منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تراشه M2 اپل با فرآیند TSMC 4 نانومتری تا پایان سال 2022 معرفی می شود.

تراشه M2 اپل با فرآیند TSMC 4 نانومتری تا پایان سال 2022 معرفی می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تراشه M2 اپل با فرآیند TSMC 4 نانومتری تا پایان سال 2022 معرفی می شود.

شایعات مربوط به تراشه Apple M2 بخشی از رویداد Peek Performance در هفته گذشته نبود، اما احتمالاً در اواخر امسال در سری جدید مک استفاده خواهد شد. بر اساس گزارش جدید، تراشه دسکتاپ نسل دوم شرکت اپل نیز از فرآیند TSMC 4 نانومتری استفاده می کند.

تراشه اپل M2

پیش از این گزارش شده بود که تراشه های خط تولید خود اپل هر کدام هر 18 ماه یکبار به روز می شود بنابراین طبق این برنامه، M2 اواخر امسال عرضه خواهد شد. قبل از رویداد Peek Performance، صحبت هایی در مورد معرفی احتمالی چیپست وجود داشت، اما در عوض، M1 Ultra فاش شد که نشان می دهد هنوز ماه ها تا معرفی مک های با تراشه سفارشی نسل دوم اپل باقی مانده است.

مطابق با دیجی تایمزتراشه M2 بر اساس فرآیند TSMC 4 نانومتری ساخته خواهد شد و از معماری 5 نانومتری سازنده تایوانی هم در عملکرد و هم از نظر بهره وری انرژی پیشی خواهد گرفت. این نیز فرآیندی است که شرکت‌هایی مانند کوالکام قصد دارند در آینده خود به‌طور گسترده از اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس و اسنپدراگون 8 نسل 2 استفاده کنند. با M2، انتظار داریم پیشرفت‌های جزئی نسبت به M1 داشته باشیم، اگرچه باید توجه داشت که این تغییرات ممکن است قابل توجه نباشد

تراشه Apple M2

تراشه Apple M2

وقتی M1 مجهز به یک پردازنده گرافیکی 8 هسته ای است، ممکن است M2 دارای یک پردازنده گرافیکی 10 هسته ای باشد، اما تعداد هسته های CPU ممکن است 8 هسته با چهار هسته با کارایی بالا و چهار هسته باقی بماند. بقیه هسته های بهره وری هستند. شایعه شده است که اپل در حال آماده سازی یک مک بوک پرو با چیپست جدید است، اما مانند نسخه M1، شایعات می گویند که تغییری در طراحی ایجاد نخواهد شد.

مک بوک ایر بازطراحی شده قرار بود اواخر امسال عرضه شود و چندین منبع می گویند که از تراشه M2 استفاده می کنند. متأسفانه، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل پیش از این پیش بینی کرده بود که این شرکت به استفاده از M1 در مدل جدید ادامه خواهد داد، اما طراحی آن تغییر خواهد کرد. درست مانند معرفی M1 Pro و M1 Max به همراه MacBook Pro 2021 بازطراحی شده، اپل ممکن است در سه ماهه چهارم سال رویدادی را برای رونمایی از پردازنده جدید و همچنین نمایش محصولاتی که از M2 استفاده می کنند میزبانی کند.

نظر شما در مورد امکان ارائه تراشه Apple M2 تا پایان سال جاری چیست؟