منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تحقیقات در مورد عفونت های تنفسی، دیابت نوع 1، 17 میلیون دلار برای موسسه تحقیقاتی بنارویا افزایش یافت

تحقیقات در مورد عفونت های تنفسی، دیابت نوع 1، 17 میلیون دلار برای موسسه تحقیقاتی بنارویا افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تحقیقات در مورد عفونت های تنفسی، دیابت نوع 1، 17 میلیون دلار برای موسسه تحقیقاتی بنارویا افزایش یافت

تحقیقات در مورد عفونت های تنفسی، دیابت نوع 1، 17 میلیون دلار برای موسسه تحقیقاتی بنارویا افزایش یافت
جین باکنر، رئیس BRI. (عکس BRI)

مؤسسه تحقیقاتی بنارویا (BRI) در سیاتل 17.1 میلیون دلار بودجه دریافت کرد تا ارزیابی کند که چرا عفونت های تنفسی به طور خاص بر برخی افراد تأثیر می گذارد، تا راه های جدیدی برای درمان دیابت نوع 1 و تلاش های دیگر کشف کند.

این مؤسسه روز پنجشنبه اعلام کرد که از مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده تأمین مالی می کند.

مطالعه عفونت های تنفسی با کمک مالی 11.4 میلیون دلاری طی پنج سال حمایت خواهد شد. محققان ارزیابی خواهند کرد که چرا کودکان مبتلا به آسم، آلرژی یا چاقی در برابر عفونت های شدید تنفسی آسیب پذیر هستند. آنها همچنین می پرسند که چرا بزرگسالان مبتلا به بیماری های التهابی مزمن یا خود ایمنی در معرض خطر عواقب شدید چنین عفونت هایی هستند.

محققان BRI، Carmen Mikacenik و Matt Altman، یک مطالعه چند نهادی را رهبری خواهند کرد که نحوه واکنش بیماران به عفونت در سطوح مولکولی و سلولی را مشخص خواهد کرد. سؤالات شامل این است که کدام سلول های ایمنی فعال می شوند و چگونه پروتئین ها، ژن ها و سایر مولکول های سلولی به عفونت پاسخ می دهند.

در نهایت، محققان ممکن است بتوانند این اطلاعات را با نتایج بالینی مقایسه کرده و درمان‌های بالقوه را شناسایی کنند. آنها داده های خود را با کنسرسیوم پروژه ایمونولوژی انسانی، شبکه ای از محققان که سیستم ایمنی را مشخص می کنند، به اشتراک خواهند گذاشت.

Mikacenik در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “این مطالعه به درک اولیه از نحوه واکنش سیستم ایمنی به عفونت در این جمعیت های مورد مطالعه کمک می کند.”

کمک مالی دوم به مبلغ 3.9 میلیون دلار از سلول‌های انسانی و مدل‌های موش برای مطالعه راه‌های جدید برای درمان دیابت نوع 1 استفاده می‌کند که ناشی از تخریب خود ایمنی سلول‌های تولیدکننده انسولین در پانکراس است. محققان “سلول های T تنظیمی” محافظ را برای خانه سلول های تولید کننده انسولین ایجاد خواهند کرد تا از تخریب آنها جلوگیری کنند و سلامت آنها را ارتقا دهند. محققان همچنین سلول های T را طراحی خواهند کرد که بار درمانی را مستقیماً در سلول های پانکراس آزاد می کنند.

پروژه چهار ساله دیابت توسط محققان BRI، ادی جیمز و جین باکنر، رئیس این موسسه، و همچنین محقق موسسه تحقیقات کودکان سیاتل، دیوید رالینگ، رهبری خواهد شد. راولینگ یکی از بنیانگذاران شرکت بیوتکنولوژی Gentibio مستقر در سیاتل و بوستون است که درمان های تنظیمی سلول T را برای دیابت نوع 1 و سایر شرایط خود ایمنی و التهابی ایجاد می کند.

باکنر در بیانیه‌ای با اشاره به گروه‌هایی از سلول‌های تولیدکننده انسولین گفت: «ما در تلاش هستیم تا راه‌هایی برای ارتقای عملکرد سالم و محافظت از جزایر پیدا کنیم.

چهار پروژه دیگر BRI هر کدام حدود 475000 دلار از NIH دریافت کردند، از جمله مطالعاتی در مورد مولتیپل اسکلروزیس، خودایمنی، بیماری کرون و فیبروز ریوی در COVID-19. BRI به دلیل تمرکز بر بیماری های سیستم ایمنی شناخته شده است.