• خانه
  • اخبار
  • تعداد کاربران Starlink در اوکراین به 150000 نفر رسیده است

تعداد کاربران Starlink در اوکراین به 150000 نفر رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تعداد کاربران Starlink در اوکراین به 150000 نفر رسیده است

یک مقام ارشد اوکراینی در توییتی نوشت که اینترنت ماهواره ای استارلینک یک عامل حیاتی برای شهروندان اوکراینی باقی مانده است. علاوه بر اهمیت این سرویس، میخائیل فدوروف در توییتی نوشت که Starlink در حال حاضر حدود 150000 کاربر در کشور دارد.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، میخائیل فدوروف به عنوان سرپرست وزارت دیجیتال اوکراین در ادامه توئیت خود، خواستار حمایت از چنین فناوری‌هایی شد و آن‌ها را برای ساختن مناطق تخریب‌شده و بازسازی حیاتی خواند: «علی‌رغم مشکلات، اوکراین همچنان متصل است» همچنان باقی خواهد ماند. .

استارلینک پس از ارسال نمونه اولیه ماهواره های خود، از سال 2018 موفق به ارائه اتصال اینترنتی به تمام ساکنان کره زمین شده است. این شرکت اکنون پس از چندین پرتاب قادر است 2000 ماهواره را به مدار زمین پرتاب کند. پس از شروع جنگ روسیه علیه اوکراین، به درخواست فدوروف، پایانه های استراتژیک برای مصرف کنندگان اوکراینی ارسال شد. سپس ایلانوماسک از این سیستم در اوکراین پشتیبانی کرد و پایان های بیشتری را ارسال کرد.

به نظر می رسد هزینه خدمات اینترنت در این کشور و همچنین استقرار سیستم های مرتبط با Starlink توسط دولت ایالات متحده تامین می شود. 1500 پایانه ارسال شده به اوکراین توسط دولت آمریکا و اسپیس ایکس حدود 3670 پایانه را به این کشور اهدا کردند. بنابراین، تعداد کل پایانه های Starlink ارسال شده به اوکراین به بیش از 5000 پایانه می رسد.