• خانه
  • اخبار
  • تایگر گلوبال، دور بودجه 20 میلیون دلاری را برای راه اندازی تجهیزات پزشکی در سیاتل رهبری می کند

تایگر گلوبال، دور بودجه 20 میلیون دلاری را برای راه اندازی تجهیزات پزشکی در سیاتل رهبری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تایگر گلوبال، دور بودجه 20 میلیون دلاری را برای راه اندازی تجهیزات پزشکی در سیاتل رهبری می کند

استارت‌آپ bttn مستقر در سیاتل که هدف آن مدرن‌سازی بازار توزیع مراقبت‌های بهداشتی است، 20 میلیون دلار در سری T به رهبری Tiger Global جمع‌آوری کرده است. تامین مالی شرکت را به برآورد سالانه 110 میلیون دلار سوق می دهد.

تایگر گلوبال، دور بودجه 20 میلیون دلاری را برای راه اندازی تجهیزات پزشکی در سیاتل رهبری می کند
جی تی گاروود، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران bttn. (عکس Bttn)

هدف Bttn که “دکمه” تلفظ می شود، کاهش هزینه ها و حذف واسطه در تامین تجهیزات پزشکی است. اکنون به بیش از 7000 مشتری خدمات رسانی می کند و به نیروی کار 75 کارمند افزایش یافته است، در حالی که بیماری همه گیر اولین باد مخالف را ایجاد کرده است.

این استارت آپ می گوید که در ماه آوریل به هشت مرکز توزیع و پیاده سازی دسترسی پیدا کرده است. این تسهیلات به کوتاه‌تر شدن زمان تحویل آن کمک کرده است که در حال حاضر به طور میانگین حدود سه روز از سفارش اولیه می‌گذرد. علاوه بر این، به بیش از 2.5 میلیون لوازم پزشکی از تولید کنندگان برندهای معروف دسترسی پیدا کرد.

در حالی که روندهای اقتصادی گسترده تر، افزایش سرمایه را برای بسیاری از استارتاپ ها دشوار می کند، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران bttn JT Garwood گفت که استارتاپ او به دلیل بازار گسترده ای که در خدمت آن است و ماهیت غیرکشسان صنعت، از این روند جدا شده است. انتظار می رود که بازار عمده فروشی تجهیزات پزشکی در سال 2022 به بیش از 300 میلیارد دلار برسد.

گاروود که پیش از این به عنوان مدیر ارشد حساب کاربری در مایکروسافت کار می کرد، گفت: «تکنولوژی بهداشت و سلامت مقوله بسیار گسترده ای است. “این برای سرمایه گذاری بسیار آماده است.”

گاروود این شرکت را با مهندس نرم افزار جک میلر تأسیس کرد. هم گاروود و هم میلر با هم در PPE.Exchange، یک بازار آنلاین برای PPE و سایر لوازم پزشکی، که توسط Garwood تأسیس شده بود، کار کردند.

به گزارش وال استریت ژورنال، شرکت تایگر گلوبال مستقر در نیویورک اخیراً به عنوان موجی از استارت آپ های فناوری در چند سال گذشته تبدیل به تیتر خبرها شده است، اما به گفته وال استریت ژورنال، سود خود را با رکود اقتصادی “تبخیر” کرده است. ژورنال می نویسد، این شرکت به جای تمرکز بر استارت آپ های جوان، سرمایه گذاری در شرکت ها را در مراحل بعدی کاهش داده است.

سرمایه گذاری کمتر از یک سال پس از آن صورت می گیرد که bttn در دور افتتاحیه 6.5 میلیون دلار به رهبری Bellevue، شرکت سرمایه گذاری FUSE مستقر در واشنگتن، که در مرحله نهایی نیز قرار دارد، جمع آوری کرد. کل بودجه Bttn تاکنون 26.5 میلیون دلار است.