تصاویر شماتیک و مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس لو رفته است

تصاویر شماتیک و مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس لو رفته است

همانطور که مشخص است، سری آیفون 14 اپل قرار است تغییرات عمیق و بزرگی را که نسل‌ها منتظر آن بوده‌ایم، به ارمغان بیاورد. با این حال، اخیراً تصاویر شماتیک و مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس به بیرون درز کرده است که بسیاری از جزئیات مهم را در مورد پرچمداران بعدی کوپرتینو فاش می کند. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

تصاویر شماتیک و مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس تغییرات عمده ای را در نسل بعدی آیفون نشان می دهد

افشاگری ShrimpApplePro (اکانت توییتر @VNchocoTaco) اولین موردی بود که طراحی جلوی آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس را فاش کرد. اکنون با تصاویر شماتیک دقیق آیفون 14 پرو مکس، بازار شایعات را حتی داغتر از قبل کرده است.

انتظار می رود آیفون 14 پرو مکس به جای شکاف دارای یک سوراخ گرد و بیضی شکل باشد. در جدیدترین اخبار، عرض بیضی 7.15 میلی متر و قطر دایره 5.59 میلی متر خواهد بود. تصاویر منتشر شده نشان می دهد که بین قسمت بیضی و گرد فاصله وجود خواهد داشت. برای مقایسه، بریدگی آیفون 13 پرو مکس 26.83 میلی متر عرض دارد.

علاوه بر این، ظاهراً آیفون 14 پرو مکس از فریم های کوچکتر 1.95 میلی متری در مقایسه با فریم های 2.42 میلی متری آیفون 13 پرو مکس استفاده می کند که نسبت صفحه نمایش به بدنه را بیش از پیش افزایش می دهد. انتظار می رود این گوشی 160.71 میلی متر ارتفاع، 78.53 میلی متر عرض (شامل دکمه کناری) و 12.16 میلی متر ضخامت (با احتساب برآمدگی دوربین) داشته باشد. این افزایش ضخامت ممکن است به دلیل تحدب محفظه باشد که ظاهراً از 3.60 میلی متر به 4.18 میلی متر رسیده است.

به نظر می رسد این بیرون زدگی به دلیل استفاده از سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی است که جایگزین دوربین 12 مگاپیکسلی شده است. آیفون 13 پرو مکس و به همین دلیل دستگاه کمی ضخیم تر شده است. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، پیشتر گفته بود که دوربین آیفون بعدی اپل 25 تا 35 درصد بزرگتر از دوربین 12 مگاپیکسلی فعلی خواهد بود و ارتفاع لنز 7P آن می تواند 5 تا 10 درصد افزایش یابد.

بر اساس اطلاعات فاش شده از حساب شخصی به نام Fishing 8 در Weibo که سابقه چندانی ندارد، این دستگاه دارای سنسور 1.3 اینچی با پیکسل های کوچکتر 1.22 میکرومتری خواهد بود. آیفون 13 پرو مکس دارای سنسور اصلی 1/1.65 اینچی با پیکسل های بزرگتر 1.9 میکرومتری است. اپل احتمالاً از فناوری به نام pixel binning برای ترکیب داده های چند پیکسلی در مواقع مورد نیاز، مانند در شب، استفاده خواهد کرد. لازم به ذکر است که هرچه اندازه پیکسل بزرگتر باشد، کیفیت تصویر بهتر است.

با نگاهی به گرافیک‌های فاش شده قبلی، اپل در سال گذشته با ترکیب نور سیل و محافظت از نقطه در یک دستگاه و همچنین انتقال بلندگوی تلفن به پنل بالایی، این کاهش را کاهش داد. امسال، این شرکت ممکن است ارتفاع بلندگو را از 1.52 میلی متر به 0.57 میلی متر کاهش دهد.

مطابق با PhoneArenaانتظار می رود آیفون 14 پرو مکس صفحه نمایش 6.7 اینچی خود را حفظ کند و آیفون 14 پرو با صفحه نمایش 6.1 اینچی در دسترس خواهد بود. هر دو مدل احتمالاً از یک تراشه جدید 4 نانومتری A16 Pro استفاده خواهند کرد که احتمالاً آنها را بسیار سریعتر از بهترین تلفن های هوشمند امروزی می کند. انتظار نمی رود مدل های معمولی تغییرات زیادی نسبت به نسل قبلی داشته باشند.

قابل توجه است که آیفون 13 مینی این گوشی با آیفون 14 مکس 6.7 اینچی جایگزین خواهد شد. گزارش شده است که خانواده آیفون 14 در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد. نظر شما در مورد این چیست؟ به نظر شما تغییرات احتمالی آیفون 14 راضی کننده و کافی است؟ به نظر شما کدام قسمت دستگاه بیشتر نیاز به تعویض دارد؟