• خانه
  • اخبار
  • تحقیق فرد هاچ: باکتری ها می توانند تومورها را تهاجمی تر کنند

تحقیق فرد هاچ: باکتری ها می توانند تومورها را تهاجمی تر کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تحقیق فرد هاچ: باکتری ها می توانند تومورها را تهاجمی تر کنند

تحقیق فرد هاچ: باکتری ها می توانند تومورها را تهاجمی تر کنند
سلول‌های سرطانی در یک ظرف پتری مستعمره با باکتری (سمت چپ) نسبت به سلول‌های سرطانی که کلونیزه نشده‌اند (سمت راست) مهاجرت بیشتری از یک خوشه مرکزی نشان می‌دهند. (خورخه لوئیس گالیانو نینو و دیگران تصویر)

تحقیقات جدید مرکز سرطان فرد هاچینسون نشان می دهد که باکتری هایی که تومورها را کلونی می کنند ممکن است در پیشرفت سرطان و متاستاز نقش داشته باشند.

باکتری های دهان فوزوباکتریوم نوکلئاتوم، یکی از اجزای پلاک دندانی شناخته شده است که در تومورهای دهان و کولورکتال وجود دارد. دو مطالعه منتشر شده در این هفته نگاه دقیق تری به نحوه انجام آن داشتند F. nucleatum و سایر میکروب ها بر چنین تومورهایی تأثیر می گذارند.

محققان با استفاده از میکروسکوپ و تکنیک های اندازه گیری پروتئین ها و RNA دریافتند که F. nucleatum و سایر باکتری ها مناطقی از تومورها را پر می کنند که سرکوب سیستم ایمنی را نشان می دهند. سلول های تومور آلوده به باکتری همچنین دارای تغییراتی در مسیرهای مولکولی درگیر در مهاجرت سلولی و متاستاز، در میان سایر فرآیندها هستند.

برای اینکه ببینند آیا باکتری تأثیر مستقیمی بر تومورها دارد یا خیر، محققان خوشه‌هایی از سلول‌های تومور روده بزرگ را در یک ظرف پتری آلوده کردند. F. nucleatum. آنها دریافتند که خوشه های آلوده نوعی سلول را جذب می کنند که ممکن است در سرکوب سیستم ایمنی نقش داشته باشد. سلول های آلوده نیز به احتمال زیاد به خارج از خوشه مهاجرت می کنند.

این مطالعه، منتشر شده در طبیعت، نشان می دهد که باکتری ها ممکن است با ترویج متاستاز و ایجاد محیطی که با تخریب تومور توسط سیستم ایمنی مخالفت می کند، پیشرفت سرطان را افزایش دهند. بر اساس تفسیری جداگانه در مجله، داده‌ها «نقش مهمی را برای باکتری‌های داخل تومور نشان می‌دهند، که نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه را تقویت می‌کند و امکان‌سنجی فنی چنین کاری را نشان می‌دهد».

یافته ها همچنین با مطالعات قبلی که این را نشان می دهد مطابقت دارد F. nucleatum با پیشرفت تومور و پیامدهای بدتر در بیماران مبتلا به سرطان کولورکتال همراه است. آنها همچنین پیشنهاد می کنند که اقدامات برای کنترل باکتری ها به طور بالقوه می تواند در درمان سرطان نقش داشته باشد.

از آنجایی که آنتی بیوتیک های طیف وسیع باکتری های مفید را از بین می برند، محققان به دنبال ترکیباتی هستند که به طور خاص مهار می کنند. F. nucleatum.

در مطالعه دوم در گزارش های سلولیآنها نشان دادند که یک داروی رایج شیمی درمانی، 5-فلوئورواوراسیل، نیز یک مهارکننده قوی میکروب است. سایر انواع باکتری‌ها در تومورهای کولورکتال نیز می‌توانند 5-فلوئورواوراسیل را متابولیزه کنند، که نشان می‌دهد ممکن است در مقاومت به شیمی‌درمانی نقش داشته باشند.

5- فلوئورواوراسیل برای سرکوب سرطان شناخته شده است زیرا از تقسیم سلولی جلوگیری می کند. اما این دارو در مقابل سرطان کولورکتال نیز موثرتر از انواع دیگر تومورها است و این ممکن است به دلیل توانایی آن در کشتن باشد. فوزوباکتری هامحققان این فرضیه را مطرح کردند.

پروفسور فرد هاچ، پروفسور کریستوفر جانستون در نشریه ای در Fred Hutch در مورد مطالعات جدید گفت: «یافته ها نشان می دهد که میکروب های داخل توموری در طول پیشرفت بیماری، ناظران بی گناه نیستند و نشان می دهد که میکروبیوتا باید در هنگام فکر کردن به درمان بهینه سرطان در نظر گرفته شود. جانستون به همراه سوزان بولمن دستیار فرد هاچ این تحقیق را رهبری کرد.

مطالعات جدید ممکن است پیامدهایی برای انواع دیگر سرطان داشته باشد.

تا چند سال پیش تصور می شد که تومورها عقیم هستند. اما اخیراً باکتری در انواع مختلف تومورها یافت شده است.