منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تلگرام در برزیل به دلیل عدم همکاری مسئولان مسدود شده است

تلگرام در برزیل به دلیل عدم همکاری مسئولان مسدود شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

قاضی الکساندر دی مورایس از دادگاه عالی برزیل روز جمعه دستور بسته شدن اپلیکیشن پیام رسان تلگرام در سراسر کشور را به دلیل همکاری نکردن با مقامات برزیلی صادر کرد. تلگرام در برزیل مسدود شد به دلیل عدم همکاری مسئولان، شاید برای ما که در ایران هستیم عجیب نباشد، اما در هر صورت همیشه یک پروکسی برای دسترسی به پیام رسان محبوب وجود دارد.

به طور خلاصه، دادگاه عالی برزیل به دلیل عدم همکاری تلگرام با دولت، این درخواست را در سراسر کشور مسدود کرد. این یک تصمیم دادگاه است ضربه ای به رئیس جمهور ژایر بولسونارو که بیش از 1 میلیون دنبال کننده در این پلتفرم دارد.

آقای بولسونارو از تلگرام به عنوان ابزاری کلیدی برای افزایش شانس خود برای انتخاب مجدد در انتخابات اکتبر استفاده کرد.

قاضی الکساندر دو مورانس حکم داد که این تلگرام توسط مقامات برزیلی مسدود شده است، مقامات برزیلی بارها خواستار مسدود شدن پروفایل وبلاگ نویس بولسونارو آلن دوس سانتوس شده بودند، اما این شرکت به همه این درخواست ها توجهی نکرد. آقای دوس سانتوس به انتشار اکاذیب در کانال تلگرام خود متهم شده است.

تلگرام در برزیل مسدود شد

این تعلیق به دلیل ناآگاهی از احکام بازداشت قبلی صادر شده توسط آلن دوس سانتوس (یک وبلاگ نویس متحد رئیس جمهور فعلی ژایر بولسونارو) است که اخبار جعلی را در تلگرام منتشر می کند. این فعال فراری که اکنون در آمریکا زندگی می کند، همچنان در تلگرام فعال است.

تلگرام همچنین درخواست‌های مقامات برزیل، از جمله درخواست‌های پلیس برای مسدود کردن حساب‌ها و ارائه اطلاعات مربوط به وبلاگ‌نویس را نادیده گرفت. قوه قضائیه افزود که تلگرام برخلاف رقبای خود موفق به معرفی نماینده قانونی در برزیل نشده است.

تلگرام

تلگرام

بسیاری از حامیان بولسونارو پس از تغییر سیاست‌های پیام‌رسان رقیب اپلیکیشن پیام‌رسان، واتس‌اپ، به تلگرام روی آوردند. بولسونارو و متحدانش دنبال کنندگان خود را تشویق می کنند تا در اوایل سال 2021 به تلگرام بپیوندند.

طرفداران از بولسونارو پرسیدند که چه فکری می کند تلگرام را مسدود کنید چیه گفت:

این یک اقدام بزدلانه است که آنها می خواهند با برزیل انجام دهند.”

رئیس جمهور همچنین اغلب موراس و دادگاه عالی برزیل را به صدور حکم علیه آزادی بیان متهم می کند.

پاول دوروف یکی از بنیانگذاران تلگرام در بیانیه ای گفت:

تلگرام با ایمیل های ارسال شده بین آدرس های ما telegram.org و دادگاه عالی برزیل مشکل داشت. در نتیجه این ارتباط نادرست، دادگاه حکم به ممنوعیت تلگرام به دلیل عدم پاسخگویی داد.

من از دادگاه عالی برزیل به دلیل سهل انگاری عذرخواهی می کنم. دوروف گفت:

قطعاً می‌توانستیم کار بهتری انجام دهیم. ما تصمیم دادگاه قبلی را در پایان فوریه دنبال کردیم و با درخواست برای ارسال درخواست های آنها به یک آدرس ایمیل ویژه پاسخ دادیم. متأسفانه، پاسخ ما باید از بین برود زیرا دادگاه از آدرس ایمیل عمومی قدیمی برای تماس با ما استفاده می کند.

دوروف همچنین از دادگاه خواست تا تصمیم خود را به صلاحدید خود برای چند روز به تعویق بیندازد تا به ما اجازه دهد با تعیین نماینده در برزیل و ایجاد چارچوبی برای واکنش سریع به مسائل فوری آینده مانند این، وضعیت را اصلاح کنیم.

سرویس‌های تلگرام تا جمعه شب فعال بودند و وب‌سایت Aos-Fatos Trial که صفحات تلگرامی طرفدار بولسونارو را رصد می‌کند، گفت که چندین حامی رئیس‌جمهور برزیل آموزش‌هایی را درباره نحوه راه‌اندازی VPN به اشتراک گذاشته‌اند. از تلگرام استفاده کنید

نظر شما در مورد مسدود کردن تلگرام در برزیل چیست؟