منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تغییر سیاست فیس بوک برای انتشار محتوای خشونت آمیز علیه رهبران روسیه

تغییر سیاست فیس بوک برای انتشار محتوای خشونت آمیز علیه رهبران روسیه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تغییر سیاست فیس بوک برای انتشار محتوای خشونت آمیز علیه رهبران روسیه

فیس بوک سیاست های خود را تغییر داده و اکنون انتشار پست های مرتبط با مرگ رهبران روسیه را ممنوع کرده است. پیش از این، این شبکه اجتماعی اجازه انتشار محتوای خشونت آمیز علیه عوامل روسی را داده بود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، نیک کلگ از دپارتمان امور جهانی متا اجازه نداد سیاست جدید این شرکت شفاف سازی و محدودیت انتشار نشریات مربوط به مرگ سران کشورها در یک موضع داخلی را ایجاد کند. در نشریه نیک کلگ و رویترز آمده است: “ما هرگز قصد نداریم سیاستی در این راستا به عنوان ابزاری برای حمایت از خشونت علیه روس ها ایجاد کنیم.” علاوه بر این، درخواست ترور یک رئیس دولت هرگز مجاز نخواهد بود. به همین دلیل و برای رفع ابهام در این زمینه، در دستورالعمل خود محدودیت ایجاد می کنیم تا روشن شود که درخواست مرگ یک رئیس دولت هرگز اجازه انتشار در تریبون های ما را نخواهد داشت.

وی گفت: «این سیاست‌ها هیچ ارتباطی با شهروندان روسیه ندارد و محتوای خشونت‌ها را تغییر نمی‌دهد».

به نظر می رسد متا سیاست جدیدی را در این زمینه اعلام کرده است. البته جزئیات دقیقی در دست نیست. کلک در توضیح خود خاطرنشان کرد: این تغییرات باید با هیئت نظارت در میان گذاشته شود تا امکان اعمال قوانین شبکه های اجتماعی به شکل دیگری فراهم شود. البته این سیاست جدید علاوه بر فیسبوک شامل اینستاگرام نیز می شود.