• خانه
  • اخبار
  • تراشه Snapdragon 8 Generation 1 Plus احتمالا در می 2014 معرفی خواهد شد.

تراشه Snapdragon 8 Generation 1 Plus احتمالا در می 2014 معرفی خواهد شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تراشه Snapdragon 8 Generation 1 Plus احتمالا در می 2014 معرفی خواهد شد.

اسنپدراگون 8 نسل 1 آغاز نامگذاری جدید محصولات کوالکام بود و به دنبال آن نسل های مختلفی برای هر پلتفرم بر اساس این عدد قرار گرفتند. اما هنوز برای تغییر اعداد خیلی زود است و تراشه Snapdragon 8 Generation 1 Plus که نسخه بهبود یافته تراشه فعلی است احتمالاً در می 1411 معرفی خواهد شد. ادامه با ترنجی با من باش.

تراشه Snapdragon 8 Generation 1 Plus; بهبودهایی در بهترین محصول کوالکام تا به امروز

پیش از این شایعاتی در مورد نسخه بهبود یافته تراشه وجود داشت اسنپدراگون 8 نسل 1 کوالکام با علامت + در انتهای نام خود راه اندازی شد. تراشه جدید توسط TSMC با استفاده از فرآیند تولید 4 نانومتری این شرکت تولید خواهد شد. پیش از این، نسل اول اسنپدراگون 8 توسط بخش تراشه های سامسونگ با استفاده از فرآیند بسیار کارآمدتر 4 نانومتری این شرکت ساخته شده بود.

تصمیم کوالکام برای ترک سامسونگ و استفاده از خط تولید TSMC احتمالاً به دلیل عملکرد ضعیف بخش تراشه های سامسونگ است که گفته می شود حدود 35 درصد است. این تقریباً نیمی از بازدهی 70 درصدی کوالکام است. این بدان معناست که 35 درصد از تراشه های تولید شده توسط سامسونگ در هر مرحله از فرآیند مذکور از آزمون کنترل کیفیت عبور نمی کنند.

سرعت تولید TSMC Snapdragon 8 Generation 1 Plus تا 70 درصد بیشتر از Samsung 8 Generation 1

این تعداد شامل تعداد زیادی تراشه است که نمی‌توان آنها را نهایی کرد، بنابراین دسترسی کوالکام به سخت‌افزار لازم قطع شده و حتی بحران کمبود تراشه فعلی تشدید می‌شود.

توییتی از Yogesh Brar که توسط onsitego ارسال شده است نشان می دهد که اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس با نام SM8475 نیز شناخته می شود (SM8450 برای اسنپدراگون 8 نسل 1 استفاده می شود). این تراشه در ماه می رونمایی خواهد شد و انتظار می رود TSMC تراشه های پرچمدار کوالکام را با کارخانه مستقر در تایوان خود عرضه کند که کارایی بالاتری نسبت به سامسونگ ارائه می دهد.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس

با توجه به اینکه انتظار می رود اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس در اردیبهشت ماه معرفی شود، تا ماه آینده باید شاهد حضور گوشی های هوشمند تولید شده توسط شرکت هایی مانند وان پلاس، لنوو، موتورولا و شیائومی با این تراشه باشیم. به لطف مقایسه شماره مدل های کوالکام، می دانیم که نسل اسنپدراگون 8 + 1 چقدر قدرتمند است. اول بهش فکر کن اسنپدراگون 888 دارای شماره مدل SM-8350 و اسنپدراگون 888 پلاس از شماره مدل SM8350-AC استفاده می کند.

قبلاً گفته شد که اسنپدراگون 8 + 1 با شماره مدل SM8475 با SM8450 برای اسنپدراگون 8 نسل 1 (نسخه بدون پلاس) مقایسه شده است. تفاوت در شماره مدل ها بسیار کم به نظر می رسد و وقتی متوجه می شوید که تفاوت عددی در شماره مدل بین اسنپدراگون 888 (SM8350) و اسنپدراگون 888 پلاس (SM8350-AC) وجود ندارد، خواهید دید که تفاوت تنها در حروف است. AC”. به Snapdragon 888+ اضافه شد که نسخه جدیدتر و قدرتمندتر بود.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس با لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC همچنان مشکلات حرارتی خواهد داشت!

مطابق با PhoneArenaکوالکام مطمئناً اهمیت رقابت با مدیاتک و تراشه را دارد سایز 9000 مدیاتک در حال حاضر مشتری TSMC است و کوالکام دوست ندارد با مشکلات سامسونگ و خط تولیدش کنار بیاید تا ببیند آیا می تواند مشکلاتش را حل کند یا خیر. به همین دلیل او به TSMC نقل مکان کرد. نظر شما در مورد این چیست؟