• خانه
  • اخبار
  • تمایل کاربر فیس بوک برای بازیابی حساب تجاری هک شده نشان دهنده عدم ارائه خدمات به مشتریان است

تمایل کاربر فیس بوک برای بازیابی حساب تجاری هک شده نشان دهنده عدم ارائه خدمات به مشتریان است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تمایل کاربر فیس بوک برای بازیابی حساب تجاری هک شده نشان دهنده عدم ارائه خدمات به مشتریان است

تمایل کاربر فیس بوک برای بازیابی حساب تجاری هک شده نشان دهنده عدم ارائه خدمات به مشتریان است
تیفانی وایت یک جفت گوشواره ای را که به عنوان بخشی از یک تجارت جواهرات ساخته شده است را نگه می دارد که در فیس بوک تبلیغ می کند. (عکس از تیفانی وایت)

وقتی اکانت های فیس بوک تیفانی وایت هک شد و او نتوانست وارد سیستم شود، چیزهای زیادی از دست داد. این کارآفرین ساکن سیاتل حداقل 10000 دلار برای تبلیغات صفحه تجاری خود، GC Jewelry Collection، که نزدیک به 53000 دنبال کننده داشت، هزینه کرد. صفحه شخصی او شامل عکس های دختر و خواهر 11 ساله اش بود که سه سال پیش به طور غیرمنتظره ای بر اثر ایست قلبی در سن 29 سالگی درگذشت.

وایت دو ماه آینده را با استفاده از فرآیندهای خودکار متا برای بازیابی حساب و گزارش های بایگانی سپری کرد. او ایمیل های زیادی را به یک خط خدمات مشتری ارسال کرد – او شماره تلفنی برای تماس نداشت – اما هیچ چیز کار نکرد.

وایت در ایمیلی به متا نوشت: “شما پول و حالا خاطراتم را می دزدید.”

هفته گذشته، پس از ارسال ایمیل brooztechnology به دفتر مطبوعاتی متا در مورد مبارزات White به عنوان بخشی از گزارش ما در مورد این داستان، وایت سرانجام صورتحساب خود را پس گرفت.

تجربه او خطرات ناشی از تلاش برای دستیابی به خدمات مشتری در پلتفرم های رسانه های اجتماعی غول پیکر را برجسته می کند. وال استریت ژورنال ماه گذشته گزارش داد: «فیس بوک و اینستاگرام با یک میز پشتیبانی که نزدیک به صفر است، به نزدیک به 3 میلیارد کاربر در روز خدمات می دهند.

وایت گفت: “آنها یک شرکت بزرگ هستند.” “آنها می دانند که همه ما برای چیزهای مختلف به آنها تکیه می کنیم. اما وقتی صحبت از خدمات مشتری به میان می‌آید، آنها واقعاً علامت خود را از دست دادند.”

وایت، که همچنین مهماندار هواپیمایی آلاسکا است، در اوایل آوریل هنگامی که به ایمیلی که از نظر او یک ایمیل قانونی فیس بوک است، پاسخ داد، هک شد. معلوم شد که این یک طرح فیشینگ است.

تمایل کاربر فیس بوک برای بازیابی حساب تجاری هک شده نشان دهنده عدم ارائه خدمات به مشتریان است
ویدئویی که توسط یک هکر در صفحه فیس بوک تیفانی وایت در مورد کسب و کار جواهرات او منتشر شده است. (اسکرین شات فیسبوک)

قبل از اینکه وایت هک شود، بیشتر مواردی که وایت در صفحه کسب و کار خود پست می‌کرد شامل عکس‌هایی از حلقه‌ها و گردن‌بندهایی بود که ساخته بود، همراه با پیوندهایی به فروشگاه Etsy او، یک بازار آنلاین که از طریق آن کالاهای خود را می‌فروشد.

وایت گفت در حالی که او قفل شده بود، شخصی که صفحه را تصاحب کرده بود مشغول ارسال محتوای “هرزنامه” در برنامه خود بود. مجموعه جواهرات GC به ترکیبی از پست های ویدئویی با توضیحات ساده تبدیل شده است که مردان را در حال صید گربه ماهی یا انیمیشن های مراقبت از دندان نشان می دهد. و معلوم شد که نشریات هر روز، هر سه ساعت یکبار منتشر می شود.

متا گفت استفاده از فرآیند خودکار خود اولین قدمی است که کاربران می توانند برای بازیابی حساب از دست رفته بردارند. این ممکن است شامل ارائه مدارک شناسایی، مانند کد پیامکی ارسال شده به شماره تلفن همراه مرتبط با حساب، یا عکسی از گواهینامه رانندگی کاربر باشد. اگر کار نکرد، قدم بعدی که کاربران می‌توانند بردارند، ارسال گزارش است. اگر این کار انجام نشد، کاربران می‌توانند بدون شماره تلفن برای تماس، ایمیلی به خط خدمات مشتری ارسال کنند.

سخنگوی متا در ایمیلی به brooztechnology گفت: “ما می دانیم که از دست دادن دسترسی به حساب شما می تواند یک تجربه ناخوشایند باشد.” “ما اقدامات پیچیده ای برای جلوگیری از بازیگران بد قبل از دسترسی به حساب ها و همچنین اقداماتی برای کمک به افراد برای بازیابی حساب های خود داریم. ما سخت کار می کنیم تا جامعه خود را ایمن نگه داریم، با تیم ها و فناوری های ویژه برای شناسایی و مسدود کردن فعالیت های مخرب، اما می دانیم که هیچ سیستمی کامل نیست.

تمایل کاربر فیس بوک برای بازیابی حساب تجاری هک شده نشان دهنده عدم ارائه خدمات به مشتریان است
تیفانی وایت در یک پست فیس بوک در سال 2018 که او را در حال فروش برای جواهراتش نشان می دهد. صفحه کسب و کار هک شده او همچنان شامل عکس های قدیمی از جواهراتش است. (اسکرین شات فیسبوک)

همانطور که وال استریت ژورنال آنها را می‌خواند، مصرف‌کنندگانی که ناامید هستند که امور را به دست خود بگیرند، ممکن است به سمت شارلاتان‌های IT شخص ثالث کشیده شوند. وایت گفت که با بسیاری از این به اصطلاح “هکرها” مواجه شده است که به او پیشنهاد داده اند تا با 150 دلار وارد حساب خود شود. او گفت که خدمات آنها را رد کرده است.

برخی از کاربرانی که ناامید از دسترسی مجدد به حساب های خود هستند، درخواست هایی را انجام می دهند و به اندازه های غیرعادی می رسند تا کسی که می تواند کمک کند بتواند توجه کند.

به عنوان مثال، کاربران Reddit حدس می زنند که خرید هدفون Oculus VR حداقل ممکن است شما را به Meta متصل کند، زیرا Oculus یک خط خدمات مشتری اختصاصی دارد. و در یک ویدیو پادکست گسترده، این هنرمند ارشد حتی ادعا می کند که با کارمندان متا هم خوابیده است – در سه مورد جداگانه – برای رفع انسداد حساب اینستاگرام خود

اصحاب رسانه نیز وارد عمل شدند. Chicago I-Team این پیام را برای دو کسب و کار کوچک در منطقه که اکانت های آنها را هک کرده بودند پخش کرد و به کارآفرینان کمک کرد تا قبض های خود را پس بگیرند.

او در ایمیلی به متا وایت، قصد خود را برای استفاده از پوشش رسانه‌ای به عنوان ابزاری برای وادار کردن شرکت به پاسخگویی روشن کرد.

او نوشت: “شاید وقتی به اخبار محلی بروم تا توضیح دهم که چه اتفاقی برای من افتاده است، شما پاسخ دهید.”