• خانه
  • اخبار
  • تنظیم مجدد آمازون: چرا غول فناوری باید در تجارت خود از ابتدا تجدید نظر کند؟

تنظیم مجدد آمازون: چرا غول فناوری باید در تجارت خود از ابتدا تجدید نظر کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تنظیم مجدد آمازون: چرا غول فناوری باید در تجارت خود از ابتدا تجدید نظر کند؟

تنظیم مجدد آمازون: چرا غول فناوری باید در تجارت خود از ابتدا تجدید نظر کند؟
عکس فایل brooztechnology

آمازون کسب و کار خود را بازنشانی می کند. آیا او به اندازه کافی برای تغییر طرز فکرش تلاش می کند؟

در تحلیلی که این هفته منتشر شد، جان راسمن، مدیر عامل اسبق آمازون، طرحی را برای چرخش شرکت ارائه می‌کند – از رویکرد «جمع صفر» حمایت می‌کند، که در آن هر ابتکار و پروژه باید از ابتدا توجیه شود، و «عقلانی‌سازی بی‌رحمانه هزینه‌های سرمایه‌ای». “، از جمله مراحل دیگر.

راسمن با اشاره به جف بزوس، بنیانگذار آمازون، می گوید: صادقانه بگویم، من فکر می کنم بزرگترین نگرانی جف در مورد آمازون همیشه این بود که به یک بوروکراسی تبدیل شود. این فرصتی است برای تغییر روایت آینده‌نگر آمازون: آیا آنها به سمت یک ذهنیت آهسته و بوروکراتیک تغییر خواهند کرد یا به ریشه‌های خود به‌عنوان سازمان‌های ناب، تیم‌گرا و بسیار مسئولیت‌پذیر باز خواهند گشت؟»

راسمن در پادکست brooztechnology به ما می پیوندد تا در مورد مسیر پیش روی آمازون صحبت کنیم.

Rossman بنیانگذار Rossman Partners، یک شرکت مشاوره مدیریت است. او پیش از این در شرکت مشاوره چرخش آلوارز و مارسال کار می کرد. در طول تصدی خود در آمازون، از سال 2002 تا 2005، او قبل از رهبری تجارت خدمات سازمانی شرکت، به راه اندازی و ساخت بازار آمازون کمک کرد.

او نویسنده سه کتاب از جمله راه آمازونو او خبرنامه هفتگی Digital Leader را می نویسد که در Substack میزبانی می شود.

تنظیم مجدد آمازون: چرا غول فناوری باید در تجارت خود از ابتدا تجدید نظر کند؟
جان راسمن

در هفته‌های اخیر، این شرکت کاهش یافته و فهرست بلندبالایی از محصولات و خدمات و کسب‌وکارها را خارج کرده یا حذف کرده و روند اخراج هزاران کارمند را آغاز کرده است.

اگرچه گزارش ها حاکی از آن است که این کاهش می تواند از 10000 تا 20000 شغل متغیر باشد، اندی جاسی، مدیرعامل آمازون گفت که این شرکت تعداد خاصی را هدف قرار نمی دهد. انتظار می رود این روند در سال جدید نیز ادامه یابد.

راسمن می‌گوید آمازون از «بزرگ‌تر فکر کن، تفکر بیشتر بهتر است» به چیزی «کارآمدتر» حرکت می‌کند.

راسمن به عنوان کسی که زندگی خود را با کمک به دیگران برای درک و انطباق رویکرد شرکت تامین می‌کند، می‌گوید زیر سوال بردن وضعیت کسب و کار آمازون دشوار بود اما در نهایت چشم‌نواز بود.

راسمن همچنین به کاهش اخیر آمازون در شاخص رضایت مشتری ایالات متحده – معیاری که شرکت در گذشته به طور عمومی روی آن تمرکز کرده است – به عنوان زنگ خطری برای رهبران آمازون اشاره کرد.

او علاوه بر توصیه به انتخاب آمازون در مورد شرط‌بندی‌های بزرگ خود، از شرکت خودروهای خودران Zoox گرفته تا پروژه ماهواره‌ای باند پهن، پروژه کویپر، می‌گوید که این شرکت باید نگاهی جدی به توسعه وب سرویس‌های آمازون داشته باشد تا به حداکثر رساندن آن. ارزش کل شرکت

بیش از همه، به گفته وی، شرکت باید سریع و قاطع عمل کند.

توصیه من این است که اجازه ندهید این مرحله طولانی شود. اکنون همه آن را دریافت کنید. آن را خام بسازید، تیز کنید و به سازمان بازمانده این امکان را می دهد که در واقع آن را پشت سر بگذارد و با تمایز و تعریف به جلو حرکت کند. هر چقدر هم که دردناک است – هیچ کس از انجام این کار یا توصیه آن لذت نمی برد – این دقیقاً همان چیزی است که لازم است.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.