• خانه
  • اخبار
  • تصویب قانون DMA در اروپا می تواند تفاوت بزرگی در نحوه کار اپل ایجاد کند

تصویب قانون DMA در اروپا می تواند تفاوت بزرگی در نحوه کار اپل ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تصویب قانون DMA در اروپا می تواند تفاوت بزرگی در نحوه کار اپل ایجاد کند

دیروز در ترنجی برای یک لایحه که iMessage و WhatsApp را مجبور کنید از دیگر پیام رسان های اتحادیه اروپا پشتیبانی کنند بپوش، می خوانیم. به نظر می رسد اتحادیه اروپا متعهد به حمایت از تجارت اتحادیه اروپا در برابر سایر رقبای اصلی خارجی است. به همین دلیل، انتقال DMA به اروپا می تواند تفاوت بزرگی در نحوه کار اپل ایجاد کند. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

تصویب قانون DMA چه تأثیری بر اروپا خواهد داشت؟

تا اکتبر، کسانی که از اپ استور با استفاده از دستگاه اپل ثبت شده در اتحادیه اروپا خرید می کنند، می توانند از طریق یک پلتفرم پرداخت شخص ثالث، هزینه تراکنش را پرداخت کنند. علاوه بر این، کاربران آیفون در اتحادیه اروپا ممکن است مجاز به دانلود برنامه ها از طریق فروشگاه های شخص ثالث باشند. به گفته AppleInsider، همه اینها بخشی از قانون بازارهای دیجیتال اروپا یا به اختصار DMA است.

iMessage و WhatsApp را مجبور کنید از دیگر پیام رسان های اتحادیه اروپا پشتیبانی کنند

بخشی از قانون DMA که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم این بود که اپل و متا (که مالک واتس اپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام است) را مجبور به ارسال و دریافت پیام از پلتفرم های پیام رسانی کوچکتر می کرد. بخش دیگری از قانون، ماده 6.1 (ج)، اپل را موظف می کند که به کاربران خود اجازه دهد برنامه ها را از فروشگاه های شخص ثالث دانلود و نصب کنند.

در نتیجه، ممکن است اپل نیاز داشته باشد که به کاربران آیفون اجازه دهد برنامه‌ها را با استفاده از فروشگاهی غیر از اپ استور نصب کنند. بخش بارگذاری جانبی قانون به توانایی کاربران برای نصب برنامه های خارج از فروشگاه رسمی در این پلتفرم ها می پردازد که در مورد اپل، اپل اپ استور است. در همین حال، کاربران اندرویدی حق نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه های خود را دارند.

تصویب قانون DMA در اروپا

اپل قبلاً گفته بود که اجازه نصب برنامه های کاربردی از فروشگاه های شخص ثالث را نخواهد داد. زیرا پس از آن کنترل برنامه های دانلود شده را از دست می دهد که می تواند اقدامات امنیتی اپل در iOS را تضعیف کند.

ماده 6.1 (ج) که بیشتر برای اپل نگران کننده است، اپل را نیز مجبور می کند تا به مشتریان اپ استور اجازه دهد از طریق پلتفرم های پرداخت جایگزین پرداخت های درون برنامه ای انجام دهند. همانطور که بسیاری از شما می دانید، اپل از توسعه دهندگانی می خواهد که برنامه های خود را در فروشگاه اپل قرار می دهند، فقط از طریق پلتفرم پرداخت در اپلیکیشن اپل، که شرکت ۲۵ درصد مالیات تراکنش دریافت می کند، پرداخت ها را انجام دهند.

تصویب قانون DMA در اروپا

اپل توسعه دهندگان را مجبور به استفاده از پلتفرم پرداخت خود کرده است و کسانی که می خواهند به مشتریان اپ استور راهی برای عبور از پلتفرم پرداخت اپل بدهند، در خطر حذف برنامه خود از اپ استور هستند. این اتفاق برای Epic Games رخ داد که این شرکت و بازی محبوب Fortnite از اپ استور و گوگل پلی حذف شدند تا پلتفرم پرداخت را در اپلیکیشن این شرکت ارتقا دهند.

از آنجایی که Epic به اندازه اپل (25٪) از خریدهای درون برنامه ای مالیات نمی گیرد، قیمت های ارزان تری را برای ارز مجازی V-bucks که بازیکنان Fortnite خریداری و استفاده می کنند، تبلیغ می کند. DMA هنوز تدوین نشده است و مارگرت وستاگر، رئیس سازمان ضد انحصار اتحادیه اروپا، می گوید که این روند واقعا سریع خواهد بود. او انتظار دارد که قانون DMA در ماه اکتبر اجرایی شود.

مالیات اپلیکیشن اپل در هلند به 27 درصد رسیده است.

مطابق با PhoneArenaوستاگر افزود: «یک بازار عادلانه بخشی از هر دموکراسی است و گام‌هایی که ما برداشته‌ایم گام‌های بزرگی از نظر امنیت برای هر کسب‌وکار و همچنین اطمینان از این است که بازار دیجیتال به نفع هر مصرف‌کننده است». قانون DMA در مورد نرم افزارهای از پیش نصب شده نیز اعمال می شود، زیرا به خریداران گوشی های هوشمند این حق را می دهد که همه برنامه های از پیش نصب شده روی تلفن را حذف کنند.