• خانه
  • اخبار
  • تنظیمات بخش فوکوس در iOS 16 ممکن است با نرم افزارهای قدیمی سازگار نباشد

تنظیمات بخش فوکوس در iOS 16 ممکن است با نرم افزارهای قدیمی سازگار نباشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تنظیمات بخش فوکوس در iOS 16 ممکن است با نرم افزارهای قدیمی سازگار نباشد

خبرهای مهمی در مورد iOS 16 و تغییرات ویژه و مهمی که این نسخه به همراه دارد در چند روز اخیر منتشر شده است. اکنون مشخص شده است که تنظیمات بخش Focus در iOS 16 ممکن است با نرم افزارهای قدیمی سازگار نباشد. اس ترنجی با من باش.

تنظیمات بخش فوکوس در iOS 16 بسیار تغییر خواهد کرد

شاید این آخرین نظر تحلیلگر معتبر محصولات اپل، مارک گورمن، درباره به روز رسانی باشد iOS 16 و این واقعیت را شنیده اید که بهبودهای مهمی در این نسخه از سیستم اطلاع رسانی وجود خواهد داشت. کدی که هم اکنون از 9to5Mac در نسخه بتای iOS 15.5 در دسترس است، اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع به ما می دهد که گزارش اولیه Gorman را تایید می کند.

همانطور که می بینید، iOS 16 می تواند تفاوت زیادی در حالت فوکوس ایجاد کند. البته هنوز دو ماه تا معرفی iOS 16 اپل (که در جریان WWDC که قرار است به صورت کنفرانس آنلاین از 6 تا 10 ژوئن برگزار شود) باقی مانده است. اما در حال حاضر برخی شایعات هیجان انگیز وجود دارد که ما را در مورد به روز رسانی بعدی سیستم عامل آیفون هیجان زده می کند.

مارک گورمن اخیراً اعلام کرده است که iOS 16 برخی به روز رسانی ها را در قسمت نوتیفیکیشن های آیفون ارائه می کند و حالا کد بتای اپل نیز این موضوع را تایید می کند و چندین قطعه احتمالی دیگر از این اطلاعات هیجان انگیز منتشر شده است.

تنظیمات بخش فوکوس در iOS 16

منابع در کدها macOS 12.4 که در ماه جاری برای توسعه دهندگان منتشر شد، نشان می دهد که شرکت در حال نظارت بر تغییرات عمده در حالت فوکوس است. اگر نمی دانید حالت فوکوس چیست، این ویژگی با iOS 15 معرفی شده است و به شما اجازه می دهد تا برنامه ها و اعلان هایی را که می خواهید در ساعات مختلف روز مشاهده کنید، کنترل کنید. به عنوان مثال، آنها را در حالت خواب، چه در محل کار یا حضوری، تنظیم کنید.

به نظر می رسد که iOS 16 اکنون روی سفارشی سازی های بیشتری متمرکز شده است که با iOS 15 سازگار خواهد بود. مورد شناسایی شده اساساً یک پیام هشدار است که به کاربر می گوید که حالت فوکوس انتخابی به یک به روز رسانی نرم افزاری برای فعال شدن نیاز دارد. علاوه بر این، پیام هشدار می گوید ممکن است برخی از تنظیمات در دستگاه های دیگر با نسخه های نرم افزار جدیدتر از بین برود.

اپل iOS 16 را با بهبودهایی در نوتیفیکیشن ها و ردیابی سلامت، اما بدون تغییر در طراحی معرفی می کند

به عبارت ساده، به عنوان مثال، اگر هنوز iPad خود را به روز نکرده اید و تغییراتی در تنظیمات فوکوس ایجاد نکرده اید، آیفون شما (اگر قبلا آن را به iOS 16 به روز کرده اید) تنظیمات مشابهی نخواهد داشت. به نظر می رسد که نسخه جدیدتر فوکوس دارای پیکربندی جدیدتر و کاملاً متفاوتی خواهد بود و در صورت استفاده از نرم افزارهای قدیمی، قادر به همگام سازی با سایر دستگاه های اپل شما نخواهد بود.

هشدار احتمالاً به شرح زیر است: دستگاهی با نرم افزار جدیدتر این نسخه از Focus را برای استفاده از پیکربندی جدیدی که این دستگاه پشتیبانی نمی کند به روز کرده است. برای ادامه ویرایش اعلان‌ها در این دستگاه، به آخرین نسخه نرم‌افزار به‌روزرسانی کنید یا از منوی مجوزها برای این Focus استفاده کنید.

اما این تمام ماجرا نیست گزارش شده است که اپل همچنین در حال کار بر روی ویژگی های جدید برای Apple News است و به نظر می رسد برخی از محتوای نشان داده شده در برنامه خبری به iOS 16 نیاز دارند و با iOS 15 کار نمی کنند. اطلاعات اضافی رشته ای را در کد نشان می دهد که حاوی یک کد خاص است. لیستی که ممکن است شامل دستگاه هایی باشد که به روز نمی شوند. همانطور که می توان حدس زد، مدل های قدیمی که از iOS 16 پشتیبانی نمی کنند مانند هر سال نمی توانند آن را دریافت کنند.

مطابق با PhoneArenaدر حال حاضر، iOS 15 حتی در آیفون 6 اس در سال 2015 راه اندازی شد، همچنین نگهداری می شود. فرض اصلی این است که iOS جدید آیفون 6s را از لیست آیفون های پشتیبانی شده خود حذف خواهد کرد. اما باید دید اپل چه زمانی این موضوع را به طور رسمی اعلام خواهد کرد. نکته جالب دیگری که گورمن در گزارش خود در مورد عرضه iOS 16 به آن اشاره کرده است، یک رابط چندوظیفه ای جدید برای iPadOS 16 است. این امر می تواند به طور قابل توجهی تجربه iPad را بهبود بخشد، زیرا رابط کاربری چند وظیفه ای قطعا قدرتمندترین رابط کاربری در تبلت نیست. علاوه بر این، برخی از ویژگی های جدید ردیابی سلامت با watchOS 9 معرفی خواهند شد.

همانطور که قبلا ذکر شد، iOS 16 در طول WWDC 2022 که از دوشنبه 6 ژوئن 2022 تا جمعه 10 ژوئن 2022 برگزار می شود، در دسترس خواهد بود. باید دید این رویداد چه رویدادهای جدیدی را به همراه خواهد داشت. در طول کنفرانس، اپل iOS 16 را به صورت عمومی ارائه خواهد کرد. اما به روز رسانی برای آیفون های پشتیبانی شده و آیفون های جدید احتمالا در پاییز امسال منتشر خواهد شد.

همانطور که در بالا ذکر شد، WWDC 2022 یک کنفرانس آنلاین خواهد بود و احتمالاً شامل یک سخنرانی اصلی خواهد بود که طی آن اپل سیستم عامل جدید را با جزئیات معرفی خواهد کرد. احتمالاً به زودی پس از ارائه اطلاعاتی در مورد اینکه کدام آیفون از آن پشتیبانی می کند به دست خواهیم آورد. نظر شما در مورد این چیست؟