• خانه
  • اخبار
  • تولید کارت گرافیک انویدیا در کارخانه های اینتل در آینده نزدیک

تولید کارت گرافیک انویدیا در کارخانه های اینتل در آینده نزدیک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید کارت گرافیک انویدیا در کارخانه های اینتل در آینده نزدیک

انویدیا و اینتل هر دو غول صنعت سخت افزار هستند، اولی در طراحی و ساخت کارت گرافیک و دومی در طراحی و ساخت پردازنده ها به نوعی تبدیل به بزرگان صنعت خود شده اند. همانطور که مشخص است در آینده نزدیک شاهد تولید کارت گرافیک های انویدیا در کارخانه های اینتل خواهیم بود. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

تولید کارت گرافیک انویدیا در کارخانه های اینتل; آیا انویدیا و اینتل شراکت قوی خواهند داشت؟

انویدیا در حال حاضر یکی از بهترین طراحان پردازنده گرافیکی در جهان است (البته نه یکی از تولیدکنندگان). این شرکت رقیب قدرتمندی مانند AMD دارد، اما سری کارت‌های گرافیکی RTX همچنان جزو محبوب‌ترین کارت‌های گرافیک در جهان هستند. به همین دلیل طبیعی است که گیمرها و علاقه مندان به فناوری اخبار NVIDIA را دنبال کنند.

گزارش جدید تغییری را نشان می دهد که می تواند نقش مهمی در استراتژی شرکت داشته باشد. طبق گزارش‌های اخیر، پردازنده‌های گرافیکی آینده NVIDIA ممکن است توسط شرکتی ساخته شوند که تقریباً رقیب این شرکت است.

منظور ما اینتل است. اولین شایعات در مورد این همکاری ابتدا توسط مدیر عامل NVIDIA فاش شد. بنابراین احتمال آن بسیار زیاد است. در این بیانیه آمده است که دو شرکت در حال مذاکره برای انعقاد قرارداد هستند.

انویدیا از خرید Arm به مبلغ 40 میلیارد دلار صرف نظر کرده است

پس از اعلام، پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل، بیانیه هوانگ را تکرار کرد. این نشان می دهد که هر دو شرکت احتمالاً در مراحل نهایی همکاری را آغاز خواهند کرد. این بسیار جالب است زیرا انتظار می رود اینتل پردازنده های گرافیکی خود را در چند سال آینده عرضه کند. این شرکت نیز مدتی است که این محصولات را تولید می کند. از سوی دیگر، انویدیا یکی از بزرگترین نام ها در صنعت طراحی پردازنده گرافیکی است.

اگر اینتل بخواهد موفق شود، مطمئنا انویدیا رقیب قدرتمندی برای پیروزی خواهد بود. با این حال، اگر اینتل در آینده تراشه های Nvidia را تولید کند، ممکن است شاهد رقابت زیادی نباشیم. شاید دو شرکت به تبادل اطلاعات و گسترش همکاری در آینده ادامه دهند.

تولید کارت گرافیک انویدیا در کارخانه های اینتل

هوانگ از NVIDIA می گوید: ما سال ها با اینتل همکاری نزدیک داشتیم و نقشه راه خود را مدت ها قبل از اینکه با مشتریان به اشتراک بگذاریم با این شرکت به اشتراک گذاشتیم. اینتل سال هاست که از اسرار ما آگاه است. AMD نیز سالهاست که از اسرار ما آگاه بوده است.

ما به اندازه کافی بالغ هستیم تا متوجه شویم که باید با همه شرکت ها همکاری کنیم. اگرچه هر یک از این شرکت‌ها، مانند NVIDIA، Intel یا حتی AMD، می‌خواهند محصولاتشان موفق‌تر از رقبای خود باشند، اما این بیانیه سطح استدلال‌های عدم افشا و خطوط ظریفی را که زیربنای این شرکت‌های بنیادی است، افزایش می‌دهد. .

Intel Arc سری جدید پردازنده‌های گرافیکی این شرکت برای رقابت با Nvidia و AMD است

به همین دلیل، تجربه کاربری احتمالا باید برای مصرف کنندگان یکسان باشد. در نتیجه، اکثر شرکت‌های فناوری با هم برای ایجاد محصولات مبتنی بر صنعت همکاری می‌کنند.

همچنین می توانیم شاهد همکاری سامسونگ و اپل باشیم

چنین همکاری بین NVIDIA و Intel شبیه به کاری است که Koch معمولاً به عنوان همکاری بین اپل و سامسونگ انجام می دهد. سامسونگ و اپل احتمالا بزرگترین رقبا در بخش گوشی های هوشمند هستند. با این حال، سامسونگ سال هاست که نمایشگرها و سایر فناوری ها را برای آیفون اپل تولید می کند. ما می توانیم وضعیت مشابهی را در مورد اینتل و انویدیا مشاهده کنیم. خطوط تولید اینتل حتی می تواند به عنوان یک بازوی جداگانه برای خود و سایر شرکت ها باشد.

مطابق با GizChinaانویدیا در سال های اخیر اهداف بسیار بزرگی داشته است. این شرکت حتی در تلاش بود تا ARM را خریداری کند. شرکتی که اساسا دنیای پردازنده های موبایل را با طراحی اصلی خود مدیریت می کند. اما این معامله در حال حاضر غیرممکن به نظر می رسد. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا همکاری غول هایی در صنعت سخت افزار مانند AMD، Nvidia و Intel می تواند در نهایت به نفع مصرف کنندگان باشد؟ به نظر شما رقابت بین شرکت ها بهتر است یا همکاری آنها؟