توسعه یک ربات نرم انعطاف پذیر برای استفاده در بدن انسان

توسعه یک ربات نرم انعطاف پذیر برای استفاده در بدن انسان

برای استفاده از ربات ها در بدن انسان، محققان یک ربات مغناطیسی نرم انعطاف پذیر ساخته اند که می تواند برای دسترسی به اجسام تغییر شکل یافته به دور یا جهات مختلف بکشد.

به گزارش گاردین، محققان هنگ کنگی با استفاده از ترکیبات جدید، یک ربات مغناطیسی چسبناک و نرم ساخته اند که قصد دارند آن را در بدن انسان وارد کنند. این ربات از ترکیبی از پلی وینیل الکل، بوراکس و ذرات مغناطیسی نئودیمیم استفاده می کند.

این ترکیب مایعی با غلظت بالا ایجاد می کند که به دلیل نیروی وارد شده به هر طرف مانند مایع نرم یا جامد کشیده می شود. از این ماده در ساخت آهنربا نیز استفاده می شود. سپس دانشمندان سعی کردند این ماده را در یک ربات قرار دهند. تا ذرات سمی در آن نفوذ نکنند. زیرا در صورت نفوذ ذرات سمی نئودیمیم احتمال آسیب به اجزای الکتریکی وجود دارد. به همین دلیل از یک لایه سیلیس برای پوشاندن آن استفاده کردند.

اگر ایمنی کافی باشد، می توان از این ربات برای اهداف مختلف استفاده کرد. یکی از خواص گسترده این ربات در صنایع مختلف استفاده خواهد شد. به گفته سازندگان این ربات در پزشکی، این ربات می تواند اجسام بلعیده شده را به بیرون از بدن هل دهد.