تفاوت ادکلن و اسپری بدن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تفاوت ادکلن و اسپری بدن

آیا کسی نمی داند که قیمت ادکلن از اسپری بدن گرانتر است؟ سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که تفاوت ادکلن و عطر یا آب عطر و ادکلن با دئودورانت، ضد تعریق و اسپری بدن چیست؟ در زیر پاسخ این سوال را توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید

ترکیبات اصلی ادکلن و عطر

به طور کلی اکثر محصولات عطری موجود در بازار که با نام ادکلن و ادکلن شناخته می شوند دارای درصدی از ترکیبات معطر هستند که در ذرات روغن به دام افتاده اند. این ترکیبات روغنی در صورت قرار گرفتن در حلال هایی مانند الکل و آب قابل استفاده هستند. حال علاوه بر این دسته از عطرها، محصولاتی مانند ضد تعریق ها را داریم که دارای ترکیبات دیگری برای جلوگیری از تعریق و ایجاد بوی بد هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

تفاوت اسپری بدن، اسپری بدن و دئودورانت

تفاوت ادکلن و اسپری بدن

تعدادی از محصولات عطری وجود دارند که علاوه بر طعم دادن به بدن، خواص سلامتی نیز دارند. محصولاتی مانند اسپری بدن، اسپری بدن و دئودورانت که هر چند در یک دسته با یکدیگر متفاوت هستند. میزان طعم، مواد معطر و عملکردی که هر یک از این محصولات دارند، آنها را از یکدیگر متمایز می کند. به عنوان مثال هر سه اسپری بدن، اسپری بدن و دئودورانت (یا اسپری ضد تعریق) به همین منظور تولید می شوند تا عطر خوبی در انسان ایجاد کنند، درصد ترکیبات معطر آنها حدود 1 تا 3 درصد است. اما اگر بخواهیم تفاوت های این سه محصول را با جزئیات بیشتری توضیح دهیم باید بگوییم که اسپری بدن که به اسپری بدن نیز معروف است و دئودورانت ها برای قسمت های مختلف بدن مانند زیر بغل استفاده می شود. زیرا الکل موجود در این ترکیبات از رشد باکتری ها در مناطق مستعد تعریق جلوگیری می کند و بوی طبیعی بدن را محدود یا حتی خنثی می کند. شما می توانید انواع مختلفی از این محصولات را با برندهای مختلف مانند اسپری بدن مای ، اسپری بدن schon و اسپری بدن مرغ دریایی در بازار پیدا کنید.

تفاوت بادی اسپلش و ادکلن:

  • • اولین تفاوت بادی اسپلش با ادکلن در میزان رایحه آنهاست. در واقع غلظت اسپری های هوا بسیار کمتر از عطر و ادکلن است و نباید انتظار ماندگاری طولانی از عطر و ادکلن را داشت.
  • تفاوت بعدی در میزان ترکیبات آب و الکلی است که در هوا پاشی استفاده می شود. در صورتی که این مقدار در عطرها رعایت نمی شود و بسیار کمتر است. البته این ویژگی برای اسپری های بدن و دئودورانت ها نقطه ضعفی نیست. بلکه یک ویژگی مثبت برای بهبود پراکندگی آنها است.
  • یکی دیگر از تفاوت های بادی اسپلش و ادکلن، اسانس های معطر و اسانس به کار رفته در بدن است. این کار بعد از اسپری کردن پوست شما را نرم و لطیف می کند. البته این بدان معنا نیست که روغن در عطر و ادکلن وجود ندارد. حتی می توان گفت میزان روغن موجود در عطرها بیشتر از اسپری های بدن است. کمی عطر یا ادکلن روی یک دست و کمی اسپری بدن از طرف دیگر اسپری کنید و بگذارید هر دو خوب خشک شوند. سپس هر دو را لمس کنید. سپس متوجه خواهید شد که میزان چربی موجود در عطر و ادکلن بیشتر از اسپری کردن بدن است.
  • طبق گفته قبلی استفاده روزانه و منظم از عطر و ادکلن برای بدن مضر بوده و در دراز مدت باعث آسیب های پوستی می شود. البته برخی از افراد علاقه مند به استفاده از عطر و ادکلن در قسمت های خاصی از بدن مانند مچ دست یا گلو هستند و این جزو عادات آنهاست. بنابراین، اگر محدود باشد، می توان از آن غفلت کرد; اما بهتر است این کار را در سایر نقاط بدن مانند کشاله ران یا پشت ساق انجام ندهید. با این حال، اگر به این کار علاقه دارید، بهتر است سراغ اسپری بدن یا بادی میست بروید. اسپری های بدن برای استفاده روی بدن مناسب بوده و برای این منظور ساخته شده اند. یکی از بهترین برندهای اسپری بدن; سمپاشی بدن شون است.
  • یکی دیگر از تفاوت های قابل توجه اسپری هوا با ادکلن قیمت آنها است. در واقع اسپری های بدن مانند اسپری بدن و ادکلن بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند. در عین حال حجم بیشتری دارند و زمان بیشتری استفاده می شوند.
  • • تفاوت دیگر مقاومت کمتر بدن در برابر اسپری عطر و ادکلن است. به همین دلیل در دستور غذا آمده است که باید مستقیماً روی پوست اسپری شوند.
  • البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که اگر به دنبال محصولی هستید که به جلوگیری از تعریق زیاد کمک کند، علاوه بر ادکلن و اسپری بدن، باید مامان و دئودورانت را انتخاب کنید. زیرا این محصولات حاوی ترکیبات ضد تعریق هستند و از تعریق زیاد و بوی بد دهان جلوگیری می کنند. در حالی که بادی اسپلش این عملکرد را ندارد و فقط بدن را خوشبوتر می کند. تکلیف عطر و ادکلن هم معلومه.

تفاوت ادکلن و اسپری بدن

خلاصه تفاوت عطر بدن و اسپری

اگر بخواهیم مقایسه ای بین بادی اسپلش و ادکلن انجام دهیم باید بگوییم که عصاره معطر بادی اسپلش بسیار کوچکتر از ادکلن است. به همین دلیل دو یا سه ساعت در روز دوام نمی آورند. اسپری های پنوماتیک وزن سبک تری دارند زیرا پایه آب هستند و می توان به طور مکرر از آنها استفاده کرد. آنها به راحتی در کیف حمل می شوند. اگر از نظر اقتصادی نگاه کنیم قیمت عطر و ادکلن گرانتر است. در حالی که هزینه سمپاشی بدن بسیار راحت تر و ارزان تر است.

نتیجه

امروزه با توجه به نیاز و سلیقه افراد مختلف، محصولات ضد تعریق مختلفی به بازار عرضه می شود که از مهم ترین انواع آن می توان به رول، استیک و اسپری اشاره کرد. در بین این محصولات اسپری ضد تعریق طرفداران زیادی دارد. اسپری ضد تعریق محصولی است که برای جلوگیری از تعریق شدید طراحی شده و با پخش اسانس های معطر خود از انتشار بوهای نامطبوع از بدن جلوگیری می کند.