• خانه
  • اخبار
  • تست کووید بیل گیتس مثبت شد، گفت که علائم خفیفی دارد و از اینکه واکسینه شده خوشحال است.

تست کووید بیل گیتس مثبت شد، گفت که علائم خفیفی دارد و از اینکه واکسینه شده خوشحال است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تست کووید بیل گیتس مثبت شد، گفت که علائم خفیفی دارد و از اینکه واکسینه شده خوشحال است.

تست کووید بیل گیتس مثبت شد، گفت که علائم خفیفی دارد و از اینکه واکسینه شده خوشحال است.
بیل گیتس. (عکس از جان کیتلی)

بیل گیتس روز سه شنبه فاش شد بیش از دو سال پس از یک بیماری همه گیر که یکی از بنیانگذاران مایکروسافت آن را به درک بهتر و مبارزه با آن اختصاص داده است، برای COVID-19 مثبت شد.

گیتس در توییتی نوشت که علائم خفیفی را تجربه می‌کند و «از توصیه‌های متخصصان پیروی می‌کند و تا بهبودی خود را ایزوله می‌کند». او در توییتی اضافه کرد که “خوشحال است که واکسینه شده و تقویت شده است و به آزمایش ها و مراقبت های پزشکی عالی دسترسی دارد.”

گیتس 66 ساله برای اولین بار سال ها پیش در مورد احتمال شیوع بیماری کووید هشدار داد و بیشتر سال 2020 را صرف صحبت با افرادی کرد که به اقدامات احتیاطی که مردم برای جلوگیری از گسترش بیماری پس از رسیدن آن باید انجام دهند گوش دهند. در اوایل همان سال در ایالات متحده

نیکوکار میلیاردر یکی از مدافعان پیشرو برای یک واکنش همه گیر هماهنگ جهانی است. بنیاد بیل و ملیندا گیتس صدها میلیون دلار برای حمایت از طرح‌های ضد کووید-19 از جمله توسعه و توزیع واکسن‌ها متعهد شده است.

با پیشرفت توسعه واکسن با سرعت بی‌سابقه‌ای، اطلاعات نادرست در مورد رفتار و دخالت گیتس نیز منتشر شد که توسط نظریه‌پردازان توطئه رسانه‌های اجتماعی که از افزایش قطبی‌سازی سیاسی در ایالات متحده سوء استفاده کردند، دامن زد.

در میان تئوری‌های غیرمعمولی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، برخی می‌گویند گیتس در ساخت واکسن‌هایی با یک ریزتراشه که در هر کسی که تزریق می‌شود، کاشته می‌شود، مشارکت داشته است.

در 22 ژانویه 2021، او اولین دوز خود را از واکسن کووید دریافت کرد و در آن زمان گفت: “احساس خوبی دارم” در حالی که عکسی از تزریق خود را توییت کرد.

تست کووید بیل گیتس مثبت شد، گفت که علائم خفیفی دارد و از اینکه واکسینه شده خوشحال است.
بیل گیتس، سومین نفر از سمت راست، روبان Inventprise را در روز دوشنبه برید، که توسط مدیر عامل شرکت ایو لورکن در سمت راست و مدیر عامل شرکت Subhash Capre در سمت چپ احاطه شده است. (عکس از Inventprise / جفری میلر)

روز دوشنبه، او به قطع نوار یک مرکز تولید واکسن جدید در سیاتل، ساخته شده توسط Inventprise، یک شرکت بیوتکنولوژی با حمایت بنیاد گیتس کمک کرد. گیتس با دیگر شرکت کنندگان بدون نقاب در این رویداد تصویر شده است.

گیتس کتاب جدیدی به نام چگونه از همه گیری بعدی جلوگیری کنیم.

گیتس در یک پست وبلاگی گفت: “اگر چیزی است که جهان در دو سال گذشته آموخته است، این است که ما نمی توانیم با تهدید گزینه دیگری – یا عامل بیماری زا – که بالای سرمان آویزان است به زندگی ادامه دهیم.” “این یک لحظه کلیدی است. حرکتی بیش از هر زمان دیگری برای متوقف کردن بیماری های همه گیر برای همیشه وجود دارد.”

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، گزارش‌های مربوط به موارد جدید ویروس کرونا در ماه گذشته دو برابر شده است زیرا انواع فرعی Omicron در سراسر کشور گسترش یافته است.

گیتس روز سه‌شنبه در توییتی گفت که بنیاد گیتس برای اولین بار در دو سال گذشته تشکیل جلسه می‌دهد و او “خوشبخت است که در تیم حضور دارد تا همه را ببیند و از آنها برای زحماتشان تشکر کند.”

پست بیل گیتس برای کووید مثبت بود و گفت که او علائم خفیفی دارد و “خوشحال است که برای اولین بار در brooztechnology واکسینه شد”.