منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تلگرام پریمیوم سرویس جدید مشترکین این پیام رسان ها خواهد بود

تلگرام پریمیوم سرویس جدید مشترکین این پیام رسان ها خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تلگرام پریمیوم سرویس جدید مشترکین این پیام رسان ها خواهد بود

روی درزها تلگرام او در حال آزمایش روش جدیدی برای کسب درآمد از اپلیکیشن پیام‌رسان مورد علاقه‌اش است. همانطور که برای اولین بار توسط وب سایت ارائه شده است پلیس اندروید مشخص شده است که نسخه بتا 8.7.2 اپلیکیشن تلگرام iOS دارای ویژگی های جدید و انحصاری از جمله مجموعه جدیدی از استیکرها و ایموجی های واکنش است که تنها با عضویت در اشتراک Premium می توانید از آن ها استفاده کنید.

تلگرام پریمیوم

اگرچه تلگرام پریمیوم هنوز به طور رسمی تایید نشده است. اما اکنون کاربرانی که به ساخت Telegram TestFlight و سرور آزمایشی آن دسترسی دارند، می توانند ایموجی های قلب، روح، اردک زرد و چندین ایموجی واکنشی دیگر ارسال کنند. به نظر می رسد در نهایت حتی گیرندگان این پیام ها نیز برای دیدن آنها به تلگرام درجه یک نیاز داشته باشند. زیرا اگر به یک اردک غمگین ایموجی را برای یک کاربر اشتراک‌گذاری نشده ارسال کنید، از او خواسته می‌شود برای اشتراک جدید ثبت نام کند.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد هزینه اشتراک Premium یا زمانی که به طور گسترده در دسترس خواهد بود و همچنین ویژگی های دیگری که ممکن است بخشی از اشتراک باشد وجود ندارد. اما پیش از این نیز نکاتی از چنین سرویس مشترکی در پیام رسان وجود داشته است. پاول دوروف موسس تلگرام در اواخر سال 2020 گفت که “تلگرام از سال آینده شروع به درآمدزایی خواهد کرد” تا مانند واتس اپ به فروش نرسد یا مانند بسیاری از برنامه های پیام رسان دیگر دچار سوءتفاهم نشود. او یک طرح تبلیغاتی را در کانال‌های اصلی این پلتفرم به اشتراک گذاشت و سپس اعلام کرد که تلگرام «ویژگی‌های جدیدی را برای تیم‌های تجاری یا کاربران ویژه اضافه خواهد کرد» که مقرون به صرفه خواهد بود.

تلگرام پریمیوم

تلگرام پریمیوم

با توجه به اطلاعات اندکی که تاکنون منتشر شده است، به نظر می رسد رویکرد تلگرام به عملکردهای پولی از مدل Discord برای درآمدزایی از اپلیکیشن های پیام رسان پیروی کند. اشتراک Nitro Discord 10 دلار در ماه قیمت دارد و ویژگی های بیشتری را به کاربران اختصاصی ارائه می دهد. مواردی مانند ایموجی های بیشتر، پهنای باند ویدیویی و صوتی بهتر، آواتارهای بهبود یافته و موارد دیگر. Nitro چیزی نیست که مصرف کنندگان باید از این سرویس استفاده کنند، اما آنقدر محبوب است که Discord را متقاعد کند که یک مدل تجاری بلندمدت است.

دوروف همچنین قول داد که در سال 2020 تمام بخش‌های تلگرام رایگان خواهند ماند. حقیقت این است که ترفند اپلیکیشن‌های پیام‌رسان فوری این است که راه کسب درآمد را در وسط چت بین شما و دوستانتان قرار نمی‌دهند، بلکه آن را به‌عنوان یک ویژگی و به‌طور کلی ارائه می‌کنند، بدون اینکه بر عملکرد کلی تأثیر بگذارند. برنامه از آنجایی که تلگرام دارای قابلیت‌های پخش زنده، ربات‌های چت، ارزهای دیجیتال و موارد دیگر است، احتمالاً به یافتن جریان‌های درآمد ادامه خواهد داد.

اما کسب درآمد بدون عصبانی کردن مصرف کنندگان؟ این سخت تر است؛ به عنوان مثال، هنگامی که تبلیغات در پاییز گذشته در تلگرام ظاهر شد، مصرف کنندگان ابتدا اعتراض کردند، پس از آن دوروف گفت که راهی برای غیرفعال کردن آنها ایجاد خواهد کرد (که احتمالاً یک اشتراک ممتاز خواهد بود). این ممکن است بخشی از دلیلی باشد که به نظر می رسد تلگرام اینقدر کند عمل می کند.

با این حال، با بیش از 500 میلیون کاربر در این پلتفرم، ممکن است تلگرام به سادگی نیاز داشته باشد که درصد کمی را متقاعد کند که در این سرویس مشترک شوند تا به کسب و کاری که دوروف همیشه می‌خواسته تبدیل شود.

در نهایت نظر شما در مورد اشتراک تلگرام پریمیوم که احتمالا در آینده نزدیک به این پیام رسان ها اضافه خواهد شد چیست؟