• خانه
  • اخبار
  • تجربه جدیدی از سفر در زمان VR را آزمایش کنید که به بررسی افزایش سطح دریا در سیاتل می‌پردازد

تجربه جدیدی از سفر در زمان VR را آزمایش کنید که به بررسی افزایش سطح دریا در سیاتل می‌پردازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تجربه جدیدی از سفر در زمان VR را آزمایش کنید که به بررسی افزایش سطح دریا در سیاتل می‌پردازد

تجربه جدیدی از سفر در زمان VR را آزمایش کنید که به بررسی افزایش سطح دریا در سیاتل می‌پردازد
تجربه آینده ما Duwamish VR که توسط کتابخانه عمومی سیاتل و دانشگاه واشنگتن ایجاد شده است، توضیح می‌دهد که چگونه گازهایی مانند دی اکسید کربن تشعشعات خورشیدی را در جو زمین به دام می‌اندازند و آن را به ذوب یخچال‌های طبیعی مرتبط می‌کنند که باعث افزایش سطح دریاها می‌شود. (تصویر UW / SPL)

کتابخانه عمومی سیاتل و دانشگاه واشنگتن یک واقعیت مجازی برای نوجوانان و خانواده ها ایجاد کرده اند که تغییرات آب و هوایی و تأثیر آن بر افزایش سطح دریا را در رودخانه صنعتی Duvamis و پارک جنوبی سیاتل بررسی می کند.

خوان روبیو، مدیر برنامه‌های آموزشی و رسانه‌های دیجیتال در SPL، گفت: «ما می‌خواهیم ایده رودخانه دوامیس را به همان شکلی که قبلا بود بازیابی کنیم و دریابیم که چگونه تغییر کرده است و خط ساحلی آن در آینده چگونه خواهد بود».

SPL می خواست از این فناوری برای تعامل با نوجوانانی استفاده کند که ممکن است از دستورالعمل های آنلاین برای COVID-19 خسته شده باشند. محققان گروه تأثیرات آب و هوایی UW هیجان زده بودند تا سطح دریا را ملموس تر نشان دهند.

“ما وارد یک توپ کریستالی می شویم.”

هایدی روپ، مدیر پروژه، که تلاش‌های خود را در UW آغاز کرد و اکنون در دانشگاه مینه‌سوتا است، گفت: «VR به ما اجازه می‌دهد تا به مردم تجربه‌ای بدهیم که در غیر این صورت نمی‌توانستیم ارائه دهیم، زیرا به آینده نگاه می‌کنیم.

روپ گفت: “ما در حال ورود به یک توپ کریستالی هستیم.” و افزود که این پروژه بر اساس داده های واقعی است.

این تیم به brooztechnology یک جفت عینک Oculus Quest 2 را برای آزمایش Our Future Duwamish داد. این آزمایش با توضیح علم گرمایش جهانی هنگام عبور از فضایی پر از ستاره آغاز شد. قبل از رسیدن سفیدپوستان، مصرف کنندگان را در جنگلی در غرب واشنگتن در میان درختان انبوه همیشه سبز قرار می دهد. او برای نشان دادن سکونتگاه های سرخ پوستان و همچنین تحولات و آلودگی های جاری به سواحل دوامیش سفر کرد. این پروژه افزایش سطح دریا را در منطقه نشان می دهد و اقداماتی را که مردم می توانند برای محدود کردن و واکنش به تغییرات آب و هوایی انجام دهند، به اشتراک می گذارد.

به طور کلی، من از این تجربه لذت بردم، اما به عنوان یک مبتدی در VR، برای انجام برخی از ویژگی ها بیش از حد دست و پا چلفتی بودم. عدم هماهنگی مانع از چیدن زغال اخته شد. وقتی به ساحل دوامیش رسیدیم، به‌طور تصادفی یک بطری دور ریخته‌شده را به‌جای گذاشتن آن در کیسه زباله به داخل رودخانه غلتدم. بعداً، که مجذوب توانایی جدیدم در راه رفتن شدم، به عمق یک توسعه ساحلی رفتم و گم شدم.

تجربه جدیدی از سفر در زمان VR را آزمایش کنید که به بررسی افزایش سطح دریا در سیاتل می‌پردازد
محله پارک جنوبی سیاتل در امتداد رودخانه دوامیش. (تصویر Brewbooks از طریق Creative Commons)

من گمان می‌کنم که نوجوانانی که واقعیت مجازی را درک می‌کنند، احتمالاً گرافیک انیمیشن را در مقایسه با دنیای واقعی‌تر و دقیق‌تر ارائه شده در بازی‌های ویدیویی ساده‌تر می‌بینند. اما روبیو گفت که خوب است: “بی نقص بودن ارزش خاصی دارد.”

خوشبختانه اکثر مطالب آموزشی با وجود سردرگمی من ادامه داشت. اطلاعات مفید و قابل درک بود. او راه‌حل‌های اقلیمی را پیشنهاد کرد که از دام انتقال سرزنش و مسئولیت صرفاً به افراد جلوگیری کند و در عوض خاطرنشان کرد که تغییرات سیستمی لازم است.

روپ امیدوار است به استفاده از VR به عنوان ابزار ارتباطی برای گفتگوهای آب و هوا ادامه دهد. این پروژه پروژه هایی را پیش بینی می کند که به مردم اجازه می دهد محیط خود را دستکاری کنند و تأثیر مداخلات مختلف برای کاهش اثرات افزایش سطح دریا را نشان دهند. این ابزار می تواند به ویژه برای مقامات منتخب و سایر تصمیم گیرندگان ارزشمند باشد.

راپ گفت: “دیدن یعنی باور کردن.” این می تواند به مردم کمک کند تا “فوریت و نیاز به اقدام” را ببینند.

Duwamish آینده ما از منابعی از جمله کمک هزینه نوآوری از UW EarthLab، خدمات عمومی سیاتل، بنیاد ملی علوم، دانشگاه مینه سوتا و آکادمی سرگرمی های تعاملی سیاتل پشتیبانی دریافت کرد. یک دانشجوی علوم کامپیوتر UW توسعه VR را هدایت می کند.

پروژه Duwamish فقط آخرین تلاش VR از SPL است. در مارس 2019، کتابخانه یک پروژه VR با تمرکز بر آتش سوزی بزرگ در سیاتل ایجاد کرد و سپس در سپتامبر “تکامل رودخانه دوامیس” را برای اولین بار به نمایش گذاشت. این تجربیات در کتابخانه مرکزی سیاتل سازماندهی شد و شامل نمایش های فیزیکی بود.

در اکتبر 2020، SPL کمک هزینه ای 247,307 دلاری برای ایجاد یک پروژه واقعیت مجازی برای کمک به نوجوانانی که پس از همه گیری با مشکلات سلامت روانی دست و پنجه نرم می کنند، دریافت کرد. این پروژه شامل مشارکت نوجوانان و کارآموزان برای تحقیق و طراحی مشترک تجربه است.

به دلیل COVID، تجربه Duwamish VR در حال حاضر برای استفاده در کتابخانه ها در دسترس نیست. در عوض، هدفون‌های Oculus را می‌توان توسط گروه‌های اجتماعی که پذیرفته‌اند مسئولیت دستگاه‌ها را بر عهده بگیرند، آزمایش کرد. این شامل سازمان‌هایی مانند باشگاه‌های پسران و دختران، گروه‌های جوانان یا باشگاه‌های 4-H می‌شود.

روبیو گفت: “VR این علاقه را ایجاد می کند” که برای جذب نوجوانان عالی است. “این نقطه ورود را ایجاد می کند.”