• خانه
  • اخبار
  • توربین های بادی اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی را کاهش می دهند

توربین های بادی اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی را کاهش می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توربین های بادی اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی را کاهش می دهند

تحقیقات جدید نشان می دهد که توربین های شناور در آب می توانند اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی را در برخی دریاها کاهش دهند. اما چگونه توربین های بادی می توانند کیفیت آب را برای حفظ حیات دریایی بهبود بخشند؟

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، با افزایش تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیر، توسعه اتاق های بادی شناور نیز افزایش یافته است. به حدی که اکنون بیشتر بخش‌های فلات قاره بریتانیا برای توسعه این فناوری‌های جدید استفاده می‌شود. از سوی دیگر، دریاهای فصلی، علیرغم پوشش کم عمق اقیانوس، از نظر بیولوژیکی 10 تا 30 درصد از حیات را در شبکه غذایی دارند.

در این دریاها شاهد تغییر در طبقه بندی آب در فصول مختلف هستیم به طوری که در زمستان آب مخلوط می شود اما در بهار چند لایه و آب سرد در زیر آن قرار می گیرد. طبقه بندی در بهار باعث افزایش حیات دریایی خواهد شد. آب های سطحی گرم، فیتوپلانکتون را حمل می کنند که در قلب زنجیره غذایی قرار دارد و بقای ماهی ها، پرندگان دریایی و نهنگ ها را تضمین می کند. این مواد مغذی باید توسط جزر و مد تحریک شوند. علاوه بر این، این تلاطم اکسیژن را به لایه‌های تیره‌تر و عمیق‌تر منتقل می‌کند و باعث پوسیدگی موجودات مرده می‌شود. تصور می شود که این موجودات دوباره به مواد مغذی مفید تبدیل می شوند.

با توجه به تغییرات اقلیمی، طبقه بندی و طبقه بندی آب تغییر می کند و کار خود را قبل از چرخه زندگی حیوانات آغاز می کند. این تغییرات زمانی در نهایت منجر به کاهش حفاظت از اکوسیستم دریایی می شود. اینجاست که می توان از توربین های بادی به عنوان منبع جدیدی از تلاطم استفاده کرد. بنابراین امواج ایجاد شده توسط توربین های شناور، اختلاط لایه های سرد و گرم را دو برابر می کند. این در نهایت به رساندن مواد مغذی به لایه‌های سطحی و اکسیژن به آب‌های لایه‌های زیرین کمک می‌کند.