منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تولید گجت های پوشیدنی با قابلیت اندازه گیری انتشار پوست

تولید گجت های پوشیدنی با قابلیت اندازه گیری انتشار پوست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید گجت های پوشیدنی با قابلیت اندازه گیری انتشار پوست

محققان آمریکایی نوع جدیدی از ردیاب پوشیدنی ابداع کرده اند که می تواند انتشارات پوست را برای بررسی سلامت بدن اندازه گیری کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، دانشمندان آمریکایی نسل جدیدی از ردیاب های پوشیدنی را برای بررسی سلامت بدن معرفی کردند. پیش از این، با مطالعه نشانگرهای زیستی انسانی، از مواد شیمیایی آزاد شده از عرق توسط سیگنال های الکتریکی برای تعیین معیارهای سلامت بدن استفاده می شد. اما حسگرهایی که می توانند این کار را انجام دهند به مقادیر زیادی از این مواد شیمیایی برای خواندن اطلاعات نیاز دارند.

تحقیقات جدید امکان ساخت حسگر پوشیدنی را فراهم می کند که سلامت بدن را از طریق گازهای آزاد شده تشخیص می دهد. آنتونی آن رنو، مهندس علم مواد در دانشگاه ایالتی اوهایو و یکی از محققان این پروژه گفت: «سنسور داخلی کاملاً غیر تهاجمی است.

پیش از این، همه دستگاه‌های بهداشتی پوشیدنی، مانند ساعت‌های هوشمند، تنها می‌توانستند ضربان قلب یا دمای بدن را اندازه‌گیری کنند. اما در این ردیاب پوشیدنی امکان بررسی بیومارکرهای مرتبط با اختلالات متابولیک مانند بیماری قلبی و دیابت نیز وجود دارد. ایرنه گوما، مهندس علم مواد می گوید: مشکلات پوستی را می توان از طریق پوست تشخیص داد. هنوز سال ها طول می کشد تا این پروژه به طور کامل تکمیل شود، اما احتمالاً می توان در شش ماه آینده با شواهد مفهومی آزمایش بر روی انسان ها را آغاز کرد.

به گزارش گوما، محصول نهایی دستگاه کوچکی است که کاربر با عرق کمتری روی قسمت هایی از بدن قرار می دهد. بنابراین، با استفاده بیشتر از چنین ابزارهای پوشیدنی در زندگی، ادغام پزشکی و فناوری افزایش می یابد.