• خانه
  • اخبار
  • تعطیلی کارخانه های پاگاترون باعث کاهش عرضه آیفون SE 3 می شود

تعطیلی کارخانه های پاگاترون باعث کاهش عرضه آیفون SE 3 می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تعطیلی کارخانه های پاگاترون باعث کاهش عرضه آیفون SE 3 می شود

همانطور که می دانید، ویروس کرونا و همه گیری آن خسارات زیادی را به شرکت ها وارد کرده است. مشکل کاهش تولید منجر به کاهش عرضه محصول شده است و تعطیلی اخیر کارخانه های پاگاترون باعث کاهش جدی عرضه آیفون SE 3 می شود. ترنجی با من باش.

تعطیلی کارخانه های پاگاترون و کاهش عرضه محصولات آیفون

یک ماه پیش، فاکسکان، یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان اپل، به دلیل بازگشت ویروس کرونا مجبور شد کارخانه خود در شنژن را برای چند روز تعطیل کند. در آن زمان، فاکسکان گفت که برای جلوگیری از وقفه در تولید باید به واحدهای یدکی تکیه کند. اما بلومبرگ امروز گزارش داد که پگاترون (دو سازنده دیگر آیفون های اپل مستقر در تایوانی) مجبور به توقف تولید در چین شده اند.

تعطیلی کارخانه های پاگاترون

این به این دلیل است که کشور اخیراً با بدترین وضعیت اپیدمی کرون در دو سال اخیر روبرو شده است. کارخانه‌های Pagatron در شانگهای و کونشان که مدل‌های آیفون تولید می‌کنند، تولید را متوقف کرده‌اند و تصمیم برای از سرگیری تولید باید توسط دولت اتخاذ شود. Pagatron در حال حاضر در تلاش است تا هزینه های مالی توقف تولید را برآورد کند.

سه آزمایش مثبت تاج اخیراً در خوابگاه کارکنان پاگاترون در کونشان چین اعلام شد. لازم به ذکر است که هر دو کارخانه تا همین اواخر دایر بودند زیرا دولت به برخی از تاسیسات اجازه داد تا خطوط تولید و مونتاژ خود را ادامه دهند. اپل برای مونتاژ پرفروش ترین آیفون خود به Foxconn، Pegatron و Luxshare Precision متکی است. برخلاف Foxconn و Pagatron، Luxshare در چین مستقر است.

کاهش تولید آی پد اپل برای افزایش تولید و عرضه سری آیفون

در شانگهای، لی چانگ، رهبر حزب کمونیست، قول داد که اقداماتی را برای کاهش تأثیر اپیدمی اخیر تاج انجام دهد. با این حال، او روز دوشنبه اعلام کرد که اگرچه بیشتر ساکنان همچنان مجبورند محدودیت‌های سفر را رعایت کنند، اما قرنطینه در شهر اندکی کاهش یافته است.

قرنطینه در شانگهای قبلاً به کمبود مواد غذایی منجر شده بود، و در کونشان، این شهر اعلام کرد که با وجود کاهش تعداد موارد، سوابق بهداشتی خود را حفظ خواهد کرد. اخیراً از ساکنان کونشان خواسته شده است که از محدودیت ها پیروی کنند. در چهار روز گذشته، سه آزمایش مثبت در خوابگاه پاگاترون در کونشان گزارش شده است.

تاثیر این همه گیری بر زنجیره تامین آیفون در چین متفاوت است. تامین کنندگان در شانگهای توانستند به تولید قطعات مورد نیاز خود ادامه دهند، اما مشکلات لجستیکی آنها را از ارسال قطعات به تولیدکنندگان و کارخانه های خود باز داشت. در نتیجه به گفته ترندفورس، قطعات و تجهیزات پاگاترون تنها برای چند هفته دیگر کافی خواهد بود و در صورت ادامه این وضعیت خط تولید متوقف خواهد شد.

تعطیلی کارخانه های پاگاترون

مینگ چی کو، مدیر عامل اپل، امروز توییتی را با اشاره به مدل‌های آیفون SE 3 که منحصراً توسط Pegatron ساخته شده است، منتشر کرد. با وجود قرنطینه در چین، این دستگاه همچنان در فروشگاه های آنلاین اپل موجود است. همانطور که کو اشاره می کند، این یک نشانه جدی است که تقاضا برای آیفون کم است، زیرا حتی بسته شدن کارخانه ها بر موجودی کالا تأثیری نداشته است.

آیفون SE 3 اپل، ساخت شرکت پگاترون، با وجود بسته شدن خطوط تولید، همچنان در انبارهای این شرکت موجود است.

مطابق با PhoneArenaکو اخیرا پیش بینی خود را منتشر کرده است آیفون SE 3 از 25 به 35 میلیون واحد به 15 تا 20 میلیون واحد کاهش یافته است. قیمت آیفون SE 3 429 دلار است که از همان چیپست 5 نانومتری ساخته شده است A15 مزیت های سری آیفون 13 همچنین استفاده شده است و از اتصال 5G نیز پشتیبانی می کند.

برای بیش از دو سال، زمانی که اپیدمی در ایالات متحده هنوز در مراحل ابتدایی بود، اپل به واحدهای تعمیر و تعویض آیفون خود اطلاع داد که کمبود دستگاه های جایگزین آیفون وجود دارد. چند روز بعد، یک نظرسنجی غیررسمی از خرده‌فروشان و اپراتورها در نیویورک نشان داد که آخرین مدل‌های آیفون در آن زمان موجود نبود. قرنطینه فعلی و توقف تولید آیفون به تنهایی برای برهم زدن وضعیت عرضه گوشی مانند سال 2020 کافی نیست.

ویروس کرونا اپل رو به کاهش است

در مورد کوید، چین سیاست سختگیرانه ای در این زمینه دارد. زیرا گزارش هایی از فشار مقامات دولتی به ساکنان شانگهای برای آزمایش کووید وجود دارد. گزارش شده است که افرادی که آزمایش آنها مثبت است به مکان خاصی منتقل می شوند که در آنجا همراه با سایرین که آزمایش آنها مثبت است قرنطینه می شوند. نظر شما در مورد تعطیلی کارخانه های پاگاترون چیست؟