منو سایت

تعلیق فروش سامسونگ در روسیه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

در ترنجی می خوانیم که شاهد فروش اپل در روسیه را متوقف کنید هستند. پس از چنین اقداماتی و فشار افکار عمومی، خبر توقف موقت فروش سامسونگ در روسیه به گوش می رسد.

سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که فروش خود را به روسیه به دلیل عرضه‌های ژئوپلیتیکی ادامه داده است.

سامسونگ در بیانیه ای اعلام کرد: ما به طور فعال وضعیت فعلی را برای تعیین گام بعدی زیر نظر داریم.

به گزارش کنترپوینت، این شرکت با 30 درصد سهم از بازار تلفن همراه روسیه در سه ماهه چهارم سال 2021فروشندگان شماره یک در کشور و پس از آن سامسونگ، شیائومی با 23 درصد و اپل با 13 درصد قرار دارند.

مذاکرات بین سامسونگ و اتحادیه ها

برندهایی مانند اپل، نایک و ایکیا در بحبوحه تحریم های شدید غرب علیه مسکو و انتقادهای بین المللی از حمله روسیه به اوکراین، فروش خود را در روسیه متوقف کرده اند یا تجارت خود را در این کشور متوقف کرده اند. تغییر در مسیرهای حمل بار نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار است.

بر اساس گزارش کانترپوینت، شرکت های چینی که در سال 2021 44 درصد از بازار تلفن روسیه را به خود اختصاص داده اند.آنها تاکنون در مورد فعالیت های خود در روسیه سکوت کرده اند زیرا پکن تاکنون از انتقاد از مسکو برای حمله نظامی به اوکراین خودداری کرده است.

به گزارش رویترز، سامسونگ همچنین 6 میلیون دلار شامل یک میلیون دلار محصولات الکترونیکی مصرفی و همچنین کمک های داوطلبانه کارکنان خود برای حمایت از تلاش های بشردوستانه در منطقه، از جمله کمک به پناهندگان، اهدا می کند.

نظر شما در مورد فروش سامسونگ در روسیه را متوقف کنید چیست؟