• خانه
  • اخبار
  • تحریم های روسیه توسط اسپاتیفای اعمال شد. تحریم‌های ضد روسیه سخت‌تر از همیشه هستند

تحریم های روسیه توسط اسپاتیفای اعمال شد. تحریم‌های ضد روسیه سخت‌تر از همیشه هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تحریم های روسیه توسط اسپاتیفای اعمال شد. تحریم‌های ضد روسیه سخت‌تر از همیشه هستند

همانطور که می دانید با بحران اوکراین و روسیه، بسیاری از شرکت ها به تبعیت از دولت های خود تصمیم به اعمال تحریم ها علیه روسیه گرفتند. اما در مورد دوم، این بار می بینیم که روسیه توسط اسپاتیفای تحریم شده است و این ممکن است به این معنی باشد که تحریم های ضد روسیه از همیشه سنگین تر شده است. ترنجی با من باش.

تحریم‌ها علیه روسیه توسط اسپاتیفای آغاز شد. شرکت بعدی کیست؟!

وضعیت روسیه از قبل در سراسر جهان شناخته شده است و این کشور باید با موضوع تحریم بسیاری از شرکت ها دست و پنجه نرم کند. از آغاز بحران روسیه و اوکراین، بسیاری از شرکت های فناوری در یک دوراهی دشوار قرار داشته اند. بسیاری مجبور می شوند برای ترک روسیه به این گروه بپیوندند.

در همین حال، برخی دیگر به دلیل محدودیت های اعمال شده توسط کشورهای خود مجبور به ترک کشور شده اند. آخرین شرکتی که روسیه را ترک کرد و روسیه را تحریم کرد اسپاتیفای است. این شرکت ادعا می کند که به دلیل قوانین جدید مربوط به اطلاعات و بیان آزاد کشور را ترک می کند.

تحریم روسیه توسط اسپاتیفای

اگرچه تصمیم اسپاتیفای برای خروج از روسیه رسمی است، اما تا اوایل آوریل اجرایی نخواهد شد. این به این دلیل است که برخی از مراحل عملیاتی باید انجام شود. به گفته این شرکت، تصمیم برای تعلیق فعالیت در روسیه بسیار دشوار است. گزارش iMore همچنین ادعا می کند که Spotify می خواهد مستقل و قابل اعتماد باشد. سخنگوی شرکت به iMore گفت:

Spotify همچنین معتقد است که تلاش برای حفظ خدمات خود در روسیه برای ارائه اخبار و اطلاعات موثق و مستقل در منطقه بسیار مهم است. متأسفانه اخیراً قوانینی تصویب شده است که دسترسی به اطلاعات را محدود می کند، آزادی بیان را محدود می کند و انواع خاصی از اخبار را جرم انگاری می کند و ایمنی کارمندان Spotify و احتمالاً حتی بسیاری از شنوندگان ما را به خطر می اندازد. . پس از بررسی دقیق توانایی‌های خود و وضعیت فعلی، تصمیم سختی گرفتیم که خدمات خود را در روسیه به طور کلی متوقف کنیم.

شرکت های بزرگ همچنان روسیه را ترک می کنند

Spotify اولین شرکتی نیست که از زمان شروع بحران روسیه را ترک می کند. اپل همچنین دیگر محصولات خود را در این کشور نمی فروشد و تراکنش با Apple Pay در روسیه را محدود می کند. با این حال، بسیاری از کسب و کار اپل هنوز در روسیه فعال است.

اوایل این ماه، اسپاتیفای برخی از محتوای رسانه های روسی را از پلتفرم خود حذف کرد. این شرکت ادعا می کند که این اطلاعات نادرست است. البته این را نمی توان تایید کرد. این شرکت در نهایت دفاتر خود را در روسیه تعطیل کرد. البته حذف محتوای رسانه های روسی از پلتفرم این شرکت به معنای قریب الوقوع بودن ممنوعیت در بازار روسیه است.

شکایت 27 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه اپل به دلیل اجرای ضد انحصار با خدمات توزیع موسیقی مانند Spotify

به گزارش سایت خبری GizChinaاسپاتیفای گفت: «ما معتقدیم که تلاش برای اجرای خدمات خود در روسیه بسیار مهم است تا بتوانیم جریان اطلاعات را در سراسر جهان ساده کنیم. در تمام این موارد، به نظر می رسد Spotify بسیار مراقب است.

این شرکت مجدداً تأکید می کند که فعالیت خود را فقط در روسیه متوقف خواهد کرد. این بدان معناست که راه بازگشت این شرکت احتمالا در آینده باز است. در کنار Apple Music، Spotify یکی از بهترین برنامه های پخش موسیقی است.

نظر شما در مورد این چیست؟ آیا تحریم های گسترده به کاهش بحران بین روسیه و اوکراین کمک می کند؟ به نظر شما دلیل اصلی حذف محتوای روسی بدون توجه به دلایل و بهانه های این شرکت ها چیست؟