ترکیه و آنچه در مورد آن نمی دانید!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ترکیه و آنچه در مورد آن نمی دانید!

ترکیه یکی از کشورهای مهم آسیا از نظر جغرافیا، اقتصاد، فرهنگ و گردشگری است. ایران، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان همسایگان ترکیه هستند. مساحت این کشور 783356 کیلومتر مربع است. از شهرهای معروف ترکیه می توان به استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، آنتالیا و قونیه اشاره کرد. ترکیه توسط دریای سه کشور (دریای سیاه، دریای مرمره، دریای مدیترانه) احاطه شده است، این کشور به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی متنوع و زیبا، همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

5 برترین جاذبه های گردشگری ترکیه

ترکیه مقاصد گردشگری و تفریحی مختلفی را به گردشگران ارائه می دهد، از گنبدها و مناره های مساجد استانبول و خرابه های روم باستان گرفته تا سواحل آنتالیا و استراحتگاه های مدیترانه که همگی از مقاصد مهم گردشگری در سراسر جهان هستند. . اگر قصد سفر به ترکیه را دارید معطل نکنید و با مطالعه این مقاله بلیط تهران-استانبول را خریداری کنید. پنج مکان زیر جزو بهترین مقاصد گردشگری ترکیه هستند.

روستای اولودنیزروستای اولودنیز

اولودنیز روستای کوچکی است که در ساحل جنوب غربی دریای اژه واقع شده است.این روستا دارای خلیجی شنی است که محدود به تالاب آبی است. این ساحل به خاطر سایه های فیروزه ای اش معروف است و یکی از سواحل مدیترانه ای است که عکس های بی شماری از آن گرفته شده است. این دهکده به دلیل طبیعت بی نظیرش یکی از بهترین مکان های پاراگلایدر در جهان به حساب می آید.

مسجد آبی

مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی استانبول با شش مناره و معماری خاص و جذابش همه گردشگران را از یک نمای بیرونی تحت تاثیر قرار می دهد. مردم هنوز در مسجد آبی که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری استانبول است، به دلیل ساختمان مذهبی منحصر به فرد و معماری منحصر به فردش، نماز می خوانند. این بنا بین سال های 1609 تا 1616 ساخته شد و مانند بسیاری از مساجد دیگر، مقبره موسس خود را در خود جای داده است. سقف بلند مسجد با 20000 کاشی آبی با طرح های مختلف پوشیده شده است که به همین دلیل مسجد را مسجد کبود می نامند.

سفر به استانبول استانبولکتابخانه سلسوس

کتابخانه و ویرانه های شهر افسس از جاذبه های گردشگری در سواحل غربی ترکیه است. شهر افسوس زمانی به خاطر معبد آرتمیس، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، مشهور بود. این کتابخانه توسط گروهی به رهبری اسقف اعظم قسطنطنیه در سال 401 پس از میلاد تخریب شد.

با این حال، برخی از سازه ها، از جمله تئاتر بولشوی و کتابخانه سلسوس، هنوز در دسترس گردشگران هستند. این کتابخانه در حدود سال 125 پس از میلاد ساخته شد. به عنوان مقبره سلسوس، فرمانروای آسیا. نمای کتابخانه در دهه 70 قرن گذشته با دقت بازسازی و مرمت شده است، از شکل ویران به وضعیت باشکوه کنونی.

طبیعت استانبولکاپادوکیه

کاپادوکیه در مرکز آناتولی واقع شده است. این مکان به خاطر صخره های طبیعی عجیب و میراث تاریخی منحصر به فردش مشهور است. کاپادوکیه یکی از بهترین مکان ها برای کشف سازه های عجیب است. دودکش های کامل در اثر فرسایش بادی و آبی تشکیل می شوند. به دلیل سهولت کنده کاری بر روی خاکستر آتشفشانی، بسیاری از دودکش های افسانه ای در کاپادوکیه به زیبایی حکاکی شده اند تا خانه ها، کلیساها و انبارها را ایجاد کنند.

ایاصوفیه

ایاصوفیه مکانی برای عبادت واقع در استانبول است که در اصل کلیسایی است که برای امپراتور بیزانس (ژوستینیان اول) در قرن ششم ساخته شده است. این بنا شاهکار معماری رومی است. گنبد بزرگ سنت سوفیا (31 متر) بزرگترین گنبد جهان برای بیش از 1000 سال بود. این کلیسا توسط چهارمین پادشاه صلیبیون در سال 1204 غارت شد و در قرن پانزدهم با فتح شهر توسط عثمانی ها به مسجد تبدیل شد. ناگفته نماند که ایاصوفیه در سال 1935 به موزه تبدیل شد و اکنون یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه است.

این مقاله اطلاعاتی در مورد پنج مقصد گردشگری جذاب (روستای اولدونیز، مسجد آبی، ایاصوفیه، کاپادوکیه، کتابخانه سلسوس) ارائه می دهد. امیدوارم بتوانید از گفته هایتان نهایت استفاده را ببرید، اگر می خواهید روزی به ترکیه سفر کنید، بلیط تهران استانبول را از سایت ما بخرید و اگر می توانید از این پنج مکان جذاب دیدن کنید. ممنون از توجه و وقت شما

ترکیه و آنچه در مورد آن نمی دانید!