• خانه
  • اخبار
  • “تفکر کاملا جدید”: کارشناسان و محققان منابع انسانی نکاتی را برای بازگشت موفق به کار به اشتراک می گذارند

“تفکر کاملا جدید”: کارشناسان و محققان منابع انسانی نکاتی را برای بازگشت موفق به کار به اشتراک می گذارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"تفکر کاملا جدید": کارشناسان و محققان منابع انسانی نکاتی را برای بازگشت موفق به کار به اشتراک می گذارند

"تفکر کاملا جدید": کارشناسان و محققان منابع انسانی نکاتی را برای بازگشت موفق به کار به اشتراک می گذارند
پنل آینده کار در اجلاس brooztechnology 2022، از چپ به راست: هالی مارتینز از T-Mobile، جولیا آناس از Qualtrics، مگان هانسن از Smartsheet، و مدیر آریان کوهن از Bloomberg News. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

با فروکش کردن نگرانی‌ها در مورد همه‌گیری کووید-19، شرکت‌ها همچنان در حال جستجو برای آینده کاری خود هستند. چه کسی، هر چند وقت یک بار، برای چه هدفی به دفتر می آید و خود محل کار چگونه است؟

سه نفر از رهبران فناوری هفته گذشته به اجلاس brooztechnology در سیاتل پیوستند تا استراتژی‌های خود را برای پیمایش در محل کار در سال 2022 به اشتراک بگذارند. این گروه توافق کردند که انعطاف‌پذیری یکی از عناصر حیاتی برای انتقال موفقیت‌آمیز به این دوره جدید کار ترکیبی است.

در این جلسه جولیا انس، مدیر ارشد شرکت Qualtrics حضور داشت. مگان هانسن، مدیر ارشد مردم و فرهنگ در Smartsheet؛ هالی مارتینز، معاون رئیس جمهور و رئیس تنوع، برابری و شمول در T-Mobile؛ و توسط آریان کوهن از بلومبرگ اداره می شد. این توصیه آنها است:

هوشیار باشید

حدود یک سال پیش، مدیریت Smartsheet به طور سیستماتیک به هر فرصت شغلی در شرکت نگاه کرد، تعیین کرد که چه کسی از راه دور واجد شرایط است و انتظاراتی را برای هر نقش تعیین کرد. این شرکت بر انتخاب کارکنان و انعطاف پذیری در انطباق با نیازهای نیروی کار آنها تمرکز دارد.

هانسن گفت: “ما سعی می کنیم انتخاب هایی داشته باشیم که با اهداف و ماموریت ما سازگار باشد.”

Qualtrics در ابتدا پیشنهاد کرد که کارمندان سه روز در هفته بیایند. انس گفت: «این برای جمعیت ما خوب نبود. بنابراین به تخته قرعه کشی برگشت و به تیم ها اجازه داد برنامه های خود را تنظیم کنند. اکنون اکثر کارمندان یک یا دو روز در دفتر کار می کنند.

به کارمندان خود گوش دهید

هر سه شرکت راه های متعددی را برای جمع آوری بازخورد از کارگران در پیش گرفتند. برای Qualtrics، این شامل پنج سوال است که شرکت هر هفته از 10 تا 15 درصد نیروی کار خود می پرسد، مانند: چند وقت یکبار سر کار می آیید. آنچه شما را جذب می کند؛ رضایت شما از کار در سایت؛ آیا ارتباطات معناداری برقرار کرده اید و آیا سازنده بود؟

انس گفت: این نظرسنجی همچنین شامل یک سوال باز در مورد اینکه چگونه آنها می توانند این تجربه را بهبود بخشند، که “نوشتن و ایده های خلاقانه زیادی را ایجاد کرد.” این شرکت تاکنون 70 درصد از کارکنان خود را مورد بررسی قرار داده است.

مارتینز گفت که استراتژی های T-Mobile شامل برگزاری جلسات شنیداری و کار با گروه های منابع کارمند (ERGs) است تا مطمئن شود که از کارگرانی که به گروه های اقلیت تعلق دارند می شنوند.

در فضای کاری خود تجدید نظر کنید

در طول همه گیری، T-Mobile با Sprint ادغام شد و منجر به بازسازی 160 میلیون دلاری دفتر مرکزی شرکت و طراحی مجدد فضاهای کاری آن شد. رویکرد جدید شامل اتاق‌هایی است که یادآور اتاق‌های نشیمن و اتاق‌های غذاخوری برای تسهیل همکاری هستند. اتاق هایی که برای مادران شیرده و نماز در نظر گرفته شده است. میخانه; و سالن غذاخوری

مارتینز گفت: “مکان هایی وجود دارد که شما را به حضور در آنجا وادار می کند.”

Qualtrics شامل شیرهای آبجو در دوبلین و سیاتل است، جایی که اخیرا دفتر مرکزی جدیدی را افتتاح کرده است. تمرکز بر همکاری اجتماعی و کاری بود.

انس گفت: “این برای مردم جذاب است که “برخوردهای تصادفی” داشته باشند که در آن شما می توانید کسی را فقط برای رسیدن به عقب ببرید.

اسمارت شیت ردپای فیزیکی خود را در فضای اداری به دلیل همه گیر کاهش داده است. این شرکت قبلاً فضایی را برای رویدادهای بزرگ اجاره کرده است. او همچنین کنفرانس ها را به عنوان ابزاری برای اتصال مجدد کارگران، از جمله کنفرانس آتی AFROTECH در آستین، ارزشمند می داند.

"تفکر کاملا جدید": کارشناسان و محققان منابع انسانی نکاتی را برای بازگشت موفق به کار به اشتراک می گذارند
جیمی تیوان، دانشمند ارشد مایکروسافت در اجلاس brooztechnology 2022 در سیاتل سخنرانی می کند. (عکس brooztechnology/کوین لیزوتا)

در حالی که این شرکت‌ها استراتژی‌هایی را ارائه می‌کنند که به نظر می‌رسد کارساز هستند، واضح است که چالش‌های مداومی وجود خواهد داشت زیرا کارفرمایان و کارمندان کار را دوباره تعریف می‌کنند.

جیمی تیوان، دانشمند ارشد مایکروسافت، در نشست brooztechnology نتایج یک مطالعه اخیر مایکروسافت را به اشتراک گذاشت که گسست گسترده بین کارمندان و مدیران آنها را آشکار کرد. این نشان داد که 87 درصد از کارگران مورد بررسی گفتند که در محل کارشان مولد هستند، اما تنها 12 درصد از رهبران گفتند که کاملاً مطمئن هستند که کارمندانشان مولد هستند.

نتایج حاصل از نظرسنجی از 20000 نفر در شرکت های 11 کشور است.

تیوان گفت: «هیچکس نمی‌پرسد که ما سخت‌تر کار می‌کنیم. مایکروسافت داده‌هایی را جمع‌آوری کرده است که نشان می‌دهد تعداد جلسات برنامه‌ریزی‌شده و ساعات کار و ارسال ایمیل افراد افزایش یافته است.

اما این همه داستان را بیان نمی کند. تیوان گفت، مشکل این است که “رهبران متقاعد نشده اند که کارمندانشان روی چیزهای مهم کار می کنند.”

مطالعه مایکروسافت نشان داد در حالی که بسیاری از کارفرمایان به دلایل مختلف مشتاق هستند تا کارگران خود را به دفتر بازگردانند، آنچه کارگران را به خود جلب می کند فرصتی برای ارتباط با همکاران و بازسازی تیم خود است.

تیوان گفت که هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که باید اتفاق بیفتد.

ما نه تنها باید مهارت های جدید را یاد بگیریم. این یک روش کاملاً جدید برای تفکر است. “ما باید این آزمایش را انجام دهیم. ما باید باشیم [using] آنچه ما آموخته ایم

او گفت: “اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، این فرصت را داریم که کار را کاملاً بازنگری کنیم، و امیدواریم کارهای آینده جدید و بهتری خلق کنیم.”