• خانه
  • اخبار
  • ترکیبات موجود در هل ممکن است در درمان سرطان سینه موثر باشد

ترکیبات موجود در هل ممکن است در درمان سرطان سینه موثر باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ترکیبات موجود در هل ممکن است در درمان سرطان سینه موثر باشد

محققان دانشگاه فلوریدا در آمریکا ترکیبات موجود در هل را به عنوان ادویه مهمی برای از بین بردن سلول های سرطان سینه شناسایی کرده اند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری نیوز، محققان آمریکایی ترکیبات ادویه هل را برای درمان سرطان سینه تهاجمی آزمایش کردند.

در این مطالعه مشخص شد که ترکیبات موجود در ادویه هل می تواند سلول های سرطان سینه مهاجم سه گانه منفی را از بین ببرد. در این مطالعه، هل به عنوان یک ترکیب طبیعی در هل مورد آزمایش قرار گرفت که نشان می‌دهد می‌توان از آن برای هدف قرار دادن ژنی استفاده کرد که به شناسایی سلول‌های سرطانی توسط سیستم ایمنی کمک می‌کند.

در حال حاضر 15 درصد از سرطان های سینه سه برابر منفی هستند. در این نوع سرطان به دلیل عدم تولید مقادیر زیادی پروتئین HER2، درمان تومورها مشکل است و امکان استفاده از هورمون ها وجود ندارد و سایر روش های درمان سرطان تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. علاوه بر این، سرطان سینه سه گانه منفی تهاجمی در نظر گرفته می شود و میزان مرگ و میر بالاتری نسبت به سایر انواع سرطان سینه دارد.

دکتر پاتریشیا مندونکا از دپارتمان کشاورزی دانشگاه فلوریدا گفت: «درمان هدفمند این نوع سرطان سینه به دلیل ایمنی و اثربخشی بالاتر، چالش برانگیزتر است. به همین دلیل لازم است گیاهان دارویی با این روش بیشتر مورد مطالعه قرار گیرند. با توجه به اینکه این ادویه سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد و ترکیبات آن بی خطر است، می توان از آن مانند سایر داروهای شیمی درمانی برای درمان سرطان استفاده کرد و هیچ عارضه ای نداشت.