• خانه
  • اخبار
  • تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال ناشناس

تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال ناشناس

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال ناشناس

اتحادیه اروپا با کمک لایحه جدیدی که احتمالاً به زودی به رأی گذاشته می شود، انتقال ناشناس سرمایه به سیستم های ارزهای دیجیتال را ممنوع خواهد کرد. طبق برنامه ای که هفته آینده برای رای گیری ارسال می شود. حتی پرداخت‌های کوچک نیز از گمنامی گرفته می‌شوند و در نتیجه با پولشویی مبارزه می‌کنند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، نمایندگان دپارتمان امور اقتصادی اتحادیه اروپا در مورد طرح جدید مبارزه با پولشویی رای خواهند داد که در آن حتی مبادلات کیف پول خصوصی و مبادلات پول بین اتحادیه اروپا و سایر مناطق مانند ترکیه و هنگ کنگ نیز انجام خواهد شد. مسدود شود.

در حال حاضر احراز هویت فقط برای تراکنش های مالی بالای هزار یورو امکان پذیر است. اما در صورت تصویب قانون جدید، این محدودیت برداشته می شود و همه دریافت کنندگان گواهینامه خواهند داشت. به گفته این نمایندگان، بر اساس قوانین جاری می توان به راحتی با تقسیم سرمایه های کلان به قطعات کوچک، جابه جا شد.

به همین دلیل، قانونگذاران اروپایی، به منظور مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، بر مقامات فشار وارد می‌کنند تا این احراز هویت را در تمامی پرداخت‌های ارزهای دیجیتال برقرار کنند. طبق اسناد داخلی اتحادیه اروپا، قانونگذاران از ارائه دهندگان خدمات خواسته اند که از ثبت یا تسهیل مبادله وجوه مشکوک به درخواست ارائه دهندگان خدمات خودداری کنند. با این طرح جدید دیگر امکان اجتناب از مالیات یا پولشویی و انتقال پول به سایر مناطق جغرافیایی وجود نخواهد داشت. به گفته آسیتا کانکو، یکی از قانونگذاران، این قانون احتمالاً در مورد پرتفوی های خصوصی نیز اعمال می شود.