• خانه
  • اخبار
  • توانایی تجزیه و تحلیل تصاویر در محدوده یک پیکسل از الگوریتم دانشگاه MIT

توانایی تجزیه و تحلیل تصاویر در محدوده یک پیکسل از الگوریتم دانشگاه MIT

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توانایی تجزیه و تحلیل تصاویر در محدوده یک پیکسل از الگوریتم دانشگاه MIT

محققان MIT یک الگوریتم بصری ایجاد کرده اند که امکان تجزیه و تحلیل تصاویر را در یک پیکسل فراهم می کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، الگوریتم جدید امکان تحلیل دقیق تصاویر را فراهم می کند. به طور کلی، ایجاد درک بالا از محیط هوش مصنوعی و الگوریتم های بصری نیاز به تلاش زیادی دارد. به همین دلیل است که محققان 800 ساعت را صرف توسعه یک الگوریتم بصری با دقت بالا کردند.

الگوریتم STEGO با همکاری دانشمندان دانشگاه کرنل و مایکروسافت توسعه یافته است و قادر خواهد بود تصاویر را در یک پیکسل تجزیه و تحلیل کند. الگوریتم های قبلی می توانستند اشیا را از یکدیگر به عنوان یک کل متمایز کنند. اما الگوریتم جدید از روش متفاوتی برای تشخیص اشیا استفاده می کند. تکنیکی به نام تقسیم بندی باعث می شود دسته بندی ها دسته بندی شوند و سپس برای هر پیکسل علامت گذاری شوند. به این ترتیب هوش مصنوعی می تواند دنیای اطراف خود را با دقت بیشتری شناسایی کند.

مهمترین ویژگی این الگوریتم تشخیص آن در هنگام برچسب گذاری و شناسایی پیکسل های هر شی به صورت جداگانه است. به این ترتیب پس از درخواست پیکسل ها فقط همان پیکسل ها دریافت خواهند شد. بنابراین آموزش الگوریتم به هزاران یا صدها هزار تصویر برچسب گذاری شده نیاز دارد. اما در حال حاضر به دلیل وجود پیکسل در هر تصویر، امکان آموزش این روش وجود ندارد.

زمینه های کاربرد الگوریتم STEGO شامل فضای داخلی یا عکاسی هوایی است. در خودروهای خودران نیز قابل استفاده است. بنابراین مشاهده علائم و موقعیت های مختلف با وضوح بالا و جزئیات بیشتر امکان پذیر خواهد بود. محققان امیدوارند که در آینده بتوانند بر محدودیت‌های این الگوریتم بصری غلبه کنند و تحقیقات بیشتری را برای آموزش سیستم برای شناسایی بسته‌های مختلف اشیاء انجام دهند.