• خانه
  • اخبار
  • تمپورال یک تکشاخ است: بهره وری توسعه دهندگان 103 میلیون دلار با 1.5 میلیارد دلار راه اندازی می شود

تمپورال یک تکشاخ است: بهره وری توسعه دهندگان 103 میلیون دلار با 1.5 میلیارد دلار راه اندازی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تمپورال یک تکشاخ است: بهره وری توسعه دهندگان 103 میلیون دلار با 1.5 میلیارد دلار راه اندازی می شود


تمپورال یک تکشاخ است: بهره وری توسعه دهندگان 103 میلیون دلار با 1.5 میلیارد دلار راه اندازی می شود
بنیانگذاران تمپورال سمر عباس (سمت چپ)، مدیر فنی، و ماکسیم فاطیف، مدیر اجرایی هستند. (عکس موقت)

اخبار: تمپورال، یک استارت‌آپ در سیاتل که به شرکت‌ها در نوشتن و اجرای برنامه‌های ابری کمک می‌کند، به وضعیت تک شاخ رسیده است. این شرکت 55 عضوی به تازگی 103 میلیون دلار در دوری که حتی نیازی به عرشه نداشت، جمع آوری کرده است. تنها سه سال پس از عرضه، Temporal اکنون 1.5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. کل بودجه بیش از 120 میلیون دلار است.

جزئیات: از آنجایی که شرکت‌ها بیشتر و بیشتر زیرساخت‌های خود را به ابر هدایت می‌کنند، پیچیدگی نگهداری کد دشوارتر می‌شود، به خصوص در هنگام استفاده از میکروسرویس‌ها. اینجاست که Temporal وارد می شود و یک پلتفرم ارکستراسیون میکرو سرویس های منبع باز ارائه می دهد که جایگزین سیستم های ad-hoc می شود. ایده این است که به جای صرف زمان برای مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان، به توسعه دهندگان زمان بیشتری برای رمزگذاری داده شود.

زمینه: بنیانگذاران ماکسیم فاتئیف و سامر عباس قبلاً در اوبر با هم کار می کردند و به ایجاد یک سیستم ارکستراسیون متن باز داخلی به نام Cadence کمک کردند. پذیرش این ایده آنها را بر آن داشت تا Temporal را آزاد کنند.

ریز خرد شده: Fateev، مدیرعامل، از سال 2002 تا 2008 نزدیک به شش سال را در آمازون گذراند، به مدت دو سال در مایکروسافت فرود آمد، سپس به عنوان مهندس ارشد به آمازون بازگشت. او در سال 2013 گوگل را ترک کرد و در سال 2015 به اوبر پیوست.

عباس، مدیر فنی، قبل از پیوستن به آمازون در سال 2010، 11 سال در مایکروسافت کار کرد. او به مایکروسافت بازگشت و همچنین قبل از پیوستن به اوبر در سال 2015، مهندس ارشد شد.

حامیان: Index Ventures دور سری B را رهبری کرد که شامل مشارکت سرمایه گذاران فعلی Sequoia Capital، Amplify Partners، Madrona Venture Group و Addition Ventures بود. Fateev ایندکس را شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر پیشرو در حمایت از شرکت های منبع باز نامید.

آخرین کلمه: تمپورال به سمت یک بیماری همه گیر حرکت می کند که پذیرش ابر را هدایت می کند زیرا شرکت ها و مصرف کنندگان بیشتری از خدمات دیجیتال استفاده می کنند. این شرکت اعلام کرد که شاهد افزایش 25 تا 50 درصدی پذیرش در هر ماه در طول ماه بوده است. اسنپ، نتفلیکس، اینستاکارت، کوالتریکس و دیگران از Temporal استفاده می‌کنند که اکنون به گروه نخبگانی از تک‌شاخ‌های شرکت‌های سیاتل می‌پیوندد که تخمین ۱ میلیارد دلاری را تحت الشعاع قرار می‌دهند.