منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تغییرات در نمایشگر آیفون 13 اپل را مجبور کرد تا سفارشات تولید خود را از BOE متوقف کند

تغییرات در نمایشگر آیفون 13 اپل را مجبور کرد تا سفارشات تولید خود را از BOE متوقف کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تغییرات در نمایشگر آیفون 13 اپل را مجبور کرد تا سفارشات تولید خود را از BOE متوقف کند

اپل به دلیل فروش بالای محصولات خود یکی از بزرگترین خطوط تولید را در جهان دارد و به همین دلیل قطعات مورد نیاز را از شرکت های مختلف تامین می کند. اخیراً مشخص شد که تغییرات صفحه نمایش آیفون 13 اپل را مجبور کرده است تا سفارشات تولید خود را از BOE متوقف کند. اس ترنجی با من باش.

تغییرات در نمایشگر آیفون 13 منجر به کنار گذاشتن اپل توسط BOE شد

در مواجهه با بحران کمبود قطعات در صنعت نمایشگر، یکی از تامین کنندگان نمایشگرهای OLED اپل، BOE، تصمیم گرفت به دلیل چالش های مختلف در زنجیره تامین، طراحی پنل ها را تغییر دهد تا در لیست تامین کنندگان اپل باقی بماند. BOE با ارائه پنل های OLED جایگزین برای تعمیر به تدریج راه خود را به زنجیره تامین نمایشگرهای آیفون باز کرده است. سپس راه خود را به زنجیره تامین نمایش داده شده برسانید آیفون 12 و آیفون 13 همچنین تا زمانی که متعهد به ارائه 40 میلیون واحد نمایشگر به اپل در سال جاری شود، باز است.

اکنون این شرکت باید بخشی از این مبلغ را بپردازد، زیرا گفته می شود اپل حداقل از فوریه سفارشات خود را از BOE متوقف کرده است. به نظر می رسد یکی از دلایل این امر، طراحی مجدد صفحه نمایش OLED آیفون باشد که BOE تصمیم گرفت در صورت مواجهه با کمبود اجزای درایور آی سی (DDI) آن را انجام دهد. ظاهراً این سازنده نمایشگر، طراحی درایور نمایشگر را اندکی تغییر داده است تا عرض مدار ترانزیستور را با پنل نازک (TFT) کمی گسترش دهد و از دستورات تولید پنل در آیفون 13 پیروی کند.

تغییر صفحه نمایش آیفون 13

اپل همچنان متوجه تغییرات شد و با برون سپاری اجزای DDI به LG (یکی دیگر از فروشندگان نمایشگر که اپل را از OLED های انحصاری سامسونگ نجات می دهد)، شروع به کاهش سهم BOE از زنجیره تامین نمایشگر خود کرد. این دقیقاً به دلیل پتنت های صفحه نمایش سامسونگ است که ممکن است دلیل دیگری برای BOE برای جستجوی راه حل باشد.

این به این دلیل است که اخیراً فاش شد که سامسونگ به اپل اطلاع داده است که BOE ساختار پیکسل و پتنت های الکترود سنسور OLED نمایشگر سامسونگ را نقض کرده است. در هر صورت، به نظر می رسد که BOE امسال با مشکل عدم تولید نمایشگر برای آیفون مقابله کند و ممکن است برنامه های خود را برای انتقال به زنجیره تامین در نمایشگر آیفون 15 پرو لغو کند.

اپل احتمالا با کمک تولیدکنندگان نمایشگرهای OLED با رقابت سخت تری روبرو خواهد شد

در جریان عرضه آیفون ۱۱، اپل با بررسی وضعیت محصولات ال‌جی و BOE سعی کرد از سامسونگ فاصله بگیرد، اما عملکرد آن‌ها به جز خطوط تولید کوچک یا قطعات تعمیری برای چیزی کافی نبود. بنابراین، سامسونگ بخش عمده ای از سفارشات عرضه آیفون OLED را دوباره به دست آورد. این درست زمانی اتفاق افتاد که صفحه نمایش های OLED که سامسونگ روی آیفون اپل زده بود دچار مشکل شکستگی شدند.

صفحه نمایش Mini-LED چیست و چه تفاوتی با OLED دارد؟

به گفته Elec، سال گذشته ال‌جی نمایشگر OLED اپل را دو برابر کرد و حتی BOE را به زنجیره تامین خود اضافه کرد. سال گذشته، اپل نسبت به سال 2020 به 50 درصد بیشتر پنل های OLED برای آیفون نیاز داشت. تنها حدود 65 درصد از آنها را محصولات سامسونگ تشکیل می دهند که 78 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. مابقی نمایشگرها از ال‌جی و BOE می‌آیند و در مورد ال‌جی گفته می‌شود که این سفارش‌ها حدود 50 میلیون دستگاه یا دو برابر 25 میلیون است که در سال 2020 توسط این شرکت عرضه شد.

تغییر صفحه نمایش آیفون 13

مطابق با PhoneArenaقبل از عرضه آیفون 12، اپل به ندرت آیفون را با نمایشگرهای OLED ال جی آزمایش می کرد، زیرا برخلاف پنل های بزرگ تلویزیون ال جی، پنل های کوچک و متوسط ​​برای آیفون اپل مناسب نبودند. در عوض، اپل ال جی را استخدام کرد تا یک نمایشگر ثانویه برای جایگزینی صفحه نمایش آیفون یا دستگاه های پوشیدنی مانند اپل واچ تولید کند. BOE همچنین در حال کار بر روی یک نمایشگر 6.1 اینچی برای آیفون 12 بود، اما به دلیل عملکرد ضعیف، کیفیت کافی را ارائه نکرد و اپل تنها از محصولات سامسونگ و برخی از محصولات ال جی به عنوان منبع نمایشگرهای OLED استفاده کرد.

با این حال، در سال 2021، آیفون 13 و آیفون 12 دیگر مانند گذشته به صورت عمده با نمایشگرهای سامسونگ عرضه نمی شوند و این روند در آینده تشدید شده است زیرا اپل تصمیم دارد امسال پنل های دریافتی از BOE را به حداقل برساند. دلیل این امر مشکلات تامین قطعات، طراحی مجدد غیرمجاز پنل ها و نگرانی اپل از مشکل پتنت سامسونگ است.