• خانه
  • اخبار
  • تولید تراشه بی سیم برای تشخیص پزشکی در منزل

تولید تراشه بی سیم برای تشخیص پزشکی در منزل

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید تراشه بی سیم برای تشخیص پزشکی در منزل

این تراشه که توسط محققان دانشگاه مینه‌سوتا ساخته شده است، می‌تواند از تلفن هوشمند برای تشخیص‌های پزشکی به صورت بی‌سیم در خانه استفاده کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، تراشه میکروسیال جدید دارای حداقل قطعات است و به صورت بی سیم به گوشی هوشمند متصل می شود. محققان هدف از تولید چنین تراشه‌ای را تشخیص سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر بیماری در خانه عنوان کردند.

در این دستگاه الکترودهای کوچک با استفاده از تکنیک های خاصی روی یک تراشه 2 سانتی متری در کنار یکدیگر قرار می گیرند که امکان ایجاد میدان های الکتریکی بسیار قدرتمند را فراهم می کند. قطرات یا مواد دیگر می توانند روی این تراشه حرکت کنند تا راهی برای شناسایی مولکول های درون آن ایجاد کنند.

میدان الکتریکی ایجاد شده توسط این الکترودها با وجود فاصله 10 نانومتری بسیار قوی بوده و عملکرد این تراشه با برق کمتر از یک ولت انجام می شود. به همین دلیل می توانید از تلفن همراه برای فعال سازی این تراشه استفاده کنید. پیش از این، توسعه چیپس یک چالش بزرگ در تشخیص این بیماری بود. یکی از آنها استفاده از قطعات متحرک بزرگ بود. اما تراشه جدید تیم تحقیقاتی دانشگاه مینه سوتا بدون نیاز به این قطعات ساخته شده است. استفاده از میکروسیال ها به دانشمندان کمک می کند تا مقادیر بسیار کمی از مایعات را مطالعه و طراحی کنند.