• خانه
  • اخبار
  • توسعه ابزار جدید گوگل برای شناسایی بحران های شخصی افراد از طریق هوش مصنوعی

توسعه ابزار جدید گوگل برای شناسایی بحران های شخصی افراد از طریق هوش مصنوعی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توسعه ابزار جدید گوگل برای شناسایی بحران های شخصی افراد از طریق هوش مصنوعی

گوگل قصد دارد ابزارهای جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی بحران های شخصی افراد در حین مرور و جستجو ایجاد کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، گوگل پست وبلاگی در مورد توسعه سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی MUM منتشر کرده است که می تواند از طریق جستجوهای مربوط به بحران های شخصی نتایج بهتری را به آنها نشان دهد. در واقع، با کمک هوش مصنوعی، کاربران در صورت جستجوی موضوعاتی مانند خودکشی، تجاوز جنسی، مصرف مواد مخدر یا خشونت خانگی می توانند نتایج بهتری به دست آورند.

در این هوش مصنوعی امکان هماهنگی کامل بین نتایج ارائه شده و هدف جستجوی مصرف کننده وجود دارد. به عنوان مثال، اگر به دنبال خودکشی هستید، این موتور جستجو ممکن است شماره تماس مرکز پیشگیری از خودکشی را در اختیار چنین افرادی قرار دهد. معمولا موتور جستجوی گوگل نمی تواند دلیل جستجوی کاربران را بفهمد. به همین دلیل در این موارد از هوش مصنوعی استفاده خواهد شد.

گوگل اعلام کرده است که علاوه بر هوش مصنوعی، از نوع دیگری از هوش مصنوعی به نام BERT برای کاهش نمایش نتایج ناخواسته استفاده می کند. در سال گذشته، این هوش مصنوعی حدود 30 درصد از محتوای نامناسب و ناخواسته را حذف کرده است.

با توجه به اینکه نرخ خودکشی در ایالات متحده بیشترین تعداد مرگ و میر را دارد، طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، بسیاری از پلتفرم های فناوری در سراسر جهان سعی کرده اند از قابلیت های هوش مصنوعی بهره ببرند.