• خانه
  • اخبار
  • تولید حافظه DDR3 سامسونگ را متوقف کنید و قیمت آن را در بازار افزایش دهید

تولید حافظه DDR3 سامسونگ را متوقف کنید و قیمت آن را در بازار افزایش دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید حافظه DDR3 سامسونگ را متوقف کنید و قیمت آن را در بازار افزایش دهید

با توجه به اینکه سامسونگ و SK Hynix به عنوان سازنده حافظه های DDR3 قصد توقف تولید دارند، احتمالاً قیمت این قطعات و موجود بودن آنها در بازار تغییر خواهد کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، سامسونگ و SK Hynix اعلام کردند که دیگر حافظه DDR3 تولید نمی کنند. اگرچه شرکت های کوچک به تولید خود ادامه خواهند داد، اما به احتمال زیاد شاهد افزایش قیمت این مموری ها در بازار خواهیم بود. به گزارش دیجیاتو، سامسونگ رسما اعلام کرده است که تا پایان سال 2022 سفارشات مربوط به حافظه های DDR3 را دریافت می کند و متعهد می شود این سفارشات را تا پایان سال 2023 تحویل دهد. این امر به زودی آخرین تولید حافظه های یک، دو و سه گیگابایتی DDR3 را متوقف می کند. .

SK Hynix همچنین قصد دارد خط تولید DDR3 SDRAM را در آینده نزدیک متوقف کند. برخی دیگر از تولیدکنندگان مانند Nanya Technology و Winbond Electronics در تایوان نیز همین تصمیم را گرفتند. با توجه به اینکه بسیاری از رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌های فعلی دیگر از حافظه‌های DDR3 و DDR3L استفاده نمی‌کنند، سازندگان احتمالاً به دنبال حافظه ارزان‌تر 1، 2 یا 4 گیگابایتی هستند. البته هنوز وسایل الکترونیکی مانند اکسس پوینت، روتر، سوئیچ و تبلت به این فناوری قدیمی مجهز هستند. با اعلام توقف تولید این مموری ها توسط دو سازنده بزرگ، احتمال افزایش 10 درصدی قیمت آنها در بازار وجود دارد.