تونی هسیه، زاپوس و آمازون: کتاب جدید آخرین روزهای غم انگیز یک کارآفرین افسانه ای را روشن می کند.

تونی هسیه، زاپوس و آمازون: کتاب جدید آخرین روزهای غم انگیز یک کارآفرین افسانه ای را روشن می کند.

به هر قیمتی خوشحالم: دیدگاه انقلابی و خواسته مهلک مدیر عامل Zappos تونی هسی، توسط خبرنگاران وال استریت ژورنال، کریستن گریند و کاترین سایر. (سایمون و شوستر)

تونی هسی یک کارآفرین افسانه‌ای بود که Zappos را ساخت و خرده‌فروشی آنلاین کفش آمازون را به قیمت ۱.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹ فروخت. در کتاب خود در سال 2010 ارائه شادی.

کتاب جدید، به هر قیمتی خوشحالم: دیدگاه انقلابی و خواسته مهلک تونی هسی، مدیر عامل Zapposبقیه زندگی هسیه را روایت می کند که منجر به مرگ غم انگیز او بر اثر جراحات ناشی از آتش سوزی در نیو لندن، کانکتیکات، در نوامبر 2020 می شود. این کتاب همچنین در پشت صحنه رابطه شرکت با آمازون است.

کریستن گریند، خبرنگار وال استریت ژورنال، که با همکاری همکارش کاترین سیر، این کتاب را نوشت، در پادکست brooztechnology به من می‌پیوندد تا در مورد آنچه در حین نوشتن کتاب کشف کرده‌اند و آنچه می‌توانیم از زندگی هسیه یاد بگیریم صحبت کنیم.

کرستن گریند قبلاً به عنوان گزارشگر مجله تجاری Puget Sound در منطقه سیاتل مستقر بود. گزارش های او در مورد سقوط واشنگتن متقابل اساس اولین کتاب او را تشکیل داد. بانک گمشده.

به خواندن نکات برجسته ویرایش شده برای وضوح و طول ادامه دهید. در زیر گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر کجا که گوش می دهید مشترک شوید.

در روند نوشتن این کتاب درباره تونی هسی چه آموختید؟

مجله ی وال استریت خبرنگار Kirsten Grind. (عکس از نیکول مرکادو)

کرستن گریند: زندگی او در اواسط 40 سالگی باورنکردنی به نظر می رسید. و بسیار موفق بود. اما زمانی که شروع به کندن این لایه‌ها کردیم، متوجه شدیم که در واقع، علی‌رغم تمرکزش بر شادی، با تمام این مسائل بهداشت روانی دست و پنجه نرم می‌کند. اضطراب اجتماعی. او کمی نابینایی صورت داشت که می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، به خصوص برای مدیر عاملی که همیشه در اطراف مردم است. و همه را پنهان کرد. این به شکل سوء مصرف الکل در طول سال ها و سوء مصرف مواد مخدر در سال آخر زندگی او بوده است. همه اینها واقعاً از چشم مردم پنهان بود.

در آخرین سال زندگی تونی، او احساس می کرد که توسط افرادی احاطه شده است که همیشه به نفع او عمل نمی کردند. آیا این روش منصفانه ای برای بیان آن است؟

این یک راه منصفانه و بسیار خوب برای بیان آن است. برخی از این افراد فقط به او اجازه می دهند. این بیماری همه گیر دوستان بسیار خوب او را از او، دوستان واقعی اش جدا کرد. او یک گروه چوب لباسی و دوستانی داشت که واقعاً با هم دوست نبودند. همه آنها بر بخشی از تونی و بخشی از تجارت او، بر حقوق بالایی که او پیشنهاد پرداخت می کرد، و هزینه های مشاور و پول اینجا و آنجا اصرار داشتند. واقعاً غم انگیز بود که این داستان که او از هر قشری مردم را به خود جذب می کرد و بی خود به آنها می داد، به این وضعیت ختم شد.

از گزارش های شما در کتاب، مشخص است که آمازون هیچ ایده ای ندارد که در سال های آخر زندگی تونی هسی چه می گذرد.

نه، نکردند. با این حال، آنچه واضح بود، این بود که آنها شروع به اعمال فشار بسیار بیشتری بر زاپوس از آنچه که کسی می دانست داشت. (بنیانگذار آمازون جف) بزوس به آنها 10 سال فرصت داده بود. بنابراین اکنون در سال 2019 هستیم و تونی در میانه تمام این آزمایشات مدیریتی است. او به این دلیل شناخته شده است. اما Zappos شروع به شکست در رسیدن به اهداف خود برای سود، اهداف رشد خود کرد.

فکر می‌کنم این عاملی در افزایش مصرف مواد مخدر در آن زمان بود، زیرا او احساس می‌کرد که به ایده میلیارد دلاری بعدی نیاز دارد. او مجبور بود به نوعی برای آمازون پول دربیاورد، در حالی که یک راه اصلی برای انجام آن پیدا می کرد.

آن‌ها نمی‌دانستند اوضاع با تونی چقدر بد است تا اینکه او در تابستان ۲۰۲۰ با جف ویلک (مدیر عامل مصرف‌کننده آمازون) (مدیر عامل مصرف‌کننده آن زمان آمازون) دچار مشکل شد. و سپس متوجه شدند و او را به مرخصی موقت گذاشتند.

آیا از این رویکرد که بسیاری از شرکت های فناوری با خریدهای خود می گیرند، درس هایی می توان آموخت؟

چیزی که من واقعاً به آن امیدوار هستم و سعی کرده‌ایم در این کتاب به آن اشاره کنیم، این است که باید از قرار دادن این افراد روی پایه خودداری کنیم. تونی هسی در زمان مرگ خود یک ستاره راک بود. … او صدها نفر داشت که او را دوستان صمیمی می دانستند. آنقدر او را می پرستیدند که نمی توانستند ببینند واقعاً چه خبر است.

دوست دارید مردم چه چیز دیگری از کتاب بگیرند؟

ما باید بیشتر در مورد مسائل بهداشت روان صحبت کنیم. مخصوصاً در بین کارآفرینان و افراد بسیار کارآمد، بسیار مورد انگ است، حتی اگر بتوانم عقب نشینی کنم و بگویم که به استراحت نیاز دارم. اگر سرعت این محصول کاهش یابد، سرعت آن کاهش می یابد. این چیزی است که ما واقعا امیدواریم مردم آن را از بین ببرند: داستان تونی فقط داستان دلخراش مردی نیست که مرده است. این واقعاً یک هشدار برای همه است. این نمی تواند فقط در مورد شروع باشد. و پیامی که امیدواریم مردم آن را بگیرند این است که باید بایستی و به خودت نگاه کنی.

منابع: National Suicide Prevention Lifeline: 1-800-273-8255; خط متن بحران: 741741

خوشحال به هر قیمتی: دیدگاه انقلابی و تقاضای مهلک مدیر عامل Zappos تونی هسی، اثر کرستن گریند و کاترین سیر، توسط سیمون و شوستر منتشر شد و در هر جایی که کتاب فروخته شود در دسترس است.

پادکست، ویرایش شده توسط کرت میلتون. موسیقی مضمون توسط Daniel LK Caldwell.