• خانه
  • اخبار
  • تولید ربات های انسان نما تسلا از سال آینده آغاز می شود

تولید ربات های انسان نما تسلا از سال آینده آغاز می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید ربات های انسان نما تسلا از سال آینده آغاز می شود

ایلان ماسک که به عنوان یک دانشمند، میلیاردر، مخترع شناخته می شود، اخیراً در مورد روبات های انسان نما صحبت کرده است. اما به نظر می رسد امروز زمان تحقق این وعده ها فرا رسیده است و اکنون تولید ربات های انسان نما تسلا از سال آینده آغاز خواهد شد. اس ترنجی با من باش.

تولید ربات های انسان نما تسلا; آیا یک قدم به دنیای رباتیک نزدیکتر شده ایم؟

ایلان ماسک اخیرا بیانیه ای منتشر کرده که سر و صدای زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرده است. او گفت: «انسان ها می توانند مغز خود را به یک ربات انسان نما به نام Optimus شارژ کنند. مهم این است که وقتی ایلان ماسک صحبت می کند، یک روز به واقعیت تبدیل می شود.

اما پس از آن اعلام، هیچکس فکر نمی کرد که ایلان ماسک و شرکتش به زودی بتوانند این ربات انسان نما را در دسترس مصرف کنندگان قرار دهند و آن را به یک محصول تجاری تبدیل کنند. ایلان ماسک امروز گفت که تولید ربات انسان نمای آنها از سال آینده آغاز خواهد شد.

روبات انسان نما تسلا رسما برای استفاده عموم معرفی شد!

ربات تسلا آپتیموس با نام ربات تسلا نیز شناخته می شود. اولین بار در روز هوش مصنوعی این شرکت در آگوست 2021 در مورد این ربات شنیدیم. در این کنفرانس صاحب تسلا گفت که این ربات یک ربات جهانی خواهد بود. بنابراین، می تواند طیف گسترده ای از وظایف مختلف را انجام دهد. ایلان ماسک همچنین در این کنفرانس گفت که امیدوار است اولین نسخه Optimus را در سال آینده تولید کند.

تولید ربات های انسان نما تسلا

این یک ربات انسان نما است که در نهایت قادر به انجام هر کاری خواهد بود که انسان به سادگی نمی تواند یا نمی خواهد. گری مارکوس، محقق و کارآفرین هوش مصنوعی، به CNBC گفت که می تواند شرط ببندد که حداقل تا پایان سال 2023، هیچ رباتی وجود نخواهد داشت که بتواند تمام کارهای انسانی را انجام دهد.

او همچنین گفت که تسلا حتی پس از سال ها تلاش به حل یک کار نسبتاً ساده (رانندگی ماشین) به طور قابل اعتماد نزدیک نشده است. این مضحک است که بگوییم رباتی که هرگز در معرض دید عموم قرار نگیرد در یکی دو سال آینده تمام وظایف انسان را حل خواهد کرد. او می تواند سال آینده هر چیزی را که بخواهد ارائه دهد زیرا رئیس و مدیرعامل شرکت است، اما اگر ربات به این سرعت عرضه شود، نسخه اول به جاه طلبی ها و اهداف خود نزدیک نخواهد شد.

نمونه اولیه ربات انسان نما تسلا انسان 🤖 ارائه شده در سال آینده + فیلم ارائه

مارکوس شک دارد که یک ربات انسان نما تا پایان سال 2023 وجود داشته باشد و این کاملاً منطقی است. منظور ما سال 2019 است که ماسک گفت که تسلا تا سال 2020 حدود 1 میلیون ربات جاده ای خواهد داشت. آیا کسی روباتی را در خیابان ها دیده است؟ نه…!

ربات انسان نما یا ترمیناتور؟

با این حال، ما نباید این را به عنوان یک ربات معمولی در نظر بگیریم که باید در سناریوهای خاصی به ما کمک کند. ایلان ماسک گفت که جهان را تا حدی بیشتر از خودروهایی که تسلا به آن‌ها می‌شناسد متحول خواهد کرد. او گفت شاید تصورش سخت باشد، اما ممکن است.

تولید ربات های انسان نما تسلا

مطابق با GizChinaظاهرا این ربات انسان نما از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد. در این زمینه باید سخنان ماسک در سال 2018 را به یاد بیاوریم که گفت هوش مصنوعی از سلاح های هسته ای خطرناک تر است. اما در رویداد دیروز، او گفت، همانطور که می دانید، Optimus در حال توسعه است و همه از ایمن بودن آن مطمئن خواهند شد. بدون تصور آن یک ترمیناتور یا هر چیزی شبیه آن خواهد بود.

به گفته ایلان ماسک، امکان بارگیری توانایی مغز انسان در ربات های انسان نما وجود دارد

در ابتدا، تسلا می‌خواست Optimus را با همان تراشه‌ها و حسگرهایی که در خودروهای خود استفاده می‌کرد، توسعه دهد. اما هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا به زودی شاهد حضور ربات تسلا در بین خود خواهیم بود؟!