• خانه
  • اخبار
  • تولید پروتز مصنوعی دست با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف

تولید پروتز مصنوعی دست با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید پروتز مصنوعی دست با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف

یک مهندس پرویی با کمک باتری های پلاستیکی با آب معدنی موفق به ساخت پروتز به عنوان یک بازوی مصنوعی تنها با قیمت 800 دلار شد. این فرد که تنها با یک دست به دنیا آمده است، اکنون با کمک پروتز ساخته شده توسط خود می تواند کارهای مورد علاقه خود را بدون زحمت انجام دهد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، انزو رومرو علاقه زیادی به نواختن گیتار داشت. اما او نتوانست این کار را انجام دهد زیرا فقط یک دست داشت. بنابراین سعی کرد با کمک بطری های پلاستیکی پروتزی بسازد که اکنون با آن می تواند موسیقی پخش کند.

به گفته انزو، ایده ساخت یک بازوی مصنوعی از یک فیلم علمی تخیلی در سال 1980 در ذهن او شکل گرفت. در تمام عمرش فقط می توانست با دست چپش دوچرخه سواری یا بسکتبال بازی کند. انزو می گوید: پس از تماشای این فیلم، ایده های مختلفی به ذهنم رسید که تنها با مهندسی می توان آنها را ساخت. به همین دلیل تحصیلات خود را در رشته مکاترونیک در لیما پرو ادامه داد.

او پس از سال ها موفق شد از طریق بطری پلاستیکی روی بازوی چپش برای خود پروتز تهیه کند. Enzo Romero در حال حاضر به عنوان بنیانگذار LAT Bionics شناخته می شود که برای هموطنان خود به ارائه اندام های مصنوعی مقرون به صرفه و در دسترس شناخته شده است. او در تلاش است تا اندام هایی بسازد که آینده را حس کنند. همچنین با کمک فناوری های جدید بازخورد لمسی پروتزهای تولیدی را افزایش دهید. یکی از مهم ترین اهداف انزو ساخت اندام هایی با استفاده از فناوری ارزان و کارآمد است تا افراد قطع عضو با هزینه کمتری از این اندام ها استفاده کنند.