• خانه
  • اخبار
  • تجزیه و تحلیل: برنامه های مایکروسافت برای راه اندازی فروشگاه برنامه بازی های تلفن همراه، قرارداد Activision-Blizzard را تغییر می دهد.

تجزیه و تحلیل: برنامه های مایکروسافت برای راه اندازی فروشگاه برنامه بازی های تلفن همراه، قرارداد Activision-Blizzard را تغییر می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تجزیه و تحلیل: برنامه های مایکروسافت برای راه اندازی فروشگاه برنامه بازی های تلفن همراه، قرارداد Activision-Blizzard را تغییر می دهد.

تجزیه و تحلیل: برنامه های مایکروسافت برای راه اندازی فروشگاه برنامه بازی های تلفن همراه، قرارداد Activision-Blizzard را تغییر می دهد.
(تصویر سلطنتی)

در حالی که خرید قریب الوقوع 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard همچنان در بریتانیا مورد بررسی قرار می گیرد، اسناد جدید برنامه های مایکروسافت را برای یک فروشگاه اپلیکیشن نسل بعدی نشان می دهد که به آن اجازه می دهد تا به بازار بازی های موبایل به ارزش 85 میلیارد دلار نفوذ کند.

همانطور که در اوایل سپتامبر اعلام شد، مایکروسافت در حال حاضر در میانه تحقیقات فاز 2 توسط اداره رقابت و بازار بریتانیا به دلیل نگرانی در مورد اهمیت اکتیویژن بلیزارد در صنعت بازی های ویدیویی بین المللی است.

همانطور که توسط The Verge گزارش شده است، در ارائه اولیه فاز 2 خود در اوایل این ماه، مایکروسافت چندین مزیت را که از خرید اکتیویژن بلیزارد به دست می آورد را معرفی کرد. این شامل افشاگری می‌شود که قصد دارد یک «پلت‌فرم جدید موبایل ایکس‌باکس» با «اصول فروشگاه برنامه باز» اعلام شده در فوریه بسازد.

این «فروشگاه ایکس‌باکس» سپس از «محتوای معروف و پرطرفدار» استفاده می‌کند تا مردم را به فروشگاه ایکس‌باکس مستقل خود بکشاند و از رقبایی مانند اپل و گوگل دور کند.

این «محتوای محبوب» در درجه اول شامل تعدادی از عناوین محبوب موبایل اکتیویژن بلیزارد خواهد بود حماسه Candy Crush (CCS)که در جای دیگری در همان ارائه به عنوان یکی از سه فرنچایز اصلی اکتیویژن بلیزارد، همراه با ندای وظیفه و World of Warcraft. بین آنها، CCS، CoD، و ایها گفته می شود بیش از سه چهارم از درآمد خالص اکتیویژن بلیزارد را تشکیل می دهد.

از زمان راه اندازی آن در سال 2012. CCS با 1.2 میلیارد دلار درآمد در سال 2021، همیشه یکی از پردرآمدترین بازی های موبایل در بازار بوده است. ناشر آن، توسعه دهنده موبایل مالتی، King، توسط Activision Blizzard در سال 2016 خریداری شد.

از چند راه مختلف کمی دوری است. از یک سو، بسیاری از صحبت‌های پیرامون این خرید بر روی رایانه‌های شخصی و عناوین کنسول Activision Blizzard متمرکز شده است، به ویژه در مورد مسائل مربوط به Call of Duty’s انحصاری کنسول

CoD موضوع اصلی بحث در دور اول تحقیقات CMA بود، به ویژه استدلال بسیار مسخره مایکروسافت که CoD – مجموعه‌ای از نسخه‌های سالانه که معمولاً هر سال پرفروش‌ترین پرفروش‌ترین هر سال در رایانه‌های شخصی و کنسول هستند – این یک بازی ضروری نیست که باید داشته باشید.1

با این حال، رونمایی از “فروشگاه ایکس باکس” آینده ریاضیات را به طور قابل توجهی تغییر می دهد. بازی های موبایل به میزان قابل توجهی کمتر از بازی های کنسول یا رایانه شخصی تبلیغ می شوند، اما حدود نیمی از کل بازار بازی را به خود اختصاص می دهند. برخی پیش‌بینی‌کنندگان پیش‌بینی می‌کنند که بیش از نیمی از درآمد کل بخش برای سال 2022 از بازی‌های موبایلی حاصل می‌شود.2

خود مایکروسافت تخمین می زند که بازی های موبایل 51 درصد از بازار بازی را تشکیل می دهند که 85 میلیارد دلار است، در حالی که سایر تحلیلگران آن را به طور قابل توجهی بالاتر از این تخمین می زنند. این رقم به دلیل استقبال گسترده از تلفن های هوشمند در کشورهای در حال توسعه و همچنین داستان های موفقیت میلیارد دلاری مانند پوکمون گو یا گروه استودیو TiMi افتخار پادشاهان.

یکی از عبارات مهم بازاریابی مایکروسافت در چند سال گذشته، “بازی در هر کجا” بوده است، همانطور که توسط ابتکاراتی مانند Xbox Cloud Gaming تجسم یافته است. استراتژی بازی نسل نهم این شرکت کمتر در مورد استراتژی‌های سنتی مانند انحصار کنسول‌ها است و همانطور که نینتندو با Wii در دهه 2000 انجام داد، تلاش بیشتری برای دستیابی به مخاطبانی انجام می‌دهد که معمولاً کنسول نمی‌خرند.

در مقابل این پس زمینه، تعجب آورتر خواهد بود اگر نوعی برنامه موبایل برای Xbox در کار نباشد. با این حال، همه‌چیز در یک فروشگاه اپلیکیشن رقیب، حرکتی بزرگ‌تر از حد انتظار است و خرید اکتیویژن بلیزارد را کاملاً متفاوت نشان می‌دهد.

زمانی که «فقط» به نظر می رسید که مایکروسافت صاحب بزرگترین امتیاز اکشن در صنعت بازی می شود، این یک معامله بزرگ بود، اما اکنون به نظر می رسد که در حال برنامه ریزی برای ایجاد اختلال در بازی های موبایلی است.

پانویسها و منابع:

1: در برخی سطوح، این استدلال مایکروسافت منطقی است، زیرا هرگز دقیقاً کمبود تیراندازهای شبه واقعی با مضمون نظامی در بازار وجود ندارد. با این حال، تسلط CoD بر بازار فقط به دلیل حرکت نهادی اتفاق نیفتاد. بسیاری از بازی ها واقعاً محبوب و تأثیرگذار هستند. مثل این است که دیزنی ادعا می کند که جنگ ستارگان چیز مهمی نیست زیرا اپراهای فضایی دیگری نیز وجود دارند.

2: جوهر زیادی وجود دارد که می‌توانید بر روی این نابرابری بریزید – کمبود نسبی پوشش مطبوعاتی تلفن همراه در مقایسه با سهم واقعی آن از بازار – اما ساده‌ترین توضیح این است که بخش بزرگی از تلفن همراه به چیزی که معمولاً به آن بازی “درخت” می‌گویند اختصاص داده شده است. . این چند صد میلیون نفر است که در حالی که منتظر اتوبوس خود هستند، با تلفن خود بازی های پازلی انجام می دهند، بسیاری از آنها هرگز یک سکه برای آن خرج نمی کنند. این بازار الهام‌بخش آن نوع بازار سرگرمی‌های سرسخت نیست که محیط مطبوعاتی اختصاصی را تضمین می‌کند.