• خانه
  • اخبار
  • توییتر از پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شبکه اجتماعی قدردانی می کند

توییتر از پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شبکه اجتماعی قدردانی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توییتر از پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شبکه اجتماعی قدردانی می کند

این روزها نام ایلان ماسک و توییتر بسیار بیشتر از همیشه در هم تنیده شده است. دلیل آن پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید 41 میلیارد دلاری توییتر است که جنجال زیادی به پا کرد. اکنون به نظر می رسد که مدیران توییتر از پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شبکه اجتماعی استقبال کرده اند. اس ترنجی با من باش.

توییتر از پیشنهاد ایلان ماسک قدردانی کرد…!

اگر اخبار این روزهای محبوب را دنبال کنید، دیروز در ترنجی اطراف پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 41 میلیارد دلار ما به شما گفتیم به نظر می رسد ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، پیشنهاد خرید کل توییتر را داده است که توجه همگان را به خود جلب کرده است. The Verge اکنون گزارش می دهد که پاراگ آگراوال، مدیر عامل این شبکه اجتماعی محبوب به کارمندان توییتر گفته است که این شرکت همچنان پیشنهاد ایلان ماسک را 43 میلیارد دلار ارزیابی می کند و مشخص نیست که شرکت اکنون به کجا خواهد رفت.

همانطور که از صحبت های مدیرعامل توییتر بر می آید، مشخص نیست پیشنهاد ایلان ماسک پذیرفته می شود یا خیر. مدیر عامل توییتر پاراگ آگراوال اخیراً یک جلسه کارکنان و یک جلسه پرسش و پاسخ 25 دقیقه ای در مورد تحولات اخیر و پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شبکه اجتماعی داشته است. به گفته حاضران در جلسه، موضوع به صورت غیرعلنی بررسی خواهد شد.

توییتر از پیشنهاد ایلان ماسک قدردانی می کند

آگراوال همچنین زمان پاسخ هیئت مدیره به پیشنهاد ماسک را فاش نکرد و جزئیاتی در مورد وضعیت فعلی به کارمندان ارائه نکرد. او گفت که “روند دشواری” وجود خواهد داشت که هیئت مدیره آن را دنبال خواهد کرد و تصمیمی که آنها در نهایت گرفتند به نفع سهامداران توییتر خواهد بود. پاراگ آگراوال در نوامبر گذشته پس از خروج جک دورسی از این شرکت به عنوان مدیر عامل توییتر برگزیده شد. ظاهراً در جلسه ای که وی برگزار کرد، نگرانی هایی از جانب کارمندان در مورد احتمال اخراج آینده آنها در صورت خرید توییتر وجود داشت که کاملاً قابل درک است.

آگراوال گفت: سوال دیگری که یکی از کارمندان از او پرسید این بود که اگر توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل شود، چه اتفاقی برای سهام کارکنان خواهد افتاد و افزود که برای حدس و گمان خیلی زود است. این فراخوان این هفته برای کارکنان این شبکه اجتماعی برگزار شد. تقریباً همه کارکنان روز دوشنبه تعطیل بودند و تشویق به شرکت در پروژه‌ها و جلسات اضطراری شدند.

چرا مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس قصد خرید توییتر را دارد؟

از سوی دیگر، ایلان ماسک آن را قبل از جلسه در حساب توییتر خود منتشر کرد و گفت که این تصمیم به احتمال زیاد با رای گیری گرفته می شود و بعید است که هیئت مدیره برخلاف توافقی که او پیشنهاد کرده عمل کند. ماسک قبلا گفته بود که این معامله پولی نیست، بلکه هدف آن حفظ آزادی بیان توییتر و همچنین بررسی الگوریتم آن برای بررسی دقیق تر است.

به گفته ایلان ماسک، اگر این پیشنهاد به سهامداران ارائه نشود، کاملا بی دفاع خواهد بود. آنها مالک شرکت هستند، نه هیئت مدیره. این امکان وجود دارد که در روزهای آینده یک جنگ شرکتی به دلیل اتفاقاتی که در حال رخ دادن است رخ دهد. مشکل این است که به نظر می رسد این پیشنهاد تا حدودی غیرعمدی بوده است و هیئت مدیره توییتر ممکن است سعی کند ماسک را از تصاحب شرکت منصرف کند.

پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 41 میلیارد دلار

ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد. افزایش ۲۵ درصدی ارزش توییتر

از سوی دیگر، این میلیاردر پیش از این اعلام کرده بود که اگر توییتر تصمیم به رد پیشنهاد او بگیرد، طرح دیگری وجود خواهد داشت. به نظر می رسد در روزهای آینده مشخص شود که شرایط چگونه پیش خواهد رفت. چون در حال حاضر هیچ چیز مشخص نیست. برای کسانی که به این موضوعات علاقه مند هستند، شایعات و گمانه زنی های زیادی وجود دارد.

به گزارش سایت خبری PhoneArenaایلان ماسک در حال حاضر دارایی خالص 273 میلیارد دلاری دارد، بنابراین خرید توییتر به راحتی بدون وام یا نیاز به وام امکان پذیر است. او پیشنهاد خرید توییتر را با 38 درصد حق بیمه نسبت به قیمت نهایی سهام توییتر در روز قبل از افشاگری داد.

این مولتی میلیاردر گفت که توییتر پتانسیل زیادی دارد و قصد دارد این پتانسیل را باز کند. با این حال او در توییتر اعلام کرد که دیگر پیشنهادی برای افزایش قیمت نخواهد داد و این آخرین پیشنهاد او خواهد بود. وی همچنین تاکید کرد که در صورت رد این پیشنهاد، در سرمایه گذاری خود در این شبکه اجتماعی تجدید نظر خواهد کرد.