• خانه
  • اخبار
  • تغییر بزرگ آمازون: رشد مدیر عامل مصرف کننده ادامه دارد مدیر عامل شرکت تکان می دهد

تغییر بزرگ آمازون: رشد مدیر عامل مصرف کننده ادامه دارد مدیر عامل شرکت تکان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تغییر بزرگ آمازون: رشد مدیر عامل مصرف کننده ادامه دارد مدیر عامل شرکت تکان می دهد

تغییر بزرگ آمازون: رشد مدیر عامل مصرف کننده ادامه دارد مدیر عامل شرکت تکان می دهد
مدیر عامل آمازون، اندی جسی، سمت چپ، و مدیر عامل مصرف کننده خروجی، دیو کلارک، سمت راست. (عکس های فایل brooztechnology)

دیو کلارک، کهنه سرباز آمازون با بیش از 23 سال سابقه و مدیرعامل کسب و کار جهانی مصرف کننده این شرکت در 18 ماه گذشته، می توانست معنایی بیشتر از کلاس دانشگاه آبرن از سال 2022 داشته باشد، زمانی که این خط را به عنوان سخنران اصلی معرفی کرد. در اوایل اردیبهشت

او گفت: “خیلی از چیزهای بزرگ از طریق گرما و فشار ایجاد شده است، و زمان هایی مانند امروز، نوآوری و فرصتی برای کسانی که شجاعت و جسارت را برای مقابله با چالش های جدید دارند، ایجاد می کند.”

کمتر از یک ماه بعد، در میان دوره گرما و فشار شدید خود، آمازون روز جمعه اعلام کرد که کلارک چالش‌های جدید خود را از اول ژوئیه در جای دیگری دنبال خواهد کرد، بدون اینکه نامی برای جانشینی فوری ذکر کند.

این آخرین مرحله از یک تغییر بزرگ در رهبری اجرایی آمازون است و فرصتی برای مدیر عامل آمازون، اندی جاسی، تا با انتصاب رهبر بعدی بزرگترین تجارت آمازون، مهر بیشتری بر شرکت بگذارد.

کمتر از دو سال پیش، مدیرعامل آمازون، بنیانگذار آن، جف بزوس، با جسی به عنوان مدیر اجرایی خدمات وب آمازون و جف ویلک به عنوان مدیرعامل آمازون بود که توسط گروهی از مدیران مجرب، از جمله کلارک به عنوان مدیرعامل World Operations و مدیرعامل قدیمی، چارلی بل، پشتیبانی می‌شد. به جسی در بخش ابر گزارش می دهد.

با توجه به اینکه بزوس اکنون در نقش مدیر عامل شرکت آمازون است، جاسی مدیر عامل آمازون است و یک رهبر مصرف کننده که بعداً نامش مشخص خواهد شد. ویلکه در اوایل 2021 رفت. بل در اواخر سال به مایکروسافت پیوست. و با توجه به اینکه جانشین آشکاری برای اداره تجارت اصلی شرکت وجود ندارد، خروج کلارک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تغییرات در بالا بخشی از یک سری سفرهای بزرگتر در میان رهبران ارشد آمازون است که توسط گزارشگران مستند شده است. اطلاعات داخلی در یک سری داستان در ماه های اخیر.

کلارک پنج گزارش مستقیم از تیم مدیریت شرکت دارد:

  • آلیشیا بولر دیویس، SVP، تامین مشتری جهانی
  • جان فلتون، SVP، خدمات تحویل جهانی
  • داگ هرینگتون، معاون ارشد، مصرف کننده در آمریکای شمالی
  • راس گراندینتی، معاون ارشد، مصرف کننده بین المللی
  • دیو تردول، معاون ارشد، بنیاد تجارت الکترونیک

همانطور که توسط اطلاعات در تجزیه و تحلیل جانشینان احتمالی، این شرکت ممکن است یک مدیر عامل سابق را نیز بازگرداند، همانطور که با انتخاب آدام سلیپسکی به عنوان جانشین جسی به عنوان مدیر عامل AWS انجام داد. اطلاعات به نقل از دیگو پیاسنتینی، معاون ارشد سابق کسب و کار بین المللی مصرف کننده آمازون، به عنوان یکی از این احتمالات.

هر کسی که این شغل را بدست آورد با چالش روبرو نخواهد شد.

مدیر عامل جدید آمازون مصرف کننده وظیفه بازگرداندن سودآوری کسب و کار مصرف کننده اصلی آمازون را بر عهده خواهد داشت، زیرا آمازون با خماری مالی و عملیاتی بیماری همه گیر مبارزه می کند و در بحبوحه کنترل تشدید شده بر نگرش آمازون نسبت به کارگران، با جنبش رو به رشد اتحادیه کارگری روبرو خواهد شد.

به گفته مدیران فعلی و گذشته به نقل از اینسایدر در گزارش خبری خود، اینها از جمله عواملی بود که منجر به جدایی کلارک شد. در این گزارش به نقل از دو منبع داخلی آمازون، کلارک “روابط کاری تیره ای با جسی داشت که به عنوان یک مدیر خرد شناخته می شود.”

تغییر بزرگ آمازون: رشد مدیر عامل مصرف کننده ادامه دارد مدیر عامل شرکت تکان می دهد

جسی در یادداشتی خطاب به کارمندان با اعلام خروج کلارک نوشت: آمازون «کار بیشتری در پیش رو دارد تا به جایی که در تجارت مصرف‌کننده‌مان ختم می‌شود برسیم». برای این منظور، ما سعی می کنیم در مورد برنامه های جانشینی دیو و همه تغییراتی که ایجاد می کنیم مراقب باشیم.

جاسی افزود که “طی چند هفته آینده” به روز رسانی خواهد شد.

کلارک اعلام نکرده است که در آینده چه خواهد کرد.

کلارک در یادداشتی نوشت: «ما یک تیم رهبری عالی در تجارت مصرف‌کننده داریم که آماده هستند تا با پیشرفت شرکت فراتر از چالش‌های تجربه مشتری که در طول همه‌گیری کووید-19 انجام دادیم، کارهای بیشتری را انجام دهند. ما همچنین یک برنامه چند ساله محکم برای مقابله با چالش های تورمی که در سال 2022 با آن روبرو هستیم، داریم.

کلارک افزود: “من با علم به اینکه رهبران در تجارت مصرف کننده در سطح جهانی هستند و مرحله بعدی آمازون را به سطوح قابل توجهی از موفقیت خواهند رساند، ترک می کنم.”