منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • توقیف ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی های شیائومی از اداره مبارزه با پولشویی هند

توقیف ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی های شیائومی از اداره مبارزه با پولشویی هند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توقیف ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی های شیائومی از اداره مبارزه با پولشویی هند

شعبه شیائومی هند حدود 725 میلیون دلار دارایی را توقیف کرده است، در حالی که سازمان مبارزه با پولشویی هند می گوید قوانین ارز خارجی را نقض کرده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، سازمان مبارزه با پولشویی هند در بیانیه ای اعلام کرد: شعبه هندی شیائومی در هند برای پرداخت سود اموال به سه موسسه خارجی حواله بانکی انجام داده است. مدیر اجرایی شیائومی در هند نیز برای پاسخ به سوالات در مورد مسائل مالیاتی فراخوانده شد.

پیش از این، دولت هند با چند شرکت چینی دیگر مصاحبه کرده بود. به گفته آنها، شیائومی حواله هایی را به خارج از کشور ارسال کرده و اطلاعات گمراه کننده ای را در اختیار بانک ها قرار داده است. اما شیائومی نیز در بیانیه ای اعلام کرد که این حواله ها برای پرداخت سود قانونی است. به گفته نماینده این شرکت، مبالغ پرداختی مربوط به اخذ مجوز مالکیت معنوی و فناوری مورد استفاده در هند است.

شیائومی در حال حاضر حضور پررنگی در بازار هند دارد. بر اساس گزارش Counterpoint، در پایان سه ماهه گذشته، این شرکت 23 درصد از بازار گوشی های هوشمند هند را در اختیار داشت. البته تحریم برخی اپلیکیشن های چینی در هند باعث افت چشمگیر این برند شده است. دلیل آن نگرانی دولت هند در مورد مسائل امنیت ملی بود و سپس برنامه های کاربردی چین مسدود شد. شیائومی قبلاً چندین فروشگاه را در هند تغییر نام داده و عبارت Made in India را به آن اضافه کرده است.