• خانه
  • اخبار
  • تشخیص دموکراتیک: آزمایشگاه Uh-Oh فناوری برای آزمایش‌های خانگی دقیق برای COVID و موارد دیگر توسعه می‌دهد.

تشخیص دموکراتیک: آزمایشگاه Uh-Oh فناوری برای آزمایش‌های خانگی دقیق برای COVID و موارد دیگر توسعه می‌دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تشخیص دموکراتیک: آزمایشگاه Uh-Oh فناوری برای آزمایش‌های خانگی دقیق برای COVID و موارد دیگر توسعه می‌دهد.


تشخیص دموکراتیک: آزمایشگاه Uh-Oh فناوری برای آزمایش‌های خانگی دقیق برای COVID و موارد دیگر توسعه می‌دهد.
تیم آزمایشگاه Uh-Oh، از چپ به راست، از ردیف بالا شروع می شود: کامرون بال، بنیانگذار و مدیر عامل. الکس جیائو، رئیس و مدیر ارشد بازرگانی؛ دکتر جاشوا توری، یکی از بنیانگذاران و پزشک ارشد؛ Annette LaBov، مدیر ارشد علمی؛ جولیان اوریل، مدیر ارشد مالی؛ کیم ین نگوین، مدیر نرم افزار؛ مارلین جانسون، مدیر تضمین کیفیت؛ کایلی بال، مدیر شرکت؛ و روشل نگوین، کادر فنی ارشد. (عکس‌های آزمایشگاه اوه‌اوه)

استارت‌آپ بیوتکنولوژی Uh-Oh Labs در روزهای ابتدایی خود به اندازه‌ای که به بن‌بست رسیده بود شارژدهی نداشت.

کامرون بال، بنیانگذار و مدیر عامل، سرمایه کسب و کار خود را با ورزش در یک باشگاه ورزشی 24 ساعته تامین کرد. وقتی پول محدود بود، پاسخ بال این بود: “خوب، باید بروم فرد دیگری را آموزش دهم تا بتوانم معرف بخرم.”

یک کمک مالی 50000 دلاری از دانشگاه جان هاپکینز در ابتدا بال را از تردمیل مالی خارج کرد. هم جریان نقدی و هم چشم اندازهای آن از زمان عرضه در سال 2018 به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

در این ماه، این شرکت تأییدیه محدود FDA را برای آزمایش سریع مولکولی خود برای COVID-19 دریافت کرد. او اخیراً به جدیدترین گروه Y Combinator ملحق شده است، به علاوه یک سرمایه گذاری 500000 دلاری از شتاب دهنده معروف Silicon Valley. سال گذشته، 3 میلیون دلار از سرمایه گذاران فرشته ناشناس در سیاتل و منطقه خلیج فارس جمع آوری کرد و 15 میلیون دلار از مؤسسه ملی بهداشت دریافت کرد.

در طول چهار سال گذشته، تمرکز Uh-Oh نیز به طور چشمگیری تکامل یافته است.

بال شرکتی را تأسیس کرد تا آزمایشاتی را در خانه برای بیماری های مقاربتی بسازد (نام Uh-Oh تلاشی برای آوردن کمی بیهودگی به فضا بود).

وقتی کووید در سال 2020 شیوع پیدا کرد، دکتر جاشوا توری، یکی از بنیانگذاران و افسر ارشد پزشکی اوه اوه، عاقلانه تغییر را پیشنهاد کرد.

اکنون این استارتاپ یک تست کووید دارد که 96.1٪ بدون نتایج مثبت کاذب دقیق است و آماده تولید است. این آزمایش به حدی حساس است که نمونه‌ای که با سواب بینی گرفته می‌شود، باید تنها حاوی 400 نسخه از ویروس باشد تا تشخیص داده شود.

بال گفت: “این فناوری به اندازه کافی قدرتمند است که PCR را با هزینه بسیار کم دقیق کند.”

تشخیص دموکراتیک: آزمایشگاه Uh-Oh فناوری برای آزمایش‌های خانگی دقیق برای COVID و موارد دیگر توسعه می‌دهد.
کاریکاتور نشان دهنده مراحل آزمایش کووید-19 آزمایشگاه Uh-Oh. (Uh-Oh Labs Graphic)

مانند آزمایش PCR – اساساً استاندارد طلایی برای تشخیص ویروسی – فناوری Uh-Oh ماده ژنتیکی یا RNA ویروس کووید را شناسایی می کند. اما این استارت آپ از فناوری به اصطلاح RT LAMP استفاده می کند که به دستگاه های PCR گران تر و پیچیده تر نیاز ندارد.

این آزمایش‌ها نیاز به خرید یک دستگاه کوچک شبیه یک جعبه قابل استفاده مجدد دارد که نمونه‌ها را مدیریت می‌کند و نتایج را می‌خواند، که در عرض 12 تا 40 دقیقه از طریق یک برنامه در دسترس هستند. این با کیت های تست یکبار مصرف ترکیب می شود که شامل یک لوله آزمایش حاوی معرف ها، محلول و سواب بینی است.

این استارت‌آپ قیمتی برای دستگاه آزمایشی تعیین نکرده است، اما قصد دارد کیت‌های یکبار مصرف را در محدوده آزمایش‌های آنتی‌ژن تجاری در دسترس قرار دهد که قیمت آن بین 10 تا 25 دلار است.

در حالی که مشتریان ممکن است از خرید دستگاه تست به تنهایی برای آزمایش‌های کووید خودداری کنند، تیم Uh-Oh ایده‌هایی برای محصول خود دارد که بسیار فراتر از همه‌گیری است.

آنها آن را “تشخیص دموکراتیک شده” می نامند.

به طور خلاصه، آنها نسخه‌ای از دیدگاه بیل گیتس را تصور می‌کنند که «کامپیوتر روی هر میز» است که در آن هر خانه یک دستگاه Uh-Oh دارد که می‌تواند همه چیز را از بیماری‌های مختلف باغ مانند آنفولانزا، گلودرد استرپتوکوکی و بیماری‌های مقاربتی آزمایش کند. بیماری ها به سایر شرایط با نشانگرهای زیستی، مانند سرطان و آزمایش های قبل از تولد.

الکس جیائو، رئیس و مدیر عامل Uh-Oh پرسید: “اگر می توانستید آزمایشگاه را از کلینیک خارج کنید، چه می شد؟”

این تیم مجموعه ای از مهارت ها و تجربه های مکمل را برای کمک به دستیابی به این هدف به ارمغان می آورد. بول و جیائو زمانی که دکترای مهندسی زیستی را از دانشگاه واشنگتن دریافت کردند، ملاقات کردند.

اگر بتوانید آزمایشگاه را از کلینیک خارج کنید چه؟

پس از فارغ التحصیلی، بال در آزمایشگاه ملی ساندیا در لیورمور، کالیفرنیا کار کرد.

او گفت: «ما انواع تشخیص های دیوانه وار انجام دادیم. به گفته بال، آنها روبات‌هایی طراحی می‌کنند تا به جنگل بروند و پشه‌ها را برای بیماری‌های منتقل شده از طریق حشرات مانند نیل غربی جمع‌آوری و آزمایش کنند و استراتژی‌هایی را برای جمع‌آوری نمونه‌هایی برای ویروس ابولا آزمایش کنند.

پیش از این، جیائو Silene Biotech را در سیاتل تأسیس کرد، شرکتی که سلول های بنیادی را برای مشتریان برای استفاده بالقوه در آینده در مراقبت های بهداشتی فریز می کند. این شرکت در سال 2019 توسط NanoSurface Biomedical خریداری شد.

توری که مدرک پزشکی و مدرک کارشناسی ارشد را در رشته بهداشت عمومی از دانشکده پزشکی دانشگاه تافتز دریافت کرده بود، قبلا در یک استارت آپ بیوتکنولوژی کار می کرد و در آنجا با همسر بال آشنا شد.

این شرکت 10 کارمند دارد و آزمایشگاه آن در سانتا کلارا، کالیفرنیا، جایی که بال مستقر است، است. جیائو در سیاتل است و توری در پنسیلوانیا.

تا کنون، ابزار تشخیصی Uh-Oh فقط برای COVID تایید شده است و استفاده از آن به “تنظیمات مراقبت از بیمار” محدود شده است، که عمدتا به معنی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و آزمایشگاه ها است. این راه‌اندازی هفدهمین سرمایه‌گذاری است که تأییدیه محدود FDA را برای آزمایش مولکولی COVID تضمین می‌کند. برای شروع تولید آماده می شود.

محدودیت تنظیمات ظرفیت آن است که در هر زمان تنها با یک نمونه کار می کند. این سیستم برای «نمونه‌گیری دسته‌ای» طراحی نشده است، که ترکیبی از چندین تامپون در یک نمونه در شرایطی است که نیاز به آزمایش سریع افراد زیادی دارید و انتظار می‌رود درصدهای مثبت کم باشد.

اما اگر شرکت موفق شود، همانطور که تصور می‌کنید، به جایی برسد که مردم یک دستگاه تست Uh-Oh را به دیگر ویژگی‌های خانه هوشمند خود متصل کرده و آماده آزمایش برای هر بیماری باشند، مشکل یک نمونه مهم نخواهد بود.

بال گفت: انجام یک آزمایش مولکولی، در واقع در محدوده آزمایشی 25 دلاری در دسترس خواهد بود، بازی را تغییر می دهد.