• خانه
  • اخبار
  • تغییر قوانین اپ استور تاثیر زیادی روی سهام اپل نخواهد داشت

تغییر قوانین اپ استور تاثیر زیادی روی سهام اپل نخواهد داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تغییر قوانین اپ استور تاثیر زیادی روی سهام اپل نخواهد داشت

راه اندازی پلتفرم پرداخت اپل و اجبار توسعه دهندگان به استفاده از آن انتقادات زیادی را به دنبال داشت و اپل را به شکایت واداشت. اکنون تحلیلگران بر این باورند که تغییر قوانین اپ استور تاثیر قابل توجهی بر سهام اپل نخواهد داشت. اس ترنجی با من باش.

عواقب تغییر قوانین اپ استور برای اپل چیست؟!

همانطور که می دانید اپل با وضع قوانین خاصی در اپ استور توانسته است منبع درآمدی بسیار پردرآمدی را صرفاً از تعامل کاربر با دیگر توسعه دهندگان به دست آورد. اما انتقادات عمومی در برخی از بازارهای خارج از ایالات متحده، اپل را مجبور به ایجاد تغییراتی در سیاست بلندمدت خود کرده است تا از ترویج پلتفرم های پرداخت در برنامه های شخص ثالث توسط توسعه دهندگان جلوگیری کند.

قوانین اپ استور را تغییر دهید

این خط مشی به اپل اجازه می دهد 15 تا 30 درصد از درآمد پرداخت درون برنامه ای را از هر برنامه ای در اپ استور کسب کند. اما اکنون تغییر عمده ای در سیاست اپل در 30 مارس رخ داد، زمانی که این شرکت اعلام کرد که برنامه های خاصی به نام “خوانندگان” می توانند پیوندهای مشترکین را به سایت های عضویت ارسال کنند تا مشتریان بتوانند برای خدمات ثبت نام ثبت نام کنند. از نام یا مدیریت حساب های خود استفاده کنید.

برنامه‌های خواندن برنامه‌هایی هستند که وظیفه اصلی آن‌ها ارائه محتوایی مانند مجلات، روزنامه‌ها، کتاب‌ها، صدا، موسیقی یا ویدیو است. به عنوان مثال سرویس پخش موسیقی Spotify برای این گروه در نظر گرفته شده است. Spotify یکی از شرکت‌هایی است که بیشتر از سیاست‌های پرداخت درون برنامه‌ای اپل شکایت می‌کند، تا جایی که از تغییر سرویس رایگان پشتیبانی شده با تبلیغات به یک سرویس پولی ممتاز از طریق اپ استور جلوگیری می‌کند.

شرکت‌های خارج از کشور و آژانس‌های نظارتی مجبور شده‌اند تغییراتی در سیاست‌های خود در اپ استور ایجاد کنند.

این برنامه ها را می توان در اپ استور قرار داد، تا زمانی که توسعه دهندگان سعی نکنند مشترکان را مجبور به پرداخت از طریق پلتفرم های جایگزین کنند. اگرچه اپل با این تغییر موافقت کرده است تا کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن بتواند تحقیقات ضدانحصاری خود را پس بگیرد، انتظار می‌رود این تغییر در سراسر جهان انجام شود.

یکی دیگر از نبردهای حقوقی که اپل را مجبور به تغییر سیاست خود می کند مربوط به هلند است. در آنجا، سازمان ضد تراست حکم داد که تصمیم اپل برای مسدود کردن برنامه های دوستیابی از استفاده از پلتفرم های پرداخت جایگزین غیررقابتی است. اپل توسط اداره مصرف و بازار هلند هفته ای 5 میلیون یورو جریمه شده است و پس از گذشت 10 هفته در این سطح، اپل اکنون باید 50 میلیون یورو (تقریباً 55 میلیون دلار) در هفته بپردازد.

این شرکت همچنان اصرار دارد که اقداماتش مطابق با دستوری است که توسط یک تنظیم کننده هلندی صادر شده است، اما اپل درخواست کرده است که نسخه جداگانه ای از برنامه دوستیابی به طور خاص برای فروشگاه های برنامه هلندی ایجاد شود (که امکان پیوند به پرداخت ها در شخص ثالث را فراهم می کند. سکوها باشید). رد شد.

قوانین اپ استور را تغییر دهید

مطابق با PhoneArenaسام چاترجی، تحلیلگر JP Morgan می گوید: «اگر اپل به پلتفرم های شخص ثالث اجازه دهد تا پرداخت ها را در برنامه Reader پردازش کنند، موقعیت نهایی اپل قابل پیش بینی خواهد بود. به گفته این تحلیلگر، 10 اپلیکیشن برتر کمتر از 8 درصد از درآمد آنها را تشکیل می دهند. 20 اپلیکیشن برتر حدود 10 درصد و 50 اپلیکیشن برتر 13 درصد از درآمد اپل را تشکیل می دهند.

نتیجه این است که تحلیلگر جی پی مورگان می گوید که اپل با تغییر سیاست پرداخت خود برای خواندن برنامه ها به سود خود آسیبی نمی رساند. Chatterjee همچنین می‌گوید این نشان می‌دهد که در بدترین حالت، زمانی که همه خوانندگان برنامه Reader معمولاً پرداخت‌های App Store را دور می‌زنند، که به نظر ما بسیار بعید است، تأثیر آن به ۱ تا ۲ درصد از درآمد اپل محدود می‌شود.

آیا اپل نباید نگران کاهش 15 تا 30 درصدی این اپلیکیشن ها و همچنین توسعه سایر پلتفرم های پرداخت باشد؟ در واقع، اگر اپل به طور ناگهانی به توسعه دهندگان اجازه دهد تا پلتفرم های پرداخت جایگزین را در اپ استور تبلیغ کنند، ممکن است سهام این شرکت حتی افزایش یابد زیرا عدم اطمینان در مورد دعاوی در کشورهای مختلف (از جمله ایالات متحده) از بین می رود. و اگر چیزی وجود دارد که خبرگزاری ها از آن بی خبرند، قطعاً موضوع عدم اطمینان است.