• خانه
  • اخبار
  • تضمین معاملات خودروهای خصوصی: استارت‌آپ فین‌تک سیاتل با هدف کاهش تقلب در فروش خودروهای دست دوم می‌خواهد

تضمین معاملات خودروهای خصوصی: استارت‌آپ فین‌تک سیاتل با هدف کاهش تقلب در فروش خودروهای دست دوم می‌خواهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تضمین معاملات خودروهای خصوصی: استارت‌آپ فین‌تک سیاتل با هدف کاهش تقلب در فروش خودروهای دست دوم می‌خواهد

تضمین معاملات خودروهای خصوصی: استارت‌آپ فین‌تک سیاتل با هدف کاهش تقلب در فروش خودروهای دست دوم می‌خواهد
اندرو کراول، بنیانگذار و مدیرعامل. (عکس از KeySavvy)

شما یک لینک از فروشنده برای پرداخت هزینه ماشینی که می خواهید بخرید دریافت می کنید. آیا باید به او اعتماد کرد؟

استارت‌آپ KeySavvy در سیاتل می‌خواهد با مقابله با کلاهبرداری و ساده‌سازی تراکنش‌های خودروهای شخصی به شما کمک کند.

اندرو کراول، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، کار خود را به عنوان یک مهندس نرم افزار آغاز کرد و در شرکت های خودروسازی مختلف کار کرد و از علاقه خود به اتومبیل استفاده کرد. در سال 2015، کراول مدیر ارشد فناوری TRED، یک بازار آنلاین خودروهای همتا به همتا و پلت فرم معاملاتی مستقر در سیاتل بود، جایی که او با هم بنیانگذار خود جیسون هوتگر، که قبلاً رئیس مهندسی TRED بود، ملاقات کرد. قبل از TRED، هوتگر یک مهندس نرم افزار در REI و OfferUp بود.

تضمین معاملات خودروهای خصوصی: استارت‌آپ فین‌تک سیاتل با هدف کاهش تقلب در فروش خودروهای دست دوم می‌خواهد
یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری جیسون هوتگر. (عکس از KeySavvy)

هنگامی که در TRED بودند، کراول و هوتگر در مورد شیوع تقلب در بازار فروش خودروهای خصوصی، جایی که خریداران و فروشندگان به طور مستقیم با هم در تعامل هستند، آشنا شدند. به گفته کراول، آن‌ها KeySavvy را در ژوئن تأسیس کردند تا راهی مطمئن‌تر برای خریداران و فروشندگان برای پردازش تراکنش‌های خودرو ایجاد کنند تا هر دو طرف بتوانند بر دریافت بهترین قیمت تمرکز کنند.

KeySavvy یک پلت فرم پرداخت خودروی همتا به همتا است که هدف آن حذف خطر تقلب در عنوان برای خریداران و تقلب در پرداخت برای فروشندگان است. کاربرانی را هدف قرار می دهد که امیدوارند ارزش خود را از طریق بازار خصوصی به حداکثر برسانند اما به دلیل خطر تقلب مردد هستند.

پس از اینکه خریدار و فروشنده به طور مستقل در مورد قیمت خودرو به توافق رسیدند، فروشنده یک لینک پرداخت KeySavvy را برای خریدار ارسال می کند. هنگامی که خریدار قیمت را قبول کرد، هر دو طرف به صورت الکترونیکی اسناد لازم را امضا می کنند و برای پذیرش معامله “دست می دهند”. این فرآیند تأیید KeySavvy را شروع می کند.

به عنوان یک فروشنده مجاز خودرو، KeySavvy سوابق را مستقیماً از DMV های ایالتی همراه با سایر منابع شخص ثالث برای تأیید هویت فروشنده و خریدار و ایجاد سابقه مالکیت خودرو می گیرد. اگر پرچم قرمز برافراشته نشود، خریدار می تواند ماشین را تحویل بگیرد و فروشنده از طریق KeySavvy پول دریافت می کند.

از خریداران یک کارمزد تراکنش ثابت 49 دلار دریافت می‌شود و فروشندگان هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند، مگر اینکه حق حبس داشته باشند. به گفته کراول، در کمتر از 30 دقیقه، KeySavvy به خریداران یک نام و ثبت نام واضح و فروشندگان یک پرداخت تایید شده را تضمین می کند.

به گفته کراول، بزرگترین چالش KeySavvy غلبه بر مانع اعتماد مصرف کننده با یک مدل تجاری مبتنی بر پیوند پرداخت آنلاین است.

کراول گفت: «من فکر می‌کنم که ما می‌توانیم با مربی بودن این سد اعتماد را کاهش دهیم. همه نمی دانند که می توانند خودرویی بخرند که در نهایت نمی توانند ثبت نام کنند و آن خودرو را غیرقانونی رانندگی کنند و فقط با آن بمانند.

وبلاگ KeySavvy حاوی مقالاتی است با نکاتی برای خریداران و فروشندگان در مورد تراکنش های خودرو، و همچنین شامل مجموعه ای از پست های Reddit از افرادی است که در فرآیند خرید خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

KeySavvy راه اندازی شده است و در حال حاضر دو کارمند تمام وقت دارد.

ما با کراول برای این نورافکن پرتاب تماس گرفتیم. پاسخ های او به پرسشنامه ما را در ادامه مطلب بخوانید. پاسخ ها برای اختصار و وضوح ویرایش شده اند.

استراتژی ما برای رشد پایگاه مشتری: منبع اصلی جذب مشتری ما شرکا هستند. آنها بسیار مشتاق هستند که با ما شریک شوند زیرا متوجه می شوند که با ارجاع مشتریان خود به KeySavvy، مشتریان آنها تجربه بهتری خواهند داشت. ما بسیاری از ریسک های بالقوه را حذف می کنیم و فقط به دست آوردن ارزش بهتر برای آنها آسان تر می کنیم.

هوشمندانه ترین حرکتی که تا به حال انجام داده ایم: موقعیت یابی KeySavvy برای شراکت با سایر شرکت های بزرگ که مشتریان ما از قبل استفاده می کنند. با بازار نبودن، می‌توانیم به سادگی روی آن نقطه درد اولیه، که معامله است، تمرکز کنیم. در حال حاضر تعداد زیادی وب سایت عالی وجود دارد – Tred، CarGurus، Craigslist، Facebook – همه آنها سایت های فوق العاده ای برای تبلیغ اتومبیل شما برای فروش و یافتن خریدار هستند. اما مهم نیست کدام بازار را انتخاب می کنید، KeySavvy امن ترین و ساده ترین راه برای تکمیل فروش شما است.

چگونه اقتصاد متلاطم بر تجارت ما تأثیر گذاشته است: وقتی با سهم بازار صفر شروع می کنید، واقعاً مهم نیست. در سطح کلان، این یک تجارت بسیار خوب برای ورود به آن است. به طور کلی، صنعت خودرو در برابر رکود اقتصادی کاملاً مقاوم است زیرا بسیاری از مردم به سادگی به یک خودرو نیاز دارند.

این اواخر بازار خودرو واقعا عجیب شده است. این باعث افزایش قیمت شد. من فکر نمی‌کنم که واقعاً بر ما تأثیر زیادی بگذارد، به جز افرادی که به دنبال معاملات بهتر هستند و سعی می‌کنند بیشترین ارزش را از خودروی خود ببرند. و این افراد را به سمت بازار خصوصی سوق می دهد، که عالی است.

بزرگترین اشتباهی که تا به حال مرتکب شدیم: ما نه تنها نیاز به خرید یک خریدار داریم، بلکه نیاز به خرید فروشنده نیز داریم و یکی از آن طرفین از طریق طرف مقابل که به احتمال زیاد غیرقابل اعتماد است، ما را یاد گرفته است. پس چگونه اعتماد مصرف کننده را جلب کنیم؟ ما این را دست کم گرفتیم – آنقدر دویدیم که اشتباهات زیادی مرتکب شویم، اما این جایی است که میزان بالا بودن آن را دست کم گرفتیم.