توقف Infosys در روسیه و خروج از کشور

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توقف Infosys در روسیه و خروج از کشور

همانطور که می دانید تهاجم روسیه به اوکراین تحریم ها علیه این کشور را به شدت افزایش داده است. پس از این تحریم های همه جانبه، شرکت های بزرگ و مختلف در سراسر جهان فعالیت خود را در این کشور متوقف کردند و حتی روسیه را ترک کردند. در مورد اخیر شاهد بسته شدن Infosys در روسیه و خروج از کشور هستیم. اس ترنجی با من باش.

اینفوسیس پس از تحریم های جهانی در روسیه متوقف شد

تزریق (Infosysیک شرکت هندی است که در سطح بین المللی در زمینه خدمات مشاوره اقتصادی، فناوری اطلاعات و مهندسی فعالیت می کند. دفتر مرکزی این شرکت در بنگلور هند است. Infosys اعلام کرده است که دیگر با مشتریان روسی معامله نخواهد کرد، زیرا دیگر شرکت های فناوری جهانی که تجارت خود را در روسیه متوقف کرده اند.

روز چهارشنبه، 13 آوریل، شرکت چند ملیتی فناوری و اطلاعات هند اعلام کرد که دیگر با مشتریان روسی کار نخواهد کرد. تحریم روسیه در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین صورت می گیرد. Infosys اکنون در حال آماده شدن است تا کسب و کار خود را به خارج از روسیه منتقل کند و به دنبال جایگزینی باشد. این تصمیم همزمان با خروج چندین شرکای جهانی این شرکت، مانند SAP SE و Oracle است.

هواوی نیز به صف تحریم های روسیه پیوسته است: ممنوعیت تجهیزات مخابراتی در حال حاضر

نوکیا نیز اخیرا اعلام کرد که دیگر در روسیه فعالیت نخواهد کرد. تصمیم Infosys برای توقف همکاری با مشتریان روسی در حالی است که پارلمان بریتانیا سهام آکشاتا مورتی در بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات هند را بررسی می کند. برای کسانی که نمی دانند، مورتی همسر ریشی سوناک وزیر دارایی بریتانیا و دختر نارایانا مورتی بنیانگذار Infosys است. بر اساس آخرین گزارش ها، این شرکت مستقر در روسیه دفتر مرکزی خود را در مسکو خواهد بست.

مورتی مالک 0.93 درصد از Infosys است. در 13 آوریل، سالیل پارک، مدیر عامل Infosys، نتایج سال مالی 2022 را اعلام کرد. پس از اعلام این خبر، او به رسانه ها گفت که این شرکت در حال حاضر با مشتریان روسی معامله نمی کند. وی همچنین افزود که این شرکت قصد ندارد در آینده نزدیک با آنها تجارت کند. این شرکت همچنین در حال تغییر تمام عملیات خود از دفتر مرکزی روسیه است که کمتر از 100 کارمند دارد.

چرا این شرکت تصمیم گرفت فعالیت خود را در این کشور تعطیل کند؟!

به گفته پرخ، این شرکت به مراکز خارج از روسیه نقل مکان خواهد کرد. وی همچنین تصریح کرد که این شرکت تنها با تعداد کمی از مشتریان جهانی در روسیه فعالیت می کند. پارک اضافه کرد که این امر بر تجارت کلی، به ویژه Infosys تأثیر نمی گذارد. با این حال، وی در مورد سهام آکشاتا مورتی در این شرکت که دولت بریتانیا در حال بررسی آن است، اظهار نظری نکرد. برخی کارشناسان معتقدند جنگ بین روسیه و اوکراین می تواند شرکت های فناوری اطلاعات را مجبور به نقل مکان به هند کند. ممکن است در روزهای آینده این اتفاق بیفتد.

تعلیق Infosys در روسیه

این شرکت ها ممکن است به زودی پس از توقف سرمایه گذاری در اروپای شرقی به هند نقل مکان کنند. یادآور می‌شویم که حتی هواوی که تحت شدیدترین تحریم‌های جهان قرار دارد، قبلاً تجارت خود را در روسیه متوقف کرده است. علاوه بر این، در بحبوحه اپیدمی کرون، سرمایه گذاری های عمده ای در امنیت سایبری و رایانش ابری انجام شد.

بر اساس گزارش ها GizChinaاین امر منجر به افزایش شدید تقاضا برای خدمات ارائه شده توسط شرکت هایی مانند Infosys یا TCS (خدمات مشاوره تاتا) و همچنین Wipro شده است. در نتیجه، طبق گفته Gadgets 360، این شرکت ها میلیاردها دلار از قراردادهای تجاری جدید به دست آورده اند.

تحریم های روسیه توسط اسپاتیفای اعمال شد. تحریم‌های ضد روسیه سخت‌تر از همیشه هستند

علاوه بر این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرده است که روسیه از سال 2025 آژانس های دولتی را از استفاده از نرم افزارهای خارجی منع می کند. علاوه بر این، کارشناسان می گویند که روسیه نیز ممکن است تحت فشار قیمت قرار گیرد. همچنین ممکن است در معاملات جدید کاهش شدیدی در تجارت وجود داشته باشد. ایالات متحده، اروپا و بریتانیا بازارهای بسیار بزرگی برای شرکت های مشاوره فناوری اطلاعات هستند. نظر شما در مورد این چیست؟