• خانه
  • اخبار
  • تحقیقات جدید ارتباط بین آتش سوزی جنگل ها و افزایش خطر ابتلا به سرطان را نشان می دهد

تحقیقات جدید ارتباط بین آتش سوزی جنگل ها و افزایش خطر ابتلا به سرطان را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تحقیقات جدید ارتباط بین آتش سوزی جنگل ها و افزایش خطر ابتلا به سرطان را نشان می دهد

تحقیقات اخیر محققان نشان می دهد که ارتباط موثری بین افزایش خطر ابتلا به سرطان و آتش سوزی در جنگل ها وجود دارد.

محققان دانشگاه مک گیل در کانادا در مطالعات اخیر نشان داده اند که افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه و تومورهای مغزی در صورت قرار گرفتن در معرض آتش سوزی های جنگلی هستند. این مطالعه حدود دو میلیون کانادایی را در یک دوره 20 ساله مورد بررسی قرار داد. این اولین بار است که تأثیر آتش سوزی جنگل ها بر سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است.

اسکات ویزنتال، محقق دانشگاه مک گیل، می گوید: «آتش سوزی در جنگل ها هر سال اتفاق می افتد و می تواند پیامدهای سلامتی بلندمدتی داشته باشد، که ما اطلاعات کمی در مورد آن داریم. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که قرار گرفتن مداوم در معرض آتش سوزی جنگل ها می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. افراد نزدیک به آتش سوزی های جنگلی 10 درصد بیشتر در معرض ابتلا به تومور و 4.9 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان ریه در 10 سال گذشته بودند.

با توجه به تغییرات آب و هوایی اخیر، احتمال آتش‌سوزی جنگل‌ها در مقیاس بزرگ در آینده شدیدتر و طولانی‌تر خواهد شد. بنابراین می توان آن را یک مشکل بهداشت جهانی نامید. جیل کورسیاک، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: آلاینده‌های آتش‌سوزی جنگل‌ها برای انسان سرطان‌زا هستند. به همین دلیل در صورت قرار گرفتن در معرض این آتش ها، خطر ابتلا به سرطان افزایش می یابد.