• خانه
  • اخبار
  • تراشه های گلکسی اس 23 و گلکسی اس 24 احتمالاً نسخه اگزینوس را ندارند

تراشه های گلکسی اس 23 و گلکسی اس 24 احتمالاً نسخه اگزینوس را ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تراشه های گلکسی اس 23 و گلکسی اس 24 احتمالاً نسخه اگزینوس را ندارند

سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های دنیا در زمینه طراحی و تولید تراشه های موبایل است. با این حال به دلایلی همیشه پرچمداران خود را با دو نوع تراشه Exynos و Qualcomm عرضه می کند. اما این روش ممکن است تکرار نشود. چون گفته می شد احتمالا تراشه های گلکسی اس 23 و گلکسی اس 24 نسخه اگزینوس را ندارند. اس ترنجی با من باش.

چیپ گلکسی اس 23 و اس 24 چه مدلی خواهد بود؟!

چند وقت پیش در ترنجی، حوالی شروع به توسعه تراشه گلکسی سامسونگ کنید ما می خوانیم. پس از توسعه تراشه خود و قدرتمندتر برای گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس سامسونگ، گزارش اخیر ادعا می کند که این شرکت در تولید تراشه های خود از اپل الهام گرفته است. اپل تراشه های سری A خود را برای جدیدترین و بهترین مدل های آیفون طراحی می کند و هر سال آنها را بهبود می بخشد. بر اساس گزارش‌ها، سامسونگ تیمی متخصص و توانمند برای طراحی چیپست خود از سری گلکسی اس تشکیل داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری Naver در کره جنوبی (به نقل از SamMobile)، سامسونگ آنقدر بر روی طراحی این تراشه های خود تمرکز کرده است که در سال های 2023 و 2024 تراشه های جدید و بهبود یافته اگزینوس تولید نخواهد کرد و از چیپست اسنپدراگون کوالکام استفاده خواهد کرد. همه بازارها. . او می سازد. در حال حاضر جدیدترین چیپست اگزینوس هر ساله در جدیدترین گوشی های گلکسی اس استفاده می شود.اما در ایالات متحده، کانادا، تایوان و چین، گوشی های سامسونگ از جدیدترین تراشه های کوالکام اسنپدراگون استفاده می کنند.

تراشه های Galaxy S23 و Galaxy S24

اگر گزارش های اولیه درست باشد، تمام مدل های گلکسی اس 23 و گلکسی اس 24 در سال های 2023 و 2024 از تراشه های کوالکام استفاده خواهند کرد. پیش از آن، سامسونگ رویکرد خاصی را در پیش گرفت و در سال 2015 اسنپدراگون 810 با مشکل داغ شدن مواجه شد. در نتیجه، سامسونگ از Exynos 7 Octa برای مدل‌های Galaxy S6 در کشورهایی استفاده می‌کند که قبلاً از تراشه طراحی شده توسط Qualcomm استفاده می‌کردند.

در مورد آیفون، طبق گزارش‌ها، اپل قصد دارد از تراشه‌های A15 Bionic که 13 سال پیش در سری آیفون‌ها استفاده می‌شد، دوباره استفاده کند و امسال نام جدیدی برای آن‌هایی که در مدل‌های غیرپرو آیفون 14 استفاده می‌شوند، بگذارد. برای مثال اپل می تواند از A15 Bionic برای این گوشی ها استفاده کند و آن را A16 Bionic بنامد. این تراشه ها مانند A15 Bionic در فرآیند ساخت 4 نانومتری تولید می شوند.

آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس ظاهراً با نام جدید A16 Pro Bionic که در فرآیند ساخت 3 نانومتری ساخته شده است، امکان قرار دادن ترانزیستورهای بیشتری در داخل تراشه و همچنین قدرت بیشتر و انرژی کمتر آن را فراهم می کند. فشرده.باش

تراشه ویژه گلکسی استراتژی جدید سامسونگ

مطابق با PhoneArenaاین چیپست که توسط سامسونگ طراحی شده است، نه تنها برای استفاده در سری گلکسی اس طراحی شده است، بلکه برای گوشی های تاشوی این شرکت نیز قابل استفاده است. یکی از مشکلات این است که تراشه ساز سامسونگ در حال حاضر با مشکل راندمان پایین تراشه های 3 و 4 نانومتری خود مواجه است. اخیرا مشخص شده است که تنها 35 درصد از تراشه های تولید شده توسط سامسونگ می توانند مرحله کنترل کیفیت را با استفاده از فرآیند 4 نانومتری پشت سر بگذارند.

این یک تفاوت دو برابری در مقایسه با نرخ بازده 70 درصدی به دست آمده توسط TSMC در فرآیند تولید 4 نانومتری است. این امر باعث شد تا کوالکام تولید تراشه نسل بعدی خود را به TSMC بسپارد. سامسونگ قصد دارد در سال 2025 یک تراشه بسیار قدرتمند برای گلکسی اس 25 عرضه کند که هر ساله برای گوشی های بعدی گلکسی اس قابل آپدیت است.این تراشه در گوشی های تاشو این شرکت نیز قابل استفاده است.