منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تحلیلگر: تنها موضوع زمان است که شرکت های ابری ایالات متحده خدمات خود را در روسیه متوقف کنند

تحلیلگر: تنها موضوع زمان است که شرکت های ابری ایالات متحده خدمات خود را در روسیه متوقف کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند
(عکس BigStock)

بسیاری از شرکت های فناوری – از جمله آمازون، مایکروسافت و گوگل – در واکنش به تهاجم این کشور به اوکراین و تحریم های دولتی ناشی از آن، فروش خدمات و محصولات در روسیه را متوقف کرده اند.

اکنون کارشناسان می گویند غول های فناوری ایالات متحده می توانند یک گام به جلو بردارند و دسترسی شرکت های روسی را با استفاده از خدمات رایانش ابری خود قطع کنند.

دن ایوز، تحلیلگر Wedbush به brooztechnology گفت: «ما معتقدیم که این مسئله این است که چه زمانی و اگر این اتفاق بیفتد، زیرا آمازون، مایکروسافت، گوگل و اوراکل در مسیر درستی قرار دارند. «با قساوت‌های دیده شده، شرکت‌های فناوری یک انتخاب اخلاقی روشن دارند زیرا روسیه را به‌کار می‌گیرند.

توقف فروش در داخل یک کشور یک چیز است. قطع دسترسی به خدمات مهم اینترنتی یکی دیگر از موارد است.

الکساندر گونارس، مدیر اجرایی شرکت امنیتی Bellevue مستقر در واشنگتن، گفت: «قطع روسیه از قابلیت‌های اینترنت غرب، چه آفیس 365 باشد یا خدمات وب آمازون، احتمالاً حداقل در کوتاه‌مدت اثر فلج‌کننده‌ای جدی خواهد داشت». پلی ورس.

این چیزی است که توسط میخائیل فدوروف، وزیر تحول دیجیتال و معاون نخست وزیر اوکراین درخواست شده است.

فدوروف در نامه ای به جف بزوس، بنیانگذار آمازون، نوشت: «تعلیق خدمات AWS در فدراسیون روسیه از حرکت یکپارچه جهانی بسیاری از دولت ها و مشاغلی که ثبات و رشد بلندمدت را به جای از دست دادن موقت سود بالقوه انتخاب کرده اند، حمایت خواهد کرد.

S. Soma Somasegar، مدیر عامل Madrona Venture Group، که پیش از این ریاست بخش توسعه مایکروسافت را بر عهده داشت، گفت: از نظر فنی ممکن است شرکت‌ها بتوانند اتصال ابری مشتری را قطع کنند.

اما ابزار شناسایی یک شرکت روسی نامشخص است و روند مسدود کردن آنها نامشخص است.

“شرکت روسی چیست؟” ویژگی؟ منبع پول برای سرمایه گذار؟ کوری کویین، اقتصاددان ارشد ابری در گروه داک بیل، گفت: “کسی آدرس IP را متصل می کند؟”

خدمات وب آمازون هیچ مرکز داده، زیرساخت یا دفتری در روسیه ندارد. آمازون روز جمعه در یک پست وبلاگی اعلام کرد بزرگترین مشتریان آن در روسیه شرکت هایی هستند که در خارج از این کشور مستقر هستند.

با این حال، یکی از مشتریان او Condé Nast روسیه است. آیا آمازون این شرکت را از دسترسی به خدمات ابری خود که در نهایت فعالیت های آن را بی فایده می کند، مسدود خواهد کرد؟

آمازون و دیگران ممکن است با واکنشی روبرو شوند. پس از اینکه ارائه دهنده خدمات اینترنتی Cogent Communications در روز جمعه گفت که این سرویس را در روسیه تعطیل می کند، برخی از این اقدام انتقاد کردند. خود روسیه قبلا فیسبوک و محدود به توییتر.

گونارس گفت که درک حقیقت برای روس ها مهم است – و اختلال در خدمات اینترنتی می تواند از آن جلوگیری کند.

او گفت: “اگر قرار است صلح پایدار وجود داشته باشد، من معتقدم که از سوی خود مردم روسیه حاصل خواهد شد.” و هر چه شهروندان روسیه بتوانند به حقیقت در مورد آنچه در حال رخ دادن است دسترسی پیدا کنند، ما بهتر خواهیم بود.

کوین گفت که شرکت های فناوری در قلمروی ناشناخته هستند. او گفت: «جهان در درگیری های قبلی چندان به تعداد کمی از شرکت ها متصل و وابسته نبوده است.

آمازون، مایکروسافت و گوگل این هفته پست های وبلاگی منتشر کردند که نشان می دهد چگونه فناوری ابری و امنیتی آنها به سازمان های اوکراینی در مبارزه با حملات سایبری کمک می کند.

آمازون – که تجارت الکترونیکی در روسیه ندارد – در انتشار خود جزئیات شرایط خدمات خود را برای AWS درج کرد.

این نشریه می‌گوید: «AWS شرایط خدمات واضحی دارد که بر اساس آن اگر مشتری از خدمات AWS برای تهدید، تحریک، تشویق یا ترویج فعال خشونت، تروریسم یا سایر آسیب‌های جدی به دیگران استفاده کند، اجازه استفاده از خدمات ما را نخواهد داشت». وبلاگ اشاره کرد. هر مشتری که در این نوع رفتار می‌شناسد، به AWS دسترسی خواهد داشت.»

تعلیق خدمات ابری برای هر مشتری به نتیجه نهایی برای شرکت های ابری آسیب می رساند. ایوز در گزارشی به سرمایه گذاران گفت، با توجه به اینکه استفاده مستقر در روسیه بخش کوچکی از تجارت کلی آنها است، اما این «در بدترین سناریو بین 1 تا 2 درصد بر درآمد تأثیر خواهد داشت».

آمازون و مایکروسافت از اظهار نظر در مورد این داستان خودداری کردند.