• خانه
  • اخبار
  • تولید اولین محصول بر پایه سفیده تخم مرغ مصنوعی در بازار آمریکا

تولید اولین محصول بر پایه سفیده تخم مرغ مصنوعی در بازار آمریکا

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تولید اولین محصول بر پایه سفیده تخم مرغ مصنوعی در بازار آمریکا

با توجه به مضرات استفاده از فرآورده های حیوانی و علاقه بیشتر به استفاده از غذاهای گیاهی، اولین محصول سفیده تخم مرغ گیاهی نیز به عنوان جایگزینی برای فرآورده های حیوانی مورد استقبال قرار گرفت. اکنون این محصول که با کمک این سفیده تخم مرغ تهیه شده است وارد بازار آمریکا شده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، سفیده تخم مرغ گیاهی به کار رفته در این محصول از نوعی مخمر تهیه می شود، احتمالاً تا سال 2035 بسیاری از بازارهای جهانی به دنبال کنار گذاشتن گوشت حیوانات و جایگزینی آن با گوشت مصنوعی خواهند بود. به همین دلیل سفیده تخم مرغ غیر حیوانی نیز در بازار آمریکا به فروش می رسد.

محصول تهیه شده از این تخم مرغ نوعی خمیر است. سفیده تخم مرغ استفاده شده در این محصول کیفیتی برابر با سفیده اصلی دارد و از نظر طعم تفاوتی ندارد. سازنده این محصول با نام Every Company از روشی به نام تخمیر دقیق برای ساخت این پروتئین مصنوعی استفاده کرده است.

فرآیند شرکت پروتئین مصنوعی، تجزیه محصولات حیوانی مانند شیر و تخم مرغ و استفاده از میکروارگانیسم های دیگر برای تولید مثل این محصولات است. این شرکت تاکنون موفق به تولید سه محصول غیر حیوانی شده است. پپسین اولین محصول غیر حیوانی بود که در مواد غذایی تجاری مورد استفاده قرار گرفت. به گفته این شرکت، با استفاده از روش تولید سفیده تخم مرغ مصنوعی و کاهش پرورش طیور، میزان انتشار گازهای گلخانه ای نیز کاهش می یابد.