منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • تجسم سود آمازون: تحلیلگران با وجود افزایش هزینه ها و تورم خوشبین هستند

تجسم سود آمازون: تحلیلگران با وجود افزایش هزینه ها و تورم خوشبین هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تجسم سود آمازون: تحلیلگران با وجود افزایش هزینه ها و تورم خوشبین هستند

تجسم سود آمازون: تحلیلگران با وجود افزایش هزینه ها و تورم خوشبین هستند
مرکز عملکرد آمازون در دوپون، واشنگتن (عکس توسط brooztechnology / کوین لیسوتا)

آمازون با افزایش هزینه ها، تلاش برای متحد کردن کارگران انبار و بازار کار فشرده مواجه است. اما تحلیلگران همچنان در حال فعالیت شرکت هستند.

غول فناوری مستقر در سیاتل درآمدهای سه ماهه اول خود را بعد از ظهر پنجشنبه گزارش می دهد. درآمد وال استریت 116.3 میلیارد دلار و سود هر سهم 8.07 دلار پیش بینی شده است.

بلومبرگ گزارش داد، در اوایل این ماه، آمازون به دلیل افزایش غیرمنتظره هزینه ها، که به دنبال افزایش فردی در کارمزدها در ژانویه رخ داد، برای خرده فروشانی در بازار خود که از خدمات تحویل این شرکت استفاده می کنند، اضافه هزینه سوخت و تورم 5 درصدی را اعلام کرد.

با این حال، مایکل پچتر، تحلیلگر WedBush، گفت: “فشارهای تورمی یکسان احتمالاً به نفع شرکت خواهد بود و منجر به افزایش قیمت محصولات در بیشتر گروه های آن، به ویژه در مواد غذایی می شود.”

به همین دلیل است که Pachter انتظار دارد درآمد و درآمد عملیاتی از دستورالعمل های درجه یک آمازون برای سه ماهه اول به دست آید. Wedbush یک نظرسنجی تجارت الکترونیکی را در ماه مارس انجام داد. 78 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که در طول یک بیماری همه گیر بیشتر از آنچه که معمولاً خرج می کنند، در آمازون پول خرج می کنند.

پچتر هفته گذشته در گزارشی گفت: «ما معتقدیم که تورم در سه ماهه اول به دلیل پایداری هزینه‌های مصرف‌کننده، تأثیر قابل‌توجهی بر درآمد نداشته است.

یک گزارش EdwardJones اشاره می کند که سهام آمازون تا حدی به دلیل کسب و کارهای ابری و تبلیغاتی آن “جذاب” است که به افزایش سود کمک می کند.

آمازون همچنین با افزایش هزینه های حقوق و دستمزد دست و پنجه نرم می کند. در ماه سپتامبر، این شرکت اعلام کرد که میانگین دستمزد ساعتی در ایالات متحده را برای کارگران انبار به 18 دلار در ساعت افزایش می دهد. این هنوز برای اطمینان بخشی به برخی از کارمندان کافی نیست، زیرا کارگران یکی از تأسیسات ایالت آیلند در اوایل ماه جاری برای اولین بار در تاریخ آمازون به عضویت در اتحادیه رای مثبت دادند.

آمازون در ماه فوریه اعلام کرد که حداکثر دستمزد پایه را برای کارمندان شرکت‌ها و فناوری به 350000 دلار افزایش داده است.

مشکلات زنجیره تامین و هزینه های اضافی تحویل نیز باعث کاهش سود می شود. در سه ماهه اول، آمازون هزینه عضویت Prime خود را 20 دلار در سال افزایش داد.

اندی جسی، مدیرعامل آمازون در بیانیه‌ای درباره سود سه‌ماهه چهارم این شرکت گفت: همانطور که انتظار می‌رفت در طول تعطیلات، ما شاهد هزینه‌های بالاتر به دلیل کمبود نیروی کار و فشارهای تورمی بودیم و این مشکلات در سه ماهه اول به دلیل Omicron ادامه یافت.

سهام آمازون در سال جاری نزدیک به 20 درصد سقوط کرد که بخشی از کاهش بیشتر سهام فناوری است. این شرکت در ماه مارس تقسیم 20 به 1 سهم را اعلام کرد که از 3 ژوئن اجرایی می شود و همچنین برنامه خرید 10 میلیارد دلاری سهام را تصویب کرد.

برای پوشش گزارش درآمد سه ماهه اول آمازون، بعدازظهر پنجشنبه brooztechnology را بررسی کنید.